سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مبارزه با فساد در قربانگاه منافع جناحی

سعید جلیلی به عنوان یک چهره ارزشی و مدعی مبارزه با اشرافی‌گری و فساد به دلیل منافع سیاسی و حزبی و گروهی خود، ایراد و نقص جبهه مقابل خود را بزرگنمایی می‌کند اما همین مشکل از سوی گروهی از اصولگرایان را نادیده می‌گیرد.

مبارزه با فساد در قربانگاه منافع جناحی

مسعود کیهان

Masoudkayhan@gmail.com

دکتر سعید جلیلی یکی از کاندیداهای بالقوه جریان اصولگرایی که تریبون مراسم روز 9 دی را فرصتی مناسب برای حمله به دولت دیده بود، چهارشنبه شب گذشته با حضور در جمع مردم شرق تهران و در جمع نمازگزاران مسجد علی ابن الحسین (ع) با مبنا قرار دادن واژه فتنه، به صورت مستقیم و طعنه و کنایه انتقادات تندی را به سیاست‌های دولت یازدهم وارد کرد.

نکته مهم در این سخنرانی سعید جلیلی بخشی بود که با اشاره به ماجرای اخیر گورخواب ها گفت: "هیچ جای انقلاب این نبود که کسانی را که حقوق نجومی گرفتند ذخیره نظام معرفی کنیم، نگرانی نسبت به کارتن خواب‌ها زمانی می‌تواند درست باشد که از حقوق‌های نجومی و املاک نجومی هم شرمسار باشید."

سعید جلیلی با نام بردن از حقوق‌های نجومی دولت را مورد حمله قرار داد و با اشاره به املاک نجومی رقیب اصولگرای خود را. ساعتی پس از این سخنرانی سعید جلیلی مجبور به خودسانسوری شد و عبارت مربوط به "املاک نجومی" را از متن سخنرانی‌اش حذف کرد. در همان چند ساعتی که سخنرانی کامل سعید جلیلی روی خروجی رسانه‌ها قرار گرفت، موج بزرگی از حمله به سمت این کاندیدای بالقوه اصولگرایان صورت گرفت و کار به جایی رسیدکه دکتر جلیلی مجبور به خودسانسوری شد و عبارت "املاک نجومی" را بعد از چند ساعت حتی از کانال تلگرامی خود حذف کرد.

این اتفاق از دو حال خارج نبوده است: 1- فشار رسانه‌ای تیم قالیباف رقیب اصولگرای جلیلی به این حذف منتج شده است.2- جلیلی بعد از نطق خود صلاح دیده که فعلاً از موضوع املاک نجومی چشم پوشی کند.

نتیجه فرقی نمی‌کند. در هر دو حالت سعید جلیلی به عنوان یک چهره ارزشی و مدعی مبارزه با اشرافی‌گری و فساد به دلیل منافع سیاسی و حزبی و گروهی خود، ایراد و نقص جبهه مقابل خود را بزرگنمایی می‌کند اما همین مشکل از سوی گروهی از اصولگرایان را نادیده می‌گیرد.

نکته دیگر اینکه برخی از رسانه‌های مدعی ارزشی بودن هم ترجیح دادند موضوع املاک نجومی را از سخنرانی دکتر جلیلی حذف و سانسور کنند.

بدین ترتیب بار دیگر مقابله و مبارزه با فساد به قربانگاه منافع جناحی رفت در حالیکه مبارزه و ریشه‌کنی فساد در کشور با نگاه جناحی امکان پذیر نخواهد بود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١٠-١٣٩۵, ١٧:۴٢

   

پر مبحث ترین ها