سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اون نقشه من و بیار بهت بگم مرگ بر کی (طنز)

مرگ بر باهاما: خوب دقت کنید، نه یکم بیشتر، متوجه شدید که اسم این کشور چقدر قشنگ و برنامه ریزی شده بر وزن « اوباما» است؟

 اون نقشه من و بیار بهت بگم مرگ بر کی (طنز)

 

محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

 

جدیدا مطلع شدیم که در راستای برخی ارزش ها شعار «مرگ بر آلمان» در یک تجمع شنیده شد. به همین منظور یک سری شعارهای جدید هم پیشنهاد می شود به هرحال در عرصه بین الملل موثر است:

 

1-      مرگ بر بورکینافاسو: اصلا بورکینافاسو یعنی چی؟ اسمش شبیه به غذای ضد فرهنگی و باکلاس « بیف استراگانوف» است و خودش عامل بیگانه، لذا از فرهنگستان زبان فارسی می خواهیم یا اسم این کشور را به یه چیز مثل « کشور آدم های مو طلایی» در بیاورد یا همان مرگ بر بورکینافاسو.


2-      مرگ بر کلمبیا: چرا که نه؟ کلمبیا همان جایی است که نویسنده معلوم الحال جایزه استعماری نوبل گرفته، یعنی گابریل گارسیا مارکز در آنجا متولد شد، مارکز را هم که همه اهل فن می شناسند و به گفته یک روزنامه کهکشانی خودش در سال های 20 یا 43 سالگی مامور مخفی حاکم بزرگ، میتی کومان‌( از اعضای مرکزی سازمان سیا) در خاورمیانه بوده است. تازه کلمبیا خیلی به کوبایی که با آمریکا وارد روابط حسنه شده نزدیک و ما چون نمیتونیم به خود کوبا مستقیم مرگ بگیم، به کلمبیا میگیم برسه به روح کوبا.


3-      مرگ بر سوئیس: شما! شما نه بغل دستیتون! به من بگو ببینم کشور حافظ منافع آمریکا تو ایران کیه؟ دیدی؟ تازشم مرگ بر سوئیس به خاطر اینکه برخلاف همه تبلیغاتش، یکی از اقوام ما یه ساعت از اونجا خرید و اصلا هم خوب کار نکرد، بنابراین مرگ.


4-      مرگ بر هند: آیا شما خاطرتان نیست سلمان رشدی ملعون اصالتا کجایی بود؟ خب! پس مرگ بر هند، تازه چه دلیل دارد که مردم ایرانی در هند مجبور باشند انقدر غذاهای فلفلی و تند مصرف کنند؟ آیا تاحالا به این موضوع عمیقا فکر کردید؟ آیا به نظرتون این یه توطئه دیگه نیست بابت کاهش شعار ما می توانیم و دسیسه ای برای افزایش زخم معده مردم ایران مثل همون دسیسه ای که جوون های مردم رو معتاد کرد؟


5-      مرگ بر استرالیا: استرالیا کشوری که بارها و بارها و بارها و ... نشون داده که هم پیمان استکبار و همراه کانادا، همچنین  نمیشه نقش داور را در حذف تیم ملی ایران نادیده گرفت


6-      مرگ بر مالزی: یه بار رفتیم مالزی خوش نگذشت، تاکسی های گرونی داشت


7-      مرگ بر تانزانیا: تانزانیا کشوری است که ما اطلاعات کمی نسبت بهش داریم و احساس می کنیم خیلی موزمار است، بنابراین مرگ.


8-      مرگ بر نروژ: حتما ماجرای اخراج برخی دانشجویان ایرانی را که خاطرتان هست؟


9-      مرگ بر آنتیگوا و باربودا: چه دلیل دارد یک کشوری روی نقشه باشد و ما نشناسیمش؟ اصلا کشور آنتیگوا و باربودا برای تصویب قطعنامه های شورای امنیت کدام سمتی بود؟ بالاخره باید همه چیز معلوم شود یانه؟


10-   مرگ بر باهاما: خوب دقت کنید، نه یکم بیشتر، متوجه شدید که اسم این کشور چقدر قشنگ و برنامه ریزی شده بر وزن « اوباما» است؟


11-   مرگ بر گواتمالا : چرا این کشور نباید اسم خودش را که یادآور زندان مخوف گوانتاناما  آمریکا است عوض کند و بگذارد یک چیز دیگر؟ مثلا لازانیا!
 
لذا در به همین ترتیب که مشاهده شد میتوان برای تک تک کشورهای جهان آرزوی مرگ کرد.
 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-١١-١٣٩٣, ١٠:١٢

   

پر مبحث ترین ها