سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نهضت «تسلیت گیران زورکی» با سبک مچ گیری آنلاین

بروز شده : ١-٠٩-١٣٩٣, ١١:١١    نسخه چاپی    
این رویه، یعنی حمله سایبری به صفحات شبکه های اجتماعی افراد صرفا و صرفا به دلیل تفکرات، نوع نگاه، و سلیقه و اعتقادات شخصی دقیقا شروع ماجراهای فرهنگی حل ناشدنی مانند فحاشی در استادیوم های این کشور است.
نهضت «تسلیت گیران زورکی» با سبک مچ گیری آنلاین


محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

سابقه حملات برق آسا و مهلک و طوفانی و سونامی وار و جنگ ستارگانی برخی از مردمان کشورمان به صفحات اشخاص در شبکه های اجتماعی که خاطرتان هست. این توانایی به خصوص در مواجهه با چهره هایی مشهور و به معنای واقعی کلمه " چهره" که در راس قربانیان این حملات می توان لیونل مسی را لحاظ کرد، خود را نشان می دهد. خوشبختانه با خبر شدیم که این توانایی صرفا در مواجهه با افراد غیرایرانی نیست و قربانی می تواند یکی از چهره های داخلی همین کشور باشد. همزمان با فوت خواننده جوان کشورمان، که به گفته دوستان و آشنایانش یکی از سرآمدهای اخلاقی بین هنرمندان بود، برخی افراد هوادارنما در این شرایط، نهضتی به اسم " تسلیت گیران زورکی" راه انداخته و با چک کردن صفحات شخصی سایر هنرمندان، با استفاده از شیوه " مچ گیری آنلاین" تلاش دارند تا متوجه شوند چه کسانی فوت مرتضی پاشایی عزیز را تسلیت گفته و چه کسانی این کار را نکرده.
از قربانیان داخلی این حملات هزاران نفری، شخصی به اسم هانیه توسلی، بازیگر توانایی ایرانی است که سابقه فعالیت های خیرخواهانه و کمک برای جمع آوری دیه زندانیان را در سابقه اجتماعی خود دارد، که نهایتا به دلیل ابراز نظر ایشان راجب به اینکه خواننده جوان را نمی شناسد و چندان علاقه ای به سبک کاری ایشان نداشته مورد هجمه، ببخشید هجوم قرار رفته و مجبور شد صفحه اش را برای همیشه ببندد. البته این حرکت تنها محدود به صفحه ایشان نشد و به برخی از هنرمندان و چهره های دیگر مانند بهاره رهنما به دلیل مقتل خوانی هم روی داده است.
این رویه، یعنی حمله سایبری به صفحات شبکه های اجتماعی افراد صرفا و صرفا به دلیل تفکرات، نوع نگاه، و سلیقه و اعتقادات شخصی دقیقا شروع ماجراهای فرهنگی حل ناشدنی مانند فحاشی در استادیوم های این کشور است. از آن بیشتر شباهت زیادی به دادگاه های فاشیستی، استانیلیستی و تفتیش عقائدی دارد که یک نفر را صرفا به دلیل اعتقادات شخصی بدون ضرر عمومی اش در برابر دیدگان هزاران کاربر دیگر با بدترین صفات، کلمات و هجمه ها محاکمه کرده و مجبور به ترک آن گروه ( اجتماعی یا مجازی) می کنند. به همان اندازه که تصویربرداری از خواننده جوان کشورمان در بیمارستان دردآور و غیراخلاقی و تعدی به مسائل شخصی وی محسوب می شد، فحاشی و حمله به کسانیکه به هردلیلی از هواداران وی نبودند و عقیده ای دیگر دارند نیز دردآور و تعدی به مسائل شخصی افراد است. کاش اعضای ارتش های سایبری و سونامی وار بدانند که اگر فردا نمی توانند به فرزندانشان اجازه استفاده از رایانه یا رفتن به ورزشگاه یا هرمکان عمومی واقعی یا مجازی را بدهند دقیقا به دلیل رفتارهای گذشته خودشان در این فضا ها بوده است، و ای کاش بدانند که احترام به حقوق شخصی تنها و تنها مختص به ایشان و روحیاتشان نیست.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٩-١٣٩٣, ١١:١١

   

پر مبحث ترین ها