سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

یک بام و دو هوای برخورد با تروریسم

راه‌حل جلوگیری از چنین حوادث تروریستی، مبارزه غیرگزینشی و خالصانه با پدیده شوم تروریسم است و در این راه اولین موضوعی که باید حل شود برخورد تاکتیکی و دوگانه با تروریسم است.

همایش سالانه گروهک تروریستی منافقین که 17 هزار ایرانی را به قتل رسانده در حومه پاریس با مجوز دولت فرانسه و  سخنرانی ترکی الفیصل برگزار شد (شنبه 19 تیر / 9 جولای)

پنج ماه بعد از حادثه تروریستی پاریس که صدها کشته و زخمی برجای گذاشت، تروریست ها همزمان با برگزاری جشن‌های روز ملی فرانسه یک کامیون در شهر نیس این کشور ، ماشین کشتار خود را روی " سرعت و چرخ یک خودروی عظیم" متمرکز کردند و با ورود به یک بلوار شلوغ که مملو از جمعیت بود دستکم 84 نفر را کشتند و ده‌ها نفر را زخمی کردند( پنجشنبه 24 تیر/ 14 جولای)

طی هفته گذشته گروه تروریستی منافقین با حمایت دولت فرانسه در حومه پاریس یک نشست برگزار کرد که در آن ترکی‌فیصل رئیس سابق استخبارات آل‌سعود و شرکت کرده و درباره ضرورت تلاش این گروهک برای ادامه عملیات تروریستی صحبت کردند.

اقدام فرانسه مبنی بر دادن مجوز به منافقین مورد اعتراض شدید مردم ایران قرار گرفت به طوریکه ابوالقاسم دلفی مدیر کل غرب اروپای وزارت امور خارج جمهوری اسلامی ایران با فراخواندن سفیر فرانسه در تهران مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به برگزاری تجمع مذکور را به وی ابلاغ کرد.یک روز بعد از احضار سفیر فرانسه وزارت خارجه فرانسه عنوان داشت که هیچ تماسی با گروهک مجاهدین خلق (منافقین) برقرار نکرده و آن را سازمانی «غیر دموکراتیک» و «خشن» بر می‌شمارد .فرانسه در حالی بعد از این اتفاق به راحتی از منافقین برائت جست که مقامات این کشور تا کنون بارها و بارها به منافقین اجازه برگزاری تجمع داده بودند.

سوال اساسی اینجاست که چطور می شود گروهکی منافقین که با ترورهای کور بسیاری از چهره‌های انقلابی و مردم کشورمان را به شهادت رسانده و در جنگ تحمیلی در کنار دشمن این مرز و بوم قرار گرفته، سرکرده‌ها و عناصر آن به راحتی در کشور فرانسه زندگی می‌کنند و حتی اجازه برگزاری همایش دارند؟

فرانسه که همواره به عنوان پایگاه اصلی منافقین در اروپا شناخته شده و مامنی امن برای این گروهک تروریستی محسوب می شود، پنجشنبه شب و در روز ملی این کشور شاهد یک جنایت تروریستی بود که جهان را تکان داد. این حوادث دل هر انسان آزده‌ای را به درد می‌آورد. ترورهای کور و حمله به مردم بی دفاع در هر نقطه ای از دنیا رخ دهد دردناک است. حال این ترور و آدم‌کشی در قلب اروپا باشد یا در سوریه و عراق و یمن.

در مقطع کنونی آتش تروریسم دامن پرورش دهندگان آن را گرفته است و بلای جانشان شده است. اگر جریان‌های تروریستی خاورمیانه را ریشه یابی کنیم به گروه‌های جهادی که با حمایت‌های مالی و نظامی کشورهای غربی برای مقابله با حضور ارتش شوری در افغانستان تشکیل شد، برمی‌گردد و شکی نیست که روی کار آمدن تروریسم نتیجه عملکرد غربی ها است. آنها منطقه خاورمیانه را نا امن کردند و حالا این ناامنی به اروپا ودیگر نقاط جهان کشیده شده است.

دیگر برخورد دوگانه برخی کشورها در مقابله با تروریسم بر کسی پوشیده نیست. کشورهایی که با تقسیم تروریست‌ها به خوب و بد در برابر کشتار برخی انسان‌ها سکوت می‌کنند و برای مقابله با برخی گروه‌های تروریستی، نیروی نظامی به دیگر کشورها ارسال می‌کنند. مگر نه اینکه در جنگ سوریه همین کشورهای غربی حاضر به گنجاندن نام برخی گروه‌های مخالف دولت در لیست گروه‌های تروریستی نشدند و بر حضور آن‌ها در نشست های صلح اصرار ورزیدند.

تروریسم در هر نقطه‌ای محکوم است، هم در یمن، هم در استانبول، هم در ضاحیه، هم در سوریه، هم در عراق و هم در پاریس و نیس. گرفتن جان انسان‌های بی‌گناه در هیچ‌کجا توجیه‌پذیر نیست، نه در غرب آسیا و نه در اروپا و خون هیچ‌کس هم از دیگری رنگین‌تر نیست.

به نظر می‌رسد راه‌حل جلوگیری از چنین حوادث تروریستی، مبارزه غیرگزینشی و خالصانه با پدیده شوم تروریسم است و در این راه اولین موضوعی که باید حل شود برخورد تاکتیکی و دوگانه با تروریسم است. این رویکرد که در نقطه‌ای از جهان به‌صورت تاکتیکی چشم بر جنایات تروریست‌ها بسته شود اما در نقطه‌ای دیگر از جهان، جنایات آنها مورد توجه قرار گیرد و با آن مقابله شود هرگز به نتیجه قابل قبولی نخواهد رسید.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠۴-١٣٩۵, ٢١:٣٧

   

پر مبحث ترین ها