سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

غروب جمعه روی بالکن هتل کوبورک چه خبر بود؟ (طنز)

یکی از همراهان تیم مذاکره کننده ایران آنچه در هتل کوبورک می گذرد را با آخرین ایمیل برای ما فرستاد:

 

محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

 

« ساعت 17 و 50 دقیقه روز  جمعه / هتل کوبورک

دکتر جواد به دلیل کمردرد ناشی از زیاد نشستن پشت میزمذاکره و گلو درد ناشی از دفاع از حقوق هسته ای با جمله هایی مثل « هرگز یک ایرانی را تهدید نکن»، با یک لیوان دم کرده به و عناب، روی بالکن ایستاده و با دکتر عراقچی صحبت می کند. من هم بهشان ملحق می شود و از دکتر می خواهم مراقب سلامتی اش باشد که از بالکن کناری لاوروف و معاونینش هم می آیند روی بالکن. لاوروف یک دستی برای دکتر جواد تکان می دهد و می گوید : حالت چطوره دکتر؟

دکتر جواد دستی با لبخند تکان می دهد و زیر لب خطاب به عراقچی و من می گوید : به لطف حمایت های عجیب غریب شما بد نیستم.

هنوز جمله دکتر به آخر نرسیده بود که از بالکن پایینی جان کری و توپ فوتبالش پیدایشان می شود. نگاهی به اطراف می کند و با عصای زیربغلش چند روپایی می زند که چشمش به دکتر می افتد. فریاد می زند: چطوری عزیزم؟

دکتر یک بای بای نامحسوس که شبیه به پیاده روی نباشد با جان کری کرد و زیر لب به ما گفت: تو یکی دیگه هیچی نگو که خیلی ازت شاکی ام، بی اراده سیاسی.

سپس دکتر یک نگاهی به من کرد و گفت: از تیم چینی ها چه خبر؟

من هم جواب دادم که وزیر خارجه چین رفته توی اتاقش و در حال دیدن فیلم رزمی است و وقتی ازش خواسته اند که بیاید روی بالکن هوایی عوض کند گفت: من کار دارم، برید به این ایرانی ها و آمریکایی ها بگین هروقت حرفاشون با هم تموم شد ما رو هم خبر کنن بیایم امضا کنیم.

هنوز جمله ام به نقطه نرسیده بود که صدای اشتان مایر، وزیر خارجه آلمان همه مارو متوجه خودش کرد که رو به اون یکی بالکن بغلی ما گفت: چی شده خانم؟

منظورش به موگرینی بود که آمده بود روی بالکن و آرام آرام اشک می ریخت. ما هم ایرانی ، دل نازک، تاب نیاورده وبه دستور دکتر، خانم افخم و همسر دکتر ظریف را به آن بالکن فرستادیم. موگرینی در حالیکه با دیدن ما اشک امانش را بریده بود و خانم افخم و خانم ظریف با آب و صحبت دلداری اش می دادند، گفت: من این هم زحمت کشیدم که نماینده اتحادیه اروپا توی مذاکرات بشم و اون وقت اینه مزد این هم زحمت؟ که  برنامه ریزی کنید روز امضای توافق اشتون هم بیاد اینجا؟ این هتل یا جای من یا اشتون، خوبه منم بگم جلیلی باید بیاد؟

دکتر ظریف با عصبانیت دستور داد یک  فیلم چند دقیقه ای  یوتیوپی خطاب به سایر تیم ها برای تقبیح توزیع شایعات در هتل کوبورک گرفته شود و بعد به موگرینی گفت: کی گفته؟ کی چنین حرفی زده.

موگرینی با دست به بالکن های کناری و زیری اشاره کرد و گفت: این دوتا دیروز بعد جلسه داشتن قرارش رو میگذاشتن. ( لاوروف و جان کری را نشان داد)

در همین لحظه که نمی دانم چگونه همه ما به زبان ایتالیایی مسلط شده بودیم، لاوروف با دست پاچگی گفت: دارم میام، ببخشید دوستان من برای یک جلسه کشورهای منطقه باید برم مسکو و بیام.

همان لحظه جان کری هم با اضطراب گفت: منم دوچرخه ام رو بدجایی پارک کردم.

خلاصه هردویشان به سرعت از بالکن ها رفتند و دکتر جواد با یک لبخند برادرانه، دوستان دلواپس تاکید می کنم، برادرانه به موگرینی گفت: نگران نباش خواهر! قرار نیست اشتون به اینجا بیاید، شما هنوز مسئول اتحادیه اروپا هستید و کسی چنین قراری نگذاشته است.

موگرینی کمی آرام گرفت و شروع کرد با خانم افخم و خانم ظریف درد و دل کردن که « آخه آدم واقعا لجش می گیره که ....» ناگهان از بالکن سه اتاق آن طرف تر فابیوس با عجله و پیشانی عرق کرده آمد و گفت: چی شده؟ من خواب موندم؟ چی شده؟ فقط گفته باشم من مخالفم ها....»

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠۴-١٣٩۴, ١٠:۴١

   

پر مبحث ترین ها