سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

از خاکریزهای خرمشهر تا صندوق های رای

بروز شده : ٣-٠٣-١٣٩۶, ١٣:۴٨    نسخه چاپی    
بد نیست بگوییم: « مسئولان عزیز توجه فرمایید! مسئولان عزیز توجه فرمایید! صندوق های رای، حوزه های رای گیری، با رای مردم، آباد شد.»

 

 

میثم رضوانی

meysam.rezvani1980@gmail.com

 

 

روز سوم خرداد 1361 مردم ایران از رادیوی خانه هایشان شنیدند: « شنوندگان عزیز توجه فرمایید! شنوندگان عزیزتوجه فرمایید! خرمشهر، شهر خون، آزاد شد ».

این جملات زمانی حماسی شد و در یادها ماند که مردم ایران 578 روز گوشه ای از خاکشان در اسارت دشمن بعثی بود. طبق اسناد به دست آمده قریب به 6 هزار شهید در عملیات بیت المقدس داده شد تا جگرگوشه ایران به خاک وطن باز گردد.

اگر نبودند زنان و مردان، پیران و جوانان و مردمان بلند همتی که با هرچه توانستند برخاکریزها خیمه می زدند، امروز خرمشهر نیز از آن ما نبود.

زمانه گذشت و تقویم رسمی جمهوری اسلامی از 3 خرداد 1361 رسید به 3 خرداد 1396. 6  روز پس از برگزاری یک انتخابات بزرگ. انتخاباتی میلیونی با مشارکت بالای 70 درصد. انتخاباتی که در آن مردم ایران ساعت ها روی پا و زیر گرمای آفتاب اردیبهشت ایستادند تا از ایرانی بودنشان، از تابعیتشان، از حقشان، از اعتقاداتشان و از کشورشان دفاع کنند.

اگر سوم خرداد 61 خاکریزها مانع از حضور دشمن شدند و فراری اش دادند، در سوم خرداد 96 نیز این صندوق های رای مملو از آرای زنان و مردان ایرانی بود که دشمن را فراری داد و نقش خاکریز را بازی کرد.

برخلاف ادعای برخی، با وجود همه مشکلات کشور، با وجود همه گله ها، با وجود همه دگرگونی های فرهنگی باز هم جوانان امروز ایران مانند جوانان دیروز در عرصه حضور دارند. چه کسی می تواند ادعا کند مردم ایران چنان تغییر کردند که با تهدید امثال دونالد ترامپ ها و ملک سلمان ها بترسند؟ اصلا مگر ایرانیان می ترسند؟

همانطور که حسن روحانی در نشست مطبوعاتی روز دوشنبه خود اعلام کرد عربستانی ها به خرید صدها میلیارد دلاری تجیهزات نظامی عادت دارند، همانطور که در هشت سال جنگ تحمیلی ایران نیز قریب به همین رقم خرید کردند و بازهم نتوانستند به آنچه می خواستند برسند!‌ اما ایرانی ها کجا و آن ها کجا؟ ایرانی هر آنچه در صنعت نظامی بخواهد می سازد و با آن دفاع می کند.

مگر صف های فشرده و طولانی رای گیری در 29 اردیبهشت چیزی خلاف اراده قوی مردم ایران را نشان داد؟ پس آن ها که به غیرت و وطن دوستی و ایمان جوانان، زنان و مردان ایرانی شک کردند یکبار دیگر تصاویر مربوط به جمعه را نگاه کنند. اما جا دارد که مسئولان نیز به این تصاویر ماه ها خیره شوند و برای خود محتوای آن ها را ترجمه کنند.

مسئولان کشور از سه قوه گرفته تا تمامی زیرمجموعه هایشان که شامل، وزارت خانه ها، استانداری ها، شهرداری ها، دادگاه ها، ادارات، بانک ها، دانشگاه ها، مدارس و ... می شوند باید قدر این مردم و خانواده ها را بدانند. باید به یاد داشته باشند که ملت ایران در سخت ترین شرایط آن ها را تنها نگذاشتند پس آن ها نیز نباید جا خالی کنند. باید برای خودشان تکرار کنند که خدمت به این مردم یک افتخار است. چه کسی فکرش را می کرد که با وجود برخی مسائل این مردم چنین در انتخابات حضور داشته باشند و صندوق به صندوق را فتح کنند؟

اگر می خواهیم همچنان مردم را در صحنه داشته باشیم باید آن ها را مورد تکریم قرار دهیم، همین مردم اگر تکریم شوند هرچه داشته باشند برای کشورشان می گذارند. در آخر بد نیست بگوییم: « مسئولان عزیز توجه فرمایید! مسئولان عزیز توجه فرمایید! صندوق های رای، حوزه های رای گیری، با رای مردم، آباد شد.»

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٣-١٣٩۶, ١٣:۴٨

   

پر مبحث ترین ها