سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دکل نفتی گمشده: نفت را سر سفره مکزیکی ها می آورم (طنز)

بروز شده : ٩-٠۴-١٣٩۴, ٠۵:۵٢    نسخه چاپی    
از خانوادم به خصوص مادرم خیلی معذرت می خوام که مجبور بودم چندسالی گم بشم و الان اینجا من و پیدا کنن، درعوض ما میخوایم نفت رو عین ایران روی سفره مردم اینجا هم بیاریم.

 

 

محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

 

متن خبر: یک سایت خبری اعلام کرده که دکل نفتی گمشده ایران در دوران دولت قبل، در خلیج مکزیک مشغول عملیات حفاری است.

 

نتیجه گیری اخلاقی: برخلاف نظر عده ای که این موضوع را از معایب دولت قبل می دانند، باید گفت که این موضوع از جهات اخلاقی خیلی هم نکته خوبی است. خب چه اشکالی داره؟ چه اشکالی داره که ما دکل های نفتی که برای مردم خودمون خریدیم رو بفرستیم تو خلیج مکزیک عملیات حفاری انجام بدیم؟ چه اشکالی داره با این کار نفت رو بتونیم سر خونه زن و بچه های خلیج مکزیکی و مردم مکزیک هم بیاریم؟

 

نتیجه گیری سیاست خارجی: شاید اولش برخی فکر کنند که این دکل نفتی احتمالا پناهنده شده و دولت قبل هم در این موضوع دست داشته و ...، اما مطمئن هستم کسی به ذهنش هم نمی رسه تا متوجه اصل موضوع بشه. اصل موضوع چیه؟ اینه که دکل نفتی که به تازگی خریداری شده بود و قبل از ورود به ایران با تدابیر دولت قبل آموزش های لازم را جهت یک ماموریت پنهانی و ویژه چندساله در آمریکای میانه و بین مناطق لاتین و آمریکایی شمالی ایفا کند. نقشی که می تواند هرچه بیشتر به مدیریت جهانی که دقیقا از خلیج مکزیک آغاز می شود کمک کرده و شرایط بین ونزوئلا و چاوز ( که شاید آن موقع مرحوم نشده بود) با آمریکای جهانخوار را در یک تعادل دیپلماتیک نگه دارد. تعادل دیپلماتیک چیست؟ ما نمی دانیم، اما هرچی هست خیلی مهم نشان می دهد.

 

نتیجه گیری علمی- افتخاری: شاید برخی گمان کنند که دکل نفتی یاد شده ماننده خیل عظیم مغزهای فراری، از ایران رفته است، رفته تا آن طرف دنیا سی خودش باشه و سرش تو کار خودش. اما گول نخورید! تا به حال اسمی از برترین پزشکان و دانشمندان ایران در حوزه های مختلف پزشکی و مهندسی و فضایی و اینا شنیده اید؟ این دکل نفتی هم یکی از آن هاست! درواقع این دکل نفتی ایرانی افتخارعلمی و نفتی ما در خارج از مرزهای ایران و تا خود خود خلیج مکزیک است.

 

نتیجه گیری رسانه ای:

خبرنگار واحد مرکزی سحر بابت پاره ای از مصاحبات از رم راهی خلیج مکزیک شد:

خبرنگار: اِاِ، آقای دکل نفتی میشه بگید چرا اینجا زیر آفتاب سوزان خلیج مکزیک درحال حفاری هستید؟

دکل نفتی درحال پاک کردن عرق پیشانی: ببینید من قبل از اینکه یک دکل نفتی باشم، یک ایرانی ام، افتخاره من اینه که در این عملیات ویژه که دولت مهرورز روی دوشم گذاشته شرکت کنم، ولی از خانوادم به خصوص مادرم خیلی معذرت می خوام که مجبور بودم چندسالی گم بشم و الان اینجا من و پیدا کنن، درعوض ما میخوایم نفت رو عین ایران روی سفره مردم اینجا هم بیاریم.

 

نتیجه گیری فرهنگی: آیا با همه آنچه در بالا به آن اشاره شد، نباید از آن خواننده عزیز، سالار عقیلی بخواهیم شعر " نام جاوید وطن" ، " صبح امید وطن"، " جلوه کن در...." را بخواند؟

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠۴-١٣٩۴, ٠۵:۵٢

   

پر مبحث ترین ها