سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بچه بزرگ می کنیم پس برا چی؟ (طنز)

هرکسی خواست جنس جدیدی مثلا اسید لوله بازکن خانه اش را امتحان کند و از میزان تاثیرگذاری و کیفیت آن مطلع شود، اسید را روی صورت بچه ما بریزد و خدای نکرده پولش حرام نشود در چاه فاضلاب.

 

محدثه نجف زاده

 

متاسفانه با خبر شدیم یک پسربچه 12 ساله قمی براثر بروز حادثه برق گرفتگی در قسمتی از فضای سبزواقع در خیابان جهاد این شهر جان خود را از دست داد. سال گذشته نیز یک دختر 4 ساله قمی در بوستان میدان معلم این شهر به دلیل برق گرفتگی ناشی از تیرچراغ برق جان خود را از دست داد. در هردو حادثه تیرهای روشنایی دچار نقص بودند.

ضمن اظهار تاسف به خانواده این عزیزان و البته تبریک به مسئولین شهری بابت افزایش ایمنی شهر به خصوص در مکان هایی که مردم میرن تا خستگی به در کنن و یه نفس راحت بکشن، واقعا برامون سوال پیش اومده که آدم بچه بزرگ  کنه که چی؟ یعنی در واقع هدف از بچه بزرگ کردن چیست؟

 

با توجه به نیازهای روز جامعه اهداف زیادی برای بچه بزرگ کردن وجود دارد که به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم:

 

1-      بچه بزرگ می کنیم تا مثل دماسنج میزان گرما یا سرمای بدن برخی مسئولان و معلمین مدارس را تست کنیم. بچه های ما می توانند نشان دهند کدام معلم عصبی و کدام بی خیال و بی روح و به اصطلاح سرد است. البته ممکن است در این فرایند گاهی مغز و استخوان بچه هایمان مانند جیوه دماسنج از شدت گرمی یا سردی بترکد که چندان اهمیتی ندارد، اونی که زیاده بچه مردم.

 

2-      بچه بزرگ می کنیم که به جامعه اش خدمت کند. حالا اگر در هیبت دماسنج نشد‏، در لباس فازمتر که می تواند باشد. ما باید به عنوان یک شهروند مسئولیت پذیر درک کنیم که مسئولان نمی توانند هی هرروز فازمتر دست بگیرند و بیایند تست کنند کدامیک از تیرهای روشنایی یا همان تیرهای چراغ برق به خصوص در بوستان ها و فضای سبز دچار اتصالی است یا ترانس کدامشان آب شده‏‌، لذا چه کسی در دسترس تر وبهتر ازکودکان شیرین ما که با هزاااار خون دل بزرگ کردیم؟

 

3-      بچه بزرگ می کنیم تا نقش تستر را بازی کنند. به این صورت که هرکسی خواست جنس جدیدی مثلا اسید لوله بازکن خانه اش را امتحان کند و از میزان تاثیرگذاری و کیفیت آن مطلع شود، اسید را روی صورت بچه ما بریزد و خدای نکرده پولش حرام نشود در چاه فاضلاب.

 

4-      بچه بزرگ می کنیم تا نقش موش آزمایشگاهی را بازی کند. بالاخره موش های ممکلت ما همه وقتشان در خیابان های تهران گرفته می شود و نمی توانند در آزمایشگاه خدمت کنند. باید جای خالی شان پر شود یا نه؟ چه جایگزینی بهتر از چهارتا بچه من و شما؟ تازه برای آیندشان هم تجربه به دست میارن. بچه های هریک از ما می توانند با خوردن انواع غذاها، سوسیس ها و کالباس ها، رنگ های خوراکی مجاز و غیرمجاز، تغذیه مستقیم با پارازیت ها و... می توانند مارا از کم و کیف محصولات و میزان تاثیر هریک در سلامت جامعه با خبر کنند.

 

5-      بچه بزرگ می کنیم تا دیگر لازم نباشد بودجه مملکت را صرف خرید مانع برای موتورسواران جوان کشور کنیم. چرا باید جوانان را مجبور کنیم در خیابان ویراژ ندهند و حتما بروند در پیست ویراژ دهند؟ کلی پول کرایه موتور و پیست و مانع پرش؟ پس بچه های ما کجا باید به کشورشان به خصوص جوانان کشورشان کمک کنند؟ برای این کار کافی است که در بین ساعات 14 تا 16 بعد از ظهر که جوانان میل بیشتری به ویراژ در کوچه و خیابان دارند بچه هایتان را بگذارید سرراهشان، نمی دانید چه استعدادهای موتورسواری از داخل این ها درخواهد آمد!

 

 

 

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٣-١٣٩۴, ١٠:۴٠

   

پر مبحث ترین ها