سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

(طنز) «مسعود روشن پژوه» هم در ستاد انتخابات وزارت کشور رویت شد

بروز شده : ١-١٠-١٣٩۴, ١٠:١٣    نسخه چاپی    
اگه به عنوان رئیس کمیسیون ورزش انتخاب بشم شرط میگذارم کسانی میتونن تو این کمیسیون خدمت کنن که حداقل یک عکس با شرت و تیشرت ورزشی و توپ داشته باشن!

 

محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

 

یکی از داوطلبین شرکت در انتخابات مجلس به خبرنگاران گفت که انگیزه اش از ثبت نام، اعتماد به تعداد فالورها و دنبال کننده هایش در اینستاگرام بود و اطمینان دارد که با وجود این تعداد هوادار‏ ، حتما می تواند وارد مجلس شود.

خیلی خوبه که درب بهارستان که همیشه به روی معلمین حق التدریسی و پیش دبستانی و کارگران و سایر تجمع کنندگان بسته بوده، موقع انتخابات انقدر قشنگ از چهارچوب کنده شده و باز است، به همین دلیل خبرنگار ما به ستاد انتخابات کشور رفت و مصاحبه ای با سایر ثبت نام کنندگان پیرامون انگیزه شان از شرکت در انتخابات مجلس انجام داد:

 

 

 

+ سلام آقا! خسته نباشید! چی شد که به این فکر افتادین که باید وارد مجلس بشین؟

·         خب من احساس کردم جای یه چیزی توی اون راهروهای سرسبز مجلس خالیه!

+ جای چی؟

·         جای بلیل! من طوری میتونم سوت بلبلی بزنم که شما فکر کنی خود شخص جد بزرگ بلبلا داره چه چه می زنه! نگا کن: ( ناگهان ستاد انتخابات کشور همچون باغ های معلق بابِل شد و صدای بلبلان فضا را پر کرد )

 

 

 


 + میشه بگین هدفتون از شرکت در انتخابات مجلس چیه؟

-          خب من دوست دارم برم تو کمیسیون ورزش خدمت کنم به جوانان!

+ بسیار عالی! چه برنامه هایی برای این کمیسیون دارین؟

-          خب اگه به عنوان رئیس کمیسیون انتخاب بشم شرط میگذارم کسانی میتونن تو این کمیسیون خدمت کنن که حداقل یک عکس با شرت و تیشرت ورزشی و توپ داشته باشن! شرط بعدی مسلط بودن به زدن روپایی در حد 50 تا در هردقیقه است! نماینده ای که این شرایط رونداشته باشه چطور میخواد رای به فروش استقلال و پرسپولیس بده؟

 

 

 

 


+ بذارین خودم بگم انگیزتون چیه از رفتن به مجلس! عومممم! شما میخوای رکورد گینس رو بشکنی؟

× آفرین! عجب خبرنگار زرنگی! خب حالا که انقدر زرنگی بگو ببینم کدوم رکورد رو میخوام بشکونم؟

+ رکورد « مسافت طی شده در پارلمان با پای پیاده » ؟

× نه! اشتباه کردی! یه فرصت دیگه داری ( در همین لحظه ناگهان دکتر روشن پژوه وارد ستاد انتخابات کشور می شود و از همه افراد در حال ثبت نام کننده یا ثبت نام گیرنده میخواد صدا بزنن : یک و یک و یک! دو دو دو! سه و سه و سه! چار و چار و چار! .....)

+  شمارش ها به « مسابقه محله » نرسیده که خبرنگار ما فریاد می زند: فهمیدم! میخوای « رکورد ساعات نشستن بدون حرکت روی صندلی پارلمان » رو بشکنی؟

v      روشن پژوه میکروفونش را نزدیک خبرنگار می آورد و می پرسد: اگه راست میگی رکورد قبلی مال کی بود؟

+ دقیقا خاطرم نیست‏، اما مال یکی از نماینده های خودمون بود!

v      روشن پژوه با اکراه و بالا پایین کردن لب و لوشه: باااااشه! قبوله! شما برنده شدی! ( در یک صدم ثانیه ستاد انتخابات وزارت کشور از صدای سوت و جیغ و هورا به آسمان پنجم رفت و برگشت)

 

 

 

 


+ سلام! شما هم اومدین تا در مجلس رکورد گینس بشکونید؟

§         چی میگی آقای خبرنگار؟ رکورد چیه؟ من دغدغه دارم! این مجلس فاقد دموکراسی و رعایت حقوق اقلیته!

+ به به! بالاخره یکی با دغدغه سیاسی وارد شد! چرا فکر می کنید مجلس چنین شرایطی داره ؟

§         واضحه آقا! من از این بی عدالتی همه جام داره میسوزه!‌ شما میدونی نماینده هایی که رای ممتنع برای هر موضوعی میدن چقدر روی حفظ تعادل مجلس تاثیرگذارن اما همچنان در اقلیت هستن؟ شما میدونی حتی یکبار ازاین عزیزان تشکر نشده؟ تا کی بی عدالتی؟ تا کی حق نماینده رای ممتنع بده خوری؟ چرا همیشه مخالفین و موافقین طرح ها و لوایح باید صداشون شنیده بشه؟

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١٠-١٣٩۴, ١٠:١٣

   

پر مبحث ترین ها