سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قیام علیه دولت

هرچه به انتخابات نزدیک شویم آنها برای رسیدن به قدرت سعی خواهند کرد دولت را روز به روز گرفتار مسائل حاشیه‌ای نمایند و نگذارند دولت در مسائل اقتصادی موفق شود

سرمقاله روزنامه 19 دی شماره سه‌شنبه 7 دی

قیام علیه دولت

مرتضی داستانی

qom19dey@gmail.com

خبری به نقل از قرارگاه سایبری عمار چند روز گذشته در شبکه‌های مجازی منتشر شد که همه دلسوزان نظام و انقلاب را درباره بوجود آمدن جریانی خطرناک و هزینه‌زا برای نظام و انقلاب نگران کرد.

خبر این بود: «روزهای سخت دولت از راه رسید. اولین شهری که علیه دولت قیام کرد یزد بود».

این روزها با توجه به شناخت و تجربه‌ای که از رفتارهای برخی جریانها وجود دارد، پیش‌بینی می‌شد که هرچه به انتخابات نزدیک شویم آنها برای رسیدن به قدرت سعی خواهند کرد دولت را روز به روز گرفتار مسائل حاشیه‌ای نمایند و نگذارند دولت در مسائل اقتصادی موفق شود، چرا که توفیق دولت در مسائل اقتصادی را عامل ماندگاری این دولت می‌دانند. به همین دلیل تلاش می‌کنند در این ماه‌ها کاملا دولت زمین گیر شود. بنابر این هر روز در گوشه‌ای غائله‌ای به پا خواهند کرد.

ولی ادبیات به کار گرفته شده در خبر قرارگاه سایبری عمار نشان از نوع نگاه دیگری دارد و به نحوی از بسیاری تحرکات آینده این جریان علیه دولت رونمایی می‌کند.

وقتی حرکت اعتراضی سازماندهی شده به معاون رئیس جمهور در نماز جمعه یزد به عنوان قیام علیه دولت یاد می‌شود از دو حال خارج نیست:

1ـ افرادی که چنین ادبیاتی را به کار می برند، نمی‌فهمند چه می‌گویند و کم دان یا نادانند که در این حالت باید برای کشورمان گریست که افرادی این چنینی کاملا در آن آزادند که به هر نحو می‌خواهند ترکتازی می‌کنند.

2ـ این افراد دارای عقاید خاص و طبقه‌بندی شده‌ای هستند که اهداف این نظام و انقلاب با اهداف آنها کاملا مغایر است و به شکل حساب شده و فرصت طلبانه‌ای دنبال اهداف خاص خود با ساقط کردن دولت از طریق قیام‌های مردمی هستند.

نام بردن از یزد به عنوان اولین شهری که قیام کرده است، حکایت از تحرکات و برنامه‌های زنجیره‌ای آنها دارد که برای نظام و انقلاب بسیار خطرناک است و اگر فکری برای آنها نشود چه بسا شاهد پیدایش گروهک‌های جدیدی در کشور باشیم.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١٠-١٣٩۵, ١٧:٢۴

   

پر مبحث ترین ها