سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هیس! وزارت کشور کار دارد...(طنز)

همچنان که بر همه واضح و مبرهن است، تعداد زیادی از کارهای مملکت باید با هماهنگی وزارت کشور انجام شود و این نشان دهنده جایگاه مهم این وزارت خانه در امورات است.

 

محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

 

همچنان که بر همه واضح و مبرهن است، تعداد زیادی از کارهای مملکت باید با هماهنگی وزارت کشور انجام شود و این نشان دهنده جایگاه مهم این وزارت خانه در امورات است. اگر بخواهیم خیلی در موضوع ریز شویم باید عرض کنیم که وزارت کشور کلا دو دسته کار دارد. کارهای مهم، کارهای خیلی خیلی مهم. دسته اول که همان کارهای روتین و روزانه مثل مبارزه با قاچاق و مواد مخدر و ایناس. دسته دوم اما کارهای مهمتری شامل مقابله با خودسرهای حادثه شیراز، هشدار صریح نسبت به ورود پول های کثیف در انتخابات و تعیین برخی استانداران و فرمانداران و تایید استعلام شهرداران است.

چون نمی خواهیم بحث را از این پیچیده تر کنیم تنها سه مصداق بالا را بیشتر شرح می دهیم:

 

  • حل و فصل مسالمت آمیز ماجرای شیراز: حتما در جریان هستید که عده ای به علی مطهری در شیراز حمله کردند و بعد وزارت کشور کمیته ویژه تشکیل داد و کلی از نمایندگان مجلس خواهان رسیدگی شدند و اینا. الان خوشبختم که خدمتتان عرض کنم پرونده آن حادثه به بهترین شیوه بسته شد و الان متهمین شناسایی و دستگیر و اتهامشان اثبات و بعد روانه زندان شدند. اصلا توگویی که دیگر قرار نیست چنین حوادثی در کشور روی دهد. این -------------- این * هم نشان.

 

  • موضوع مهم بعدی مساله ورود پول های کثیف به انتخابات بود. وزیر کشور که آنگونه نسبت به این موضع اظهار نگرانی می کرد در عمل هم نشان داد که چقدر نگران است و بلافاصله با حضور در مجلس عذرخواهی کرد. نه که فکر کنید حرفش را پس گرفته ها، نه بابا جون من، این عذرخواهی از آن عذرخواهی های چندوجهی بود که به دلیل ضیق وقت مجال پرداختن به آن در این ستون فراهم نیست. فقط اینکه بدانید چندوجهی بود کافی است.

 

  • اما مساله سوم نقش این وزارت خانه در انتخاب و تایید برخی مسئولان کشور است که نمونه موفقیت آمیز آن انتخاب شهردار جدید شهر قم است. نقش وزارت کشور این وسط این است که هنوز استعلام وزارت خانه بابت تایید یا رد شهردار به نتیجه نرسیده، شهردار مذکور از طرف شورای شهر انتخاب شده و مراحل جانبی نصب شدنش طی شده و روز دوشنبه هم گویا قرار بوده مراسم تودیع و معارفه اش برگزار شود که البته نشد. لطفا این وسط دنبال پرتقال فروش نگردید، تمام دقت و تمرکز خود را بر نقش مهم وزارت کشور در این پروسه متمرکز کنید. البته وزارت کشور نگذاشت جلسه معارفه برگزار شود اما دیدارهای جانبی شهردار جدید قبل از نظر وزیر کشور با عنوان شهردار جدید برگزار شد. یعنی گویا وزارت کشور هنوز درحال گرفتن استعلام بود که ایشان رفت دیدار. همین یعنی نقش پررنگ این وزارت خانه پر رنگ.

با همه این توضیحاتی که خدمتتان عرض کردیم، دیگر لازم نیست نگران باشید و سرو صدا کنید. لطفا اجازه دهید وزارت کشور هم کارش را بکند. گفتم هیس! وزارت کشور کار دارد...

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٢-١٣٩۴, ٠٩:۴٣

   

پر مبحث ترین ها