سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شادی مریخی ها در خیابان های مریخ (طنز)

یک دلال مریخی: جون داداش قبل از اینکه ما زمین رو کشف کنیم خیلی داشتیم سالم زندگی می کردیم، دیگه حوصلمون سررفته بود، اما الان بیا ببین، یه هیجانی تو بازار و بورس و کلیه فروشی و میوه وارداتی و ارز و طلا و ... هست که نگو، من تو این دوهفته چه گلی به سرم بگیرم؟ ورشکست میشم.... اگه زمین دست ما بود، آخ آخ.

 

 

محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

 

محققان آژانس فضایی آمریکا 'ناسا' می گویند: ارتباط زمین و مریخ به مدت دو دهفته (17 تا 31 خرداد ماه) به دلیل مقارنه خورشید و مریخ قطع می شود.

به گزارش دستوری نژاد، خبرنگار اعزامی ما به مریخ، مردم این سیاره به محض شنیدن این خبر به خیابان ها ریختنه و مشغول شادی و پایکوبی و پخش شیرینی شدند و عده ای نیز به شدت مغموم گشتند.

 

مصاحبه با چند تن از شهروندان خوشحال مریخی:

 

دستوری نژاد: اِ ، چرا شما از قطع ارتباط با زمین برای دوهفته خوشحال هستید؟

یک مرد میانسال مریخی: چرا نباید خوشحال باشیم؟ در این دوهفته دیگر لزومی ندارد اخبار مفاسد مالی زمینی ها را هی بخوانیم و ببینیم و حرص بخوریم که چرا جلویش گرفته نمی شود، حرص بخوریم که چرا زمین دست ما نیست تا از این جهنم خلاصش کنیم و بهشتی روی آن بنا کنیم، اگر زمین دست ما بود....آخ آخ.

یک جوان تحصیل کرده مریخی: من وقتی مشکلات جوانان روی کره زمین را از طریق ماهواره ها ( منظورم از اون دستگاه های خاک بر سری نیست) می دیدم امید به زندگی ام را از دست می دادم، حتی چند بار تصمیم گرفتم برم نزدیکای خورشید خودسوزی کنم،  با این قطعی ارتباط می توانم تا دوهفته زندگی ام را ببندم وخوشبخت تر از قبل باشم، تازه می خواهم برم سرکار، ازدواج کنم و مسکنم هم که توسط دولت تامین شده است، اگه کاری نداری من برم خوشبخت بشم، ولی اگه زمین دست ما بود... آخ آخ.

یک زن جوان مریخی: شما خبرنگار اعزامی به مریخ هستید؟

دستوری نژاد‍: اِ بله‏، چطور؟

زن جوان مریخی: یک سوال دارم، میشه دلیل ادامه روند دور باطل فرزند آوری و کودک کشی زمین ها را برای من توضیح دهید؟ ما اینجا بچه به دنیا می آوریم و همه به هم کمک می کنیم تا بزرگ شود و بتواند به مریخ خدمت کند، اما براساس فیلم های خبری از زمین، شما آنجا بچه به دنیا می آورید و بعد دیگران همه تلاششان را می کنند تا بکشنشان! چرا؟ اگه زمین دست ما بود... آخ آخ.

 

مصاحبه با چند شهروند ناراحت مریخی:

 

یک تروریست مریخی: حالا در این دوهفته چه خاکی به سرم بریزم؟ من اگه دوروز خبرهای زمین رو نبینم خوی وحشیانم از بین میره، ای بابا، شاید مجبور شم خورشید رو منفجر کنم تا این مقارنه کوفتی با مریخ ایجاد نشه...اگه زمین دست ما بود، آخ آخ.

یک عضو برکنار شده زندانی فدراسیون جهانی فوتبال مریخ: الان وقت مقارنه بود آخه؟ تازه داشتیم یاد می گرفتیم چطور قرعه کشی کنیم و جام جهانی رو خیلی اتفاقی به کشور مطبوعمون بدیم، اه. آقای دستوری نژاد میشه تو این دوهفته ارتباط و مقارنمون با قطر قطع نشه؟ اگه زمین دست ما بود، آخ آخ.

یک دلال مریخی: جون داداش قبل از اینکه ما زمین رو کشف کنیم خیلی داشتیم سالم زندگی می کردیم، دیگه حوصلمون سررفته بود، اما الان بیا ببین، یه هیجانی تو بازار و بورس و کلیه فروشی و میوه وارداتی و ارز و طلا و ... هست که نگو، من تو این دوهفته چه گلی به سرم بگیرم؟ ورشکست میشم.... اگه زمین دست ما بود، آخ آخ.

یک کودک مریخی: پدر و مادر من هیچ وقت نمی ذارن من اخبار رسیده از زمین را گوش کنم و همیشه می گن که این خبرها بسیار خطرناک، اما من یکبار یک فیلم زمینی دیدم و از آن موقع با استفاده از شیوه های مخفیانه دیگه لازم نیست درس بخونم و برم سرجلسه امتحان، نمی شد الان که فصل امتحاناس، ارتباط مریخ و زمین قطع نمی شد؟ اگه زمین دست ما بود، آخ آخ.

 

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٣-١٣٩۴, ٠٩:۵٩

   

پر مبحث ترین ها