سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دانشجو که دانشجو، اصلا بیخود کرده دانشجو (طنز)

نتیجه گیری سنت گرایانه: از اونجایی که رسم است تا گربه را دم حجله پخ پخ کنن، دانشجو یا فارغ التحصیل امروز رو هم اگه بتونن همین حالا با تدابیر ویژه پخ پخ کنن دیگه در آینده جرات نمی کنه بره مفاسد مالی بالا بیاره!

 

محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:


به گزارش برخی سایت های خبری ۳۳۰ هزار دانشجو و فارغ التحصیل دانشگاه حدود ۱۲۰ میلیارد تومان به صندوق رفاه دانشجویی بدهکارند که دولت قصد دارد طی تدابیر ویژه ای هر طور شده آن را دریافت کند. نتیجه گیری های مختلف از این اقدام شجاعانه:

نتیجه گیری اخلاقی: مسئولان با این کارشون نشون میدن که هیچ فرقی بین برخورد با دانشجویی 500 هزار تا 3 میلیون بدهکاره ملت و هنوز کارپیدا نکرده تا قرضش رو بده با کسی که بیشتر از 100 میلیارد وام از بانک ها گرفته و دلشم نمیخواد و نمیاد پس بده قائل نیستن!

نتیجه گیری اقتصادی: چرخ های  اقتصاد ممکلت باید بچرخد،  چه با سانتریفیوژ، چه با مالیات، چه با کمک خیرین، چه با فروش نفت ، چه با رودربایسی با بدهکاران بانکی و چه با به خاک سیاه نشستن دانشجوی بیکار بدهکار!

نتیجه گیری سیاسی: تجربه نشون داده با دانشجو جماعت باید از زبان تند و تدابیر ویژه و زور و گاهی ستاره استفاده کرد، اصلا دانشجو تا گوشت لب توپ و اخراج و تهدید نشه که دانشجو نیست! تازه مدرکشم نباید بهش بدن با این بدهی سنگین!

نتیجه گیری ادبیات محورانه: حساب حساب ، بدهکار بانکی هم یاور اقتصادی و دانشجو هم مال مردم خور!

نتیجه گیری سنت گرایانه: از اونجایی که رسم است تا گربه را دم حجله پخ پخ کنن، دانشجو یا فارغ التحصیل امروز رو هم اگه بتونن همین حالا با تدابیر ویژه پخ پخ کنن دیگه در آینده جرات نمی کنه بره مفاسد مالی بالا بیاره!

نتیجه گیری سوسیالیستی: همه مردم با همه به غیر از دانشجویان و فارغ التحصیلان، برابرند، اصلا این قشر جز مردم حساب نمیشن و کمیته مرکزی حزب باید حسابشون رو برسه!

نتیجه گیری دل خنک گرایانه: اصلا دولت کما فی سابق کاری به کار شغل و مسکن و ازدواج این قشر ضعیف و اضافی جامعه نداشته باشه تا سربذارن به کوه و بیابون و دل همه، به خصوص بدهکاران شریف بانکی خنک شه.

نتیجه گیری شرخرانه: دانشجو که دانشجو! نداره که نداره! بدبخت که بدخت! اصلا بیخود کرده دانشجویِ ندارِ بدبختِ!

نتیجه گیری همینجوری: اگه دلتون نمیخواد انقدر آبروتون رو نبریم و دولت هم تدابیر ویژه براتون به خرج نده به جای رفتن به دانشگاه برین تو کار ساخت و ساز و خرید و فروش ارز و سکه و دلالی بازار میوه شب عید و قاچاق لوازم آرایش!

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-١٠-١٣٩٣, ١٠:۵۴

   

پر مبحث ترین ها