سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

موقع خریدن لپ تاپ به چه نکاتی باید توجه کرد

خیلی از مردم ترجیح می دهند با شناخت کامل و درست قدم به بازار بگذارند و دقیقا همان وسیله ای را بخرند که برایشان ساخته شده است. نکات زیر موقع خریدن لپ تاپ به شما کمک خواهد کرد.
موقع خریدن لپ تاپ به چه نکاتی باید توجه کرد


خیلی از مردم ترجیح می دهند با شناخت کامل و درست قدم به بازار بگذارند و دقیقا همان وسیله ای را بخرند که برایشان ساخته شده است. نکات زیر موقع خریدن لپ تاپ به شما کمک خواهد کرد.

به گزارش 19 دی به نقل از هفت صبح ممکن است به پشتوانه حساب های بانکی تان بخواهید وارد نزدیک ترین فروشگاه شده و خیلی سریع اولین لپ تاپی را که فروشنده پیشنهاد می دهد، بخرید. هر فروشنده ای از این روش استقبال می کند.

با این حال ما حدس می زنیم همه چنین وضعیتی ندارند. خیلی از مردم ترجیح می دهند با شناخت کامل و درست قدم به بازار بگذارند و دقیقا همان وسیله ای را بخرند که برایشان ساخته شده است.

نکات زیر موقع خریدن لپ تاپ به شما کمک خواهد کرد.

طراحی
مهم ترین نکته در انتخاب یک لپ تاپ طراحی آن است. شما همواره دوست دارید لپ تاپی خریداری کنید که زیبا و با قدرت باشد. برای این امر کارشناسان پیشنهاد می کنند از مدل هایی استفاده کنید که در آنها از فلز استفاده شده است.
برای مثال لپ تاپ Dell XPS 13 از جنس آلومینیوم و کربن است و طراحی بسیار زیبایی دارد. همین امر باعث مقاومت بالا و زیبایی آن شده است. همچنین هنگام کلید لپ تاپ دارای چراغ باشد زیرا به شما در شرایطی که نور زیادی در اختیار ندارید، بسیار کمک می کند.

صفحه نمایش
به غیر از اینکه باید به سایز صفحه نمایش با توجه به نیاز خود دقت کنید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که کیفیت و رزولوشن صفحه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. برای مثال یک کیفیت ۹۰۰×۱۶۰۰ به مراتب بهتر از ۷۶۸×۱۳۹۹ است زیرا جزییات بیشتری را می توانید در آن ببینید.

پورت های مناسب
از دیگر نکاتی که باید حتما به آن توجه داشته باشید پورت ها و ورودی هایی است که روی دستگاه شما نصب شده است. برخی از شرکت ها برای اینکه مدل هایی با طراحی نازک تر داشته باشند، تعدادی از این ورودی های موردنیاز را نصب نمی کنند. در این بخش نیز باید به کاری که می خواهید انجام دهید، دقت کنید. برای مثال اگر لپ تاپ خود را برای ارایه پروژه ای نیاز دارید، باید توجه داشته باشید که ورودی VGA یا HDMI برای اتصال به ویدئوپروژکتور داشته باشد.

عمر باتری
هنگام خرید بیشتر وسایل الکترونیکی، ما به عمر باتری و مقدار شارژی که نگه می دارد باتوجه به خواسته ای که از آن وسیله داریم، توجه می کنیم. باتوجه به اینکه بیشتر لپ تاپ های جدید قابلیت تعویض باتری ندارند، باید به عمر باتری آنها توجه بیشتری کنیم.

تاچ پد
یکی از مهم ترین بخش های یک لپ تاپ صفحه لمسی (Touch Pad) آن است که در بیشتر اوقات قوتی شما موس در اختیار ندارید به کمک شما می آید. جدیدا شرکت های سازنده این صفحات را بدون دکمه می سازند تا طراحی خود را زیباتر جلوه بدهند. کیفیت ساخت این تاچ پدها متفاوت است. شما که غریبه نیستید ما اخیرا با مدل های زیادی رو به رو شده ایم که تاچ پدشان خیلی زود از کار افتاده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٢-١٣٩١, ٠٨:٢٨

   

پر مبحث ترین ها