سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آقای تخت رواچی پرانتزها را جدی بگیر (طنز)

واقعا پرانتزها چه چیزی هستند که انقدر در مذاکرات هسته ای نقش داشته و هی تعدادشان هم مثل قارچ و ویروس زیاد می شود؟

آقای تخت رواچی پرانتزها را جدی بگیر (طنز)

 

محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

 

طی روزهای گذشته محمدجواد ظریف اعلام کرد که هنوز پرانتزهایی در مذاکرات وجود دارد که باید برطرف شود. امروز هم عراقچی گفت بعضی بخش‌ها در پرانتز است که تعدادشان هم زیاد است.

واقعا پرانتزها چه چیزی هستند که انقدر در مذاکرات هسته ای نقش داشته و هی تعدادشان هم مثل قارچ و ویروس زیاد می شود؟

همانطور که می دانید ما همیشه در حال تحقیق و پژوهش هستیم، لذا دامنه این پژوهش ها را به سیاست خارجی و مسائل دیپلماتیک هم بسط و گسترش دادیم. طبق آخرین اطلاعات حاصله، پرانتزها موجوداتی هستند که سعی می کنند اصلا مشکوک به نظر نیایند و هی از چپ و راست به این ترتیب (  یا حتی ) و به شکل هلالی لبخند می زنند اما این ها همه ظاهر ماجراست. شما می دانستید که در مذاکرات متفقین برسر پایان جنگ جهانی دوم، همه چیز در حال خوب پیش رفتن بود که ناگهان یک پرانتز آن وسط یک لبخند نابه جایی زد و یک جمله درون خودش گذاشت و استالین به دل گرفت، از همانجا استارت جنگ سرد زده شد و خودش شد دلیلی بر کشتار تعداد زیادی ویت کنگ در ویتنام شمالی!    

تا به حال برایتان سوال پیش نیامده که چرا چنگیزخان مغول چنان حمله وحشینانه ای به ایران داشت؟ چنگیز که از اولش اینطوری نبود و اصلا خواستار ایجاد روابط تجاری با ایران بود، تازه از همکلاسی هایش هم شنیده ایم که خیلی هم دست و دلباز بوده و همیشه برای کمک به نیازمندان داوطلب میشده، دلیل اصلی عصبانیت و قاطی کردن چنگیز و بعدش روی دادن فاجعه انسانی فقط و فقط یک پرانتز بود. سلطان محمد خوارزمشاه که آن زمان پادشاه ایران بود، وقتی نامه چنگیز را دریافت کرد با برداشتی اشتباه علامت پرانتز باز یا همان لبخند به شکل ) را به صورت پرانتز بسته با دونقه به شکل ):  که نشان دهنده ناراحتی و بغض وکینه است دید و دستور کشتار تاجران مغولی را در مرز ایران داد. باور کنید همه ماجرا همین بود که خدمتتان عرض کردم.

حالا که این همه از تاریخ گفتم شاید بد نباشد اشاره ای هم به ماجرای سقوط دولت آلنده و نقش مهم پرانتز ها در آن کودتای آمریکایی داشته باشم. طبق تحقیقات ما تا یک هفته قبل از کودتا هیچ پرانتزی در بخشنامه ها و لوایح دولت شیلی وجود نداشت و همه حرف ها به شیوه ای صریح و کوتاه بیان می شد. اما اسناد چند روز قبل از کشته شدن آلنده نشان می دهد که یکسری پرانتز وابسته به سازمان سیا به صورت شبانه خود را پای کاغذ بخشنامه ها و لوایح دولت رساندند و این شد که استارت کودتا زده شد.

لذا، از همین تریبون لازم است به تیم هسته ای بگوییم که انقدر به پرانتزهای باز یا بسته که شکل ( یا ) هستند و گاهی هم لبخندهای شیرینی می زنند دل نبسته و فکر نکنند تعداد زیاد پرانتزها خیلی عادی است، اصلا هم عادی نیست، محمدجواد ظریف شاید نداند اما همین پرانتزها باعث شد که سری قبل از روی صندلی بلند شده و با جان کری حین راه رفتن گپ بزند. در شرایط کنونی تیم هسته ای به خصوص آقای تخت روانچی باید حواسشان به لیوان های روی میز هم باشد چه برسد به پرانتزهای کم و زیاد و باز و بسته!

                                                              

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٢-١٣٩۴, ١٠:٣١

   

پر مبحث ترین ها