سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تله ای با عنوان دانلود رایگان

کلاهبرداران یک بد افزار به نام کی لاگر (گزارش گیر صفحه کلید) به فایلی که برای دانلود در وب سایت خود قرار داده اند پیوست می کنند.
رییس پلیس فتا استان کرمانشاه درخصوص «دانلود رایگان نرم افزار» هشدار داد.

به گزارش ایرنا، سرهنگˈ اسداله زحمتکشˈ گفت: به نرم افزارهایی که برای دانلود در سایتها گذاشته می شوند اعتماد نکنید.
وی ادامه داد: امروزه کلاهبرداران برای به دام انداختن افراد، ابتدا با درست کردن سایت یا وبلاگ ، به بارگذاری نرم افزارهایی که مورد استفاده کاربران است اقدام می کنند، اما این پایان کار نیست بلکه هدفی شوم در پشت این قضیه نهفته است.

زحمتکش تصریح کرد: کلاهبرداران یک بد افزار به نام کی لاگر (گزارش گیر صفحه کلید) به فایلی که برای دانلود در وب سایت خود قرار داده اند پیوست می کنند.
وی افزود : اشخاصی که نیازمند این نرم افزارها هستند آن را دانلود و نصب می کنند اما به محض نصب ، بدافزار کی لاگر نیز در سیستمشان نصب و فعال می شود.

این مقام انتظامی در ادامه بیان داشت: پس از آن کلیه کلیدهای صفحه کلیدی که توسط کاربر فشار داده می شود در یک فایل ثبت و به محض اتصال به اینترنت به ایمیل سارق ارسال می شود در این میان ممکن است شما هم شاید یک خرید اینترنتی انجام داده و فرم های مربوط به درگاه پرداخت را نیز پرکرده باشید که در این صورت اطلاعات به افراد سودجو ارسال و پس از آن سرقت اتفاق می افتد.
سرهنگ زحمتکش با بیان چند توصیه در این خصوص، اضافه کرد: هرگز از سایت های نامعتبر برای دانلود نرم افزار استفاده نکنید و آنتی ویروسها و فایروال های خود را به روز نگه دارید.

وی ادامه داد: در زمان خریدهای اینترنتی حتماً از صفحه کلید مجازی استفاده کنید و فایل های پیوستی در ایمیل های ناشناس را دانلود نکرده و یا اگر مجبور به دانلود هستید، آن را توسط ویروس کش فعال در صفحه ایمیل چک کنید.
رییس پلیس فتا کرمانشاه گفت: فایل دانلود شده در صورتی که به صورت فشرده می باشد حتماً قبل از باز کردن آن با آنتی ویروس آن را بررسی کنید.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠۴-١٣٩٣, ١٣:۵۶

   

پر مبحث ترین ها