سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس جمهور «اریتره» رفته گل بچینه، شهرداری گرفتتش (طنز)

از یابنده تقاضا می شود که با حفظ شئونات دیپلماتیک و تقدیم بسته ای فرهنگی همانند آنچه به ملوانان انگلیسی داده شد، وی را به سفارت خانه اریتره یا دفتر وزارت خارجه و شخص آقای محمدجواد ظریف و یا حداقل به یک صندوق پستی تحویل دهد.

 

 

محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

 

از آنجا که موج بیکاری و طلاق جوانان و خانواده ها فروکش کرده و همه می توانند در کنکور قبول شوند، و همزمان با آن تورم به زیر -12 درصد رسیده و اصلا مردم وقتی می روند خرید به صورت دستی خودشان یک پولی اضافی می دهند که تولید کنند ورشکست نشود، و از آنجایی که ماجرای بورسیه های غیرقانونی از جوش و خروش مورد نظر رضا فرجی دانا افتاده است و ما دلمان خنک شده  و از آنجا که خشکسالی تمام شد و برخی شهرهای بزرگ مثل مشهد به دلیل آبگرفتگی درحال غرق شدن هستند و چون آمار پرونده های قضایی به صفر رسیده و مفاسد مالی و رانت خواری تمام شده و برای انتخابات مجلس هم هیچ کس دست به اقدام زودهنگام نزده است، هیچ موضوعی در حال حاضر مهم تر و نگران کننده تر از گم شدن ناگهانی رئیس جمهور «اریتره» نیست. لذا آگهی زیر را تدوین کرده و به اطلاع افکار عمومی می رسانیم تا همکاری کنند و ایشان پیدا شوند و یک ملت به اضافه ما از نگرانی دربیایند:

 

صاحب تصویر بالا، جناب آقای «آسیاس آفورقی»، به ظاهر حدودا 45 ساله که دارای تجربه ریاست جمهوری 23 ساله  ! ( شما خودت حساب کن احتمالا 21 سالش بود رئیس جمهور شد) با قد نسبتا بلند تقریبا یک متر و 89 سانتیمتر، موهای رو به عقب سر و پیشانی بلند به همراه یک سبیل مشکی و پوست آفتاب سوخته به دلیل مشقت و سختی های کار ریاست جمهوری زیر آفتاب سوزان اریتره، از بیست و هشتم ماه گذشته و پس از پایان سفر به عربستان سعودی و اعلام خبر خروج وی از این کشور ناپدید شده است. البته حتما شما هم مثل ما خیلی نگران هستید و از دل شوره خواب و خوراک ندارید، لذا جهت آرام شدنتان عرض کنیم که نامبرده طی 23 سال گذشته این پنجمین بار است که ناپدید شده و هرسری هم به یک شکل و لذا شما خیلی خودتان را نگران نکنید و حرص نخورید.

وی اولین بار در سال 1992 ناپدید شد که بعدا اعلام شد به سبب ابتلا به بیماری مالاریای مغزی در بیمارستان‌ تحت درمان است.

وی دومین بار در سال 1995، پس از آنکه نیروهای کشورش مجمع الجزایر حنیش در دریای سرخ را اشغال کرد، ناپدید شد.

آفورقی برای سومین بار در سال 1998 و پس از سیطره نیروهای کشورش بر مثلث بادمی در بحبوحه درگیری‌های مرزی با اتیوپی از انظار ناپدید شد.

چهارمین مورد نیز به سال 2013 بر می‌گردد که آفورقی به شکل ناگهانی ناپدید شد  بعد از مدتی به طور ناگهانی در تلویزیون اریتره حاضر شد و از خنثی شدن طرح کودتا در 21 ژانویه 2013 خبر داد.

 

اینبار هم که دفعه پنجم است. ما احتمال می دهیم که ایشان یک جایی همین جاها باشد و مشغول به یکی از فعالیت های زیر:

1-      تلاش برای قبولی در کنکور سراسری مقطع کارشناسی ایران. چون همه قرار است که بروند دانشگاه و ایشان هم قطعا طی 23 سال خدمت به کشور وقت درس خواندن نداشته.

 

2-      تلاش برای گرفتن وام خودرو به صورت پنهانی و بعد استفاده از پولش برای واردات جاسوئیچی از چین به اریتره.

 

3-      وارد شدن به کار ساخت و ساز در شمال تهران با نام تجاری « آدیداس» که مثلا رد گم کند و معلوم نباشد « آسیاس» است.

 

4-      با توجه به موج افزایش ناگهانی ازدواج جوانان در ایران و رسیدن نرخ طلاق به صفر، رفته گل بچینه اما شهرداری گرفتتش!

لذا از یابنده تقاضا می شود که با حفظ شئونات دیپلماتیک و تقدیم بسته ای فرهنگی همانند آنچه به ملوانان انگلیسی داده شد، وی را به سفارت خانه اریتره یا دفتر وزارت خارجه و شخص آقای محمدجواد ظریف و یا حداقل به یک صندوق پستی تحویل دهد.

با تشکر، ستاد مردمی حمایت از رئیس جمهورهای گم شده

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٢-١٣٩۴, ٠٩:۴٣

   

پر مبحث ترین ها