سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نامه ای از بالای یک «شیب ملایم» ( طنز)

الان البته حس مسافران ترن هوایی که سرعتش کم هست را داریم اما این ترن هم مانند آن آتشفشان یه جورهایی در حال هول انگیز شدن است، یعنی هی آرام آرام بالا می رود، هی بالا می رود، هی بالا می رود و ما نمی دانیم قرار است با چه شدت و سرعتی برگردیم سرجایمان.
نامه ای از بالای یک «شیب ملایم» ( طنز)


محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

بنده یک ایرانی با تمدن 2500 ساله که برخی می گویند خون آریایی هم در رگهایم جریان دارد، با یک سرعائله دارای 4 فرزند و دارای یک خانه 75 متری هستم. ضمنا هم اکنون کارمند یکی از نهادهای نیمه دولتی با حقوق 1 میلیون تومان بوده و یک پراید 86 صبا هم دارم. هم اکنون از بالای شیب ملایم قیمت ها برایتان این نامه را می نویسم، به هرحال دیدم همه در مملکت از جمله علی مطهری و صادق زیباکلام و برخی بزرگان دیگر دائم درحال نامه نوشتن به نامه هستند و به جای استفاده از تکنولوژی های روز، به شیوه های سنتی توجه می کنند گفتم احسنت، چرا من خودم اینکار را نکنم؟

من هم اکنون از بالای شیب ملایمی برای شما می نویسم، اینجا همه چیز ملایم است، قیمت ها سرجایشان هستند و دقیقا آنچه رئیس جمهور عزیز گفتند را ما مشاهده می کنیم منتهی برخی مواقع قیمت مواد خوراکی و لبنیات و میوه کمی ناملایمت به خرج می دهند که باکی نیست ( بچه بیا اینور شیب، میفتی پایین). بله. شیب خیلی چیز خوبی است. الان ما که نمی توانیم از ترس جانمان برویم شهربازی غروب به غروب بچه ها را میاوریم روی این شیب تا سرسره بازی کنند.

خوشبختانه اخیرا شنیدیم که رییس اتحادیه نانوایان تهران فرمودند که قیمت نان هم با یک شیب ملایم افزایش می یابد. راستش را بخواهید من نگران این هستم که شیب روی شیب خیلی جواب ندهد. یعنی اگر یادتان باشد در سال های قبل اصلا قرار نبود شیبی باشد و البته به چشم مسئولان هم اصلا شیبی نبود اما نمی دانم چرا همه مردم در خیابان رنگشان شبیه رنگ دریازدگی یا ماشین زدگی بود. از جمله یکی از بچه های بنده همیشه در خانه ما گلاب به روتون در حال عق زدن بود.

خلاصه که با وجود صاف بودن مسیر اقتصادی، ما همیشه در حال افتادن از چاله به چاه و از چاه به آبشار و از آبشار به داخل دل آتشفشان و از دل آتشفشان سقوطی آزاد به سمت هسته زمین و .... داشتیم. گاهی هم، چنان تصمیمات دوستان مسئول غافلگیرمان می کرد که خودمان را همچون مواد مذاب در حال فوران از دل یک آتشفشان می دیدیم.
خلاصه وضعی بود برای خودش. الان البته حس مسافران ترن هوایی که سرعتش کم هست را داریم اما این ترن هم مانند آن آتشفشان یه جورهایی در حال هول انگیز شدن است، یعنی هی آرام آرام بالا می رود، هی بالا می رود، هی بالا می رود و ما نمی دانیم قرار است با چه شدت و سرعتی برگردیم سرجایمان.

البته الان دیگر حالت دریا زدگی و اینها نداریم اما به هرحال مرض ترس از ارتفاعمان عود کرده و خلاصه شیب به شیب شده ایم. نهایتا وقتتان را نگیرم که ( بچه میگم نرو اونطرف شیب میفتی پایین) هدف بنده از نامه نگاری این بود که دقیقا جناب نوبخت بگویند این حرکت در شیب ملایم چند کیلومتر دیگر، با چه شتاب و چه سرعتی ادامه خواهد داشت و لطفا شرایط برگشتن سرجای اول را هم به تفصیل بیان کنند. ضمنا اگر وقت کردید بالای شیب ملایم تشریف بیاورید درخدمتتان هستیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٩-١٣٩٣, ٠٩:۴٨

   

پر مبحث ترین ها