سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نقش مهم اموات در اقتصاد ایران (طنز)

کلا اموات و فوت شدگان نقش به سزایی در مسائل مالی کشور چه تخلفات و چه دور زدن ها و ... دارند و چه بسا بسیاری از ابعاد این فعالیت های اقتصادی هنوز بر ما پوشیده باشد.

 

 

 

محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

 

در حالی که مه‌آفرید امیرخسروی، یکی از مجرمین فساد سه هزارمیلیاردی سوم خردادماه سال گذشته اعدام شد؛ هفته گذشته سازمان امور مالیاتی در اطلاعیه‌ای وی را بابت رسیدگی به بدهی مالیاتی‌اش احضار کرد.

 

با توجه به اینکه قبلا هم اعلام شده بود که برخی از اموات همچنان در حال گرفتن یارانه هستند، لذا ما احساس کردیم باید به این واقعیت اعتراف کنیم که کلا اموات و فوت شدگان نقش به سزایی در مسائل مالی کشور چه تخلفات و چه دور زدن ها و ... دارند و چه بسا بسیاری از ابعاد این فعالیت های اقتصادی هنوز بر ما پوشیده باشد.

 

دیالوگ شماره 1:

 

احمدآقا لبنیاتی: بفرما محسن خان! چقدر شیر بکشم برات؟

محسن خان: یه دوکیلویی بی زحمت.

احمدآقا لبنیاتی: اون خامه هایی که دیروز دادم پدرتون بیاره خوب بود؟ تازه آوردیم.

محسن خان: خامه؟ کدوم خامه ها؟

احمدآقا لبنیاتی: بابا اون 12 کیلو خامه که دیروز دادم پدرتون آورد منزل و گفت پولش و بذار به حساب پسرم! ماشالا سرحال بود ولی اونقدر خامه برای سلامتی خوب نیست ها!

محسن خان: 12 کیلووووو! پدرمن؟ مرد حسابی بابای من که دوسال پیش فوت کرد.

احمدآقا لبنیاتی: چرا بیراه میگی؟ مگه بابای شما موهاش جوگندمی نیست و یه خال گوشتی کنار پلک چپش نداره؟ قیافش کپ خودت بود.

محسن خان: برو بابا  دلت خوشه، جنسات و نمیتونی بفروشی الکی می چسبونی به اموات مردم؟ فکر کردی من .....؟

احمدآقا لبنیاتی در حالی که از پشت پیشخوان مغازه با عصبانیت به سمت محسن خان میاد و ..... به گفته مردم محل الان احمدآقا و محسن خان تو کلانتری منتظر سند هستند.

 

دیالوگ شماره 2:

 

مسئول یه جای اقتصادی از مملکت: باز این رسانه های از خدا بی خبر اومدن تیتر زدن فساد اقتصادی فلان میلیادی در فلان جا! اینا کی میخوان واقعیت رو به مردم بگن؟

مسئول یه جای فرهنگ مملکت: بعد هی به ما گیر میدن که چرا بهشون اخطار میدیم؟ خب بابا جان اینا سیاه نمایی می کنن، نمیان راستش رو به مردم بگن، اصلا اینا با فرهنگ سازی هم درست نمیشن، حالا خودمونیم، واقعا این فساد ها واختلاس ها نبوده؟

مسئول یه جای اقتصاد  مملکت: بوده، نه که نبوده، من حرفم اینه که چرا روشنگری نمی کنن، الان مردم ما رو به چشم متهم می بینن که چرا برخورد نمی کنید با خاطیان و مفسدان، مگه میشه بدون کمک رسانه ها مردم رو متوجه کرد که این اختلاس ها و چک های برگشت خورده و بدهی های عظیم بانکی و واردات های بدون مجوز و ... کار چندتا  روح پدرنیامرزیده است؟ مگه میشه فهموند؟

مسئول یه جای فرهنگ مملکت: جدی میگی؟ وااای، امواتم اموات قدیم، به عقل جن هم نمیرسه، پس بگو چرا اسامی مفاسد مالی و ویژه خواران هیچ وقت اعلام نمیشه، اینا پاشون اونور بومه نمیشه بهشون دسترسی داشت و محاکمشون کرد، بیچاره شما! چه کار سختی دارین! باز ما حداقل اخطار میدیم و نهایتا توقیف می کنیم.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٢-١٣٩۴, ٠٩:٣٧

   

پر مبحث ترین ها