سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

99 درصد ویروس‌ها به گوشی‌های آندرویدی حمله می‌کنند

تروژان‌های پیامکی، بک‌دورها و جاسوس‌افزارها در نیمه نخست سال ۲۰۱۲ جمعا ۵۱ درصد از بدافزارهای آندروید تازه شناسایی شده را تشکیل دادند.برنامه‌های مخرب شناسایی شده که به آندروید حمله می کنند، از هشت برنامه در ژانویه سال ۲۰۱۱ به ۸۰۰ برنامه در همان سال رشد کرد.
یافته‌های گزارش امنیتی سال ۲۰۱۲ کسپرسکی نشان می‌دهد اکثر برنامه‌های مخرب جدید موبایل برای حمله به سیستم عامل آندروید طراحی شده‌اند.

به گزارش ایسنا، در این گزارش که به تازگی انتشار یافت، گفته شده: ۹۹ درصد از برنامه‌های مخرب موبایلی که برای نخستین بار شناسایی شدند، برای هدف گرفتن نرم‌افزار آندروید طراحی شده بودند در حالی که شمار بسیار اندکی به تلفن‌های هوشمند مبتنی بر جاوا و سیمبیان حمله می‌کردند.

سال ۲۰۱۲ دومین سالی بود که طی آن بدافزارهای آندروید رشد انفجاری داشتند.

برنامه‌های مخرب شناسایی شده که به آندروید حمله می کنند، از هشت برنامه در ژانویه سال ۲۰۱۱ به ۸۰۰ برنامه در همان سال رشد کرد.
لابراتوار کسپرسکی هر ماه به طور متوسط ۶۰۰ نمونه جدید بدافزار موبایل شناسایی می‌کند.

اکثر بدافزارهای آندروید به سه گروه اصلی تروژان‌های پیامکی، بک‌دورها و جاسوس‌افزارها تقسیم می‌شوند.

تروژان‌های پیامکی با ارسال پیامک به شماره‌های تلفنی که تعرفه بالایی دارند، اعتبار اشتراک کاربر را تمام می‌کنند در حالی که بک‌دورها امکان دسترسی غیرمجاز به تلفن‌های هوشمند برای نصب برنامه‌های مخرب دیگر یا سرقت اطلاعات شخصی را امکان‌پذیر می‌سازند.
جاسوس‌افزارها نیز مجموعه داده‌های خصوصی مانند رمز عبور و شماره‌های تلفن و در برخی موارد حتی عکس‌های شخصی را هدف قرار می‌دهند.

تروژان‌های پیامکی، بک‌دورها و جاسوس‌افزارها در نیمه نخست سال ۲۰۱۲ جمعا ۵۱ درصد از بدافزارهای آندروید تازه شناسایی شده را تشکیل دادند.

در صدر برنامه‌های بدافزاری که توسط "برنامه امنیتی موبایل کسپرسکی" یا "برنامه امنیتی تبلت کسپرسکی" بلوکه شدند، تروژان‌های پیامکی و پس از آن تبلیغ افزارها قرار داشتند.
تروژان‌های‌ بانکی از گستردگی فعالیت کمتری برخوردار بوده اما خطرناک‌ترین بدافزار موجود شناخته شده که اغلب به همراه تروژان‌های بانکی رایانه‌ای فعالیت می‌کنند.

سیستم‌های عامل آندروید اجازه نصب نرم‌افزار از منابع غیرمطمئن را می‌دهد.
بنابراین به کاربران توصیه می‌شود از وب سایت‌های مشکوک برنامه‌ای را نصب نکنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١٠-١٣٩١, ١٠:١۶

   

پر مبحث ترین ها