سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

همه آنهاهایی که با قطار مایکروسافت میلیونر شدند

در این جا نگاهی می کنیم به تعدادی از چهره های سابق مایکروسافت و اینکه درآمدهای میلیونی و بعضا میلیاردی خود را چگونه بعد از مایکروسافت، خرج کرده و می کنند.


برای همه آنهایی که شانس آن را داشتند تا در روزهایی که مایکروسافت اوج می گرفت، واگن خود را به قطار آن ببندند، نتیجه فوق العاده بود. تخمین زده می شود که در همین روزها مایکروسافت 3 میلیارد و 12 هزار میلیونر را تحویل جامعه بشری داد! حتی آنهایی که به این حد نرسیدند نیز کم به دست نیاوردند. نگاهی به فهرست میلیونرهای مایکروسافت، به خوبی نشان می دهد که قطار مایکروسافت برای چه کسانی خوشبختی آورده است.


به گزارش «تابناک»، هرچند مایکروسافت بسیاری را به قشر ثروتمند تبدیل کرده است، تعدادی اندک بیش از سایرین از این سفره بهره برده اند؛ افرادی که البته همه آنها سرمایه به دست آمده را در مایکروسافت هزینه نکردند و برخی از آنها به دنبال راه های متفاوت و خلاقانه تری برای خرج کردن سرمایه خود رفتند.

در این جا نگاهی می کنیم به تعدادی از چهره های سابق مایکروسافت و اینکه درآمدهای میلیونی و بعضا میلیاردی خود را چگونه بعد از مایکروسافت، خرج کرده و می کنند.

بیل گیتس، ثروتمندترین مرد روی زمین، در کنار فعالیت های عام المنفعه و بشر دوستانه خود در بنیاد گیتس، یکی از علاقه مندان شدید به جمع آوری کتاب ها و نقاشی های نادر دنیاست. وقتی در سال 1998 مبلغ 36 میلیون دلار برای تابلوی Lost on the Grand Banks اثر «وینسلو هومر» پرداخت، رکوردی جدید را در این حوزه خلق کرد.

 

مدیر عامل قبلی مایکروسافت یعنی استیو بالمر، علاقه شدیدی به بازگرداندن یک تیم در NBA به سیاتل داشت و به همین دلیل، 2.3 میلیون دلار را خرج تیم لس آنجلس کلیپر کرد. خوشبختانه ارزش سهام مایکروسافت وی به مبلغ 3.2 میلیارد دلار در سال 2013 افزایش یافت و او را از یک ولخرجی ورشکست کننده رهانید.بنیانگذار مایکروسافت به همراه گیتس، یعنی پل آلن، مالک دو تیم ورزشی است؛ ضمن آنکه یک قایق تفریحی مجهز نیز دارد که اگر به روی عرشه آن بروید، یک زیردریایی کوچک را خواهید دید.


چارلز سیمونیی که تا سال 2002 در مایکروسافت بود و در برهه ای مدیریت نظارت بر آفیس را بر عهده داشت، اکنون علاقه شدیدی به فضا پیدا کرده، به گونه ای که تا کنون دو بار به ایستگاه بین المللی فضایی رفته است.گیب نیویل در سه نسخه ابتدایی ویندوز تولید کننده بود و وقتی در سال 1996 مایکروسافت را ترک کرد، عملا یک میلیونر بود. وی اکنون ریاست شرکت Valve Software را عهده دار است و برای بازیگران حرفه ای رایانه یک قهرمان تلقی می شود با نام مستعار «گابن».


آندریا لویس که یک نویسنده فنی در مایکروسافت بود، دارایی خالصش برابر با 2 میلیون دلار است. وی سرمایه خود را برای راه اندازی خانه ریچارد هوگو در سیاتل کرده است که یک مرکز ادبی به شمار می رود.و در نهایت، مدیر ارشد تکنولوژی در مایکروسافت، ناتان مایرولد، مشهور به مرد رنسانس است. وی درآمد خود از مایکروسافت را صرف راه اندازی بنیادی برای حفظ و توسعه حقوق مالکیت معنوی کرد. وی همچنین به دلیل عکاسی های خود از طبیعت شهرت داشته و حتی با یکی از فیزیکدانان نزدیک به استیون هاکینگ، ارتباط علمی دارد؛ اما شهرت اساسی او را باید در تالیف یک کتاب آشپزی به نام «روش آشپزی مدرن» جستجو کرد که نسخه های آن حدود 30 میلیون دلار فروش رفت.telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠۵-١٣٩۴, ١۶:٠٩

   

پر مبحث ترین ها