سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

احمدی نژاد بازنده بزرگ انتخابات

احمدی نژاد علی رغم توصیه مقام معظم رهبری، به میدان آمد و نشان داد که بیش از همه تشنه قدرت و جلب توجه است.

فاطمه محمدی

از روز دوم ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با ثبت نام هنجارشکنانه محمود احمدی نژاد در یک اقدام انتخاری علیه خود، صحبت از وی بر سر زبان ها افتاد.

وی که در ششم مهرماه با ارسال نامه ای خطاب به مقام معظم رهبری اعلام کرد که در عمل به منویات معظم له، برنامه ای برای حضور در عرصه رقابت های انتخاباتی سال آینده ندارند، با ثبت نام خود یک دروغ به دروغ های دنباله دار خود اضافه کرد.

وی که همواره شعار می داد که دولت اسلامي وام دار خط ولايت است و من مي‌خواهم در عمل در راستاي انقلاب و نظام حركت كنم و منافع ملت را فداي گروه‌ها، باندها و احزاب نمي‌كنم و من تشنه قدرت نیستم. علی رغم توصیه مقام معظم رهبری، به میدان آمد و نشان داد که بیش از همه تشنه قدرت و جلب توجه است.

خبر ثبت نام احمدی نژاد در کانال های تلگرامی و سایت های خبری به سرعت پخش شد و بیشتر رسانه ها از حضور نابهنگام و حرکت غافلگیرانه او گفتند.

روزنامه های اصلاح طلب از آمدن وی به فتنه مرموز، تحقق پیش بینی ۱۲ سال پیش آیت الله، احمدی نژاد بازی، شوک روز دوم، پاسخ منفی به یک توصیه، ضرر احمدی نژاد به خود و کشور، مثلث برمودا، ثبت نام حاشیه ساز، شوک بهاری، پایان طلسم احمدی نژاد، سیم آخر، ثبت نام بابصیرت!، از پروژه جاسوسی تا پایان حیات سیاسی و صحنه آرایی خطرناک، یاد کردند.

اما روزنامه های اصولگرا مانند همشهری، جام جم، رسالت و حتی جوان، کیهان و وطن امروز که به روز جواب همه را می دهند به صورت هماهنگ در سکوت محض فرورفتند و شاید از حمایت های بی پایه ای که از یک نفر کردند انگشت به دهان ماندند.

از وطن امروز که تیترهای جنجالی می زد توقع می رفت که این بار بنویسد محمود با چه رویی آمدی؟ و در این روز که همه از فتنه جدید گفتند از کیهان انتظار می رفت بنویسد ریاکار چفیه ولایتمداری ات را بردار یا به سیاق قلم خود  از وی به عنوان شالاتان و قالتاق سیاسی یاد کند که با چرب زبانی و بزرگنمایی توانایی های خود رای مردم را بدست می آورد اما قلم طرفدار وی روی کاغذ افتاده بود.

بررسی صلاحیت احمدی نژاد پس از توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر شرکت نکردن وی موضوع داغ این روزها است؛ اگر شورای نگهبان وی را تایید صلاحیت کند ولایتمداری اش زیر سوال می رود و اگر رد صلاحیت کند وی راه مظلوم نمایی را پیش می گیرد و دست از اقدامات خود برنخواهد داشت؛ هر چند که اگر بماند وزنش مشخص می شود.

مقام معظم رهبری می دانستند که با حضور احمدی نژاد دوقطبی خطرناکی پیش می آید و به این دلیل توصیه کردند که وی در انتخابات شرکت نکند اما وی برای حرف گوش نکردن هم بازی در کشور راه انداخت. آتش بازی که بیش از ههم دود آن به چشم خودش خواهد رفت و او بازنده بزرگ انتخابات لقب خواهد گرفت.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠١-١٣٩۶, ١٢:٠٨

   

پر مبحث ترین ها