سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آدرس غلط ندهید سردار

دوم اینکه کلام امام شدیدا به تفسیر یاران مجتهد و مورد اعتماد امام و کارشناسان خبره محتاج است. مثلا مگر امام نفرمود اگر ما از صدام بگذریم از آل سعود نمیگذریم؟ پس چه شد که ما بعد از چند سال تعطیلی حج، خودمان دوباره درخواست برقراری رابطۀ مجدد را به عربستان دادیم؟

آدرس غلط ندهید سردار

سهراب زند

سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در همایش مسئولین ستاد بزرگداشت بیست و ششمین سالگرد ارتحال امام (ره) که در سالن پنج آذر بسیج برگزار شد، اظهار داشت:
"عده ای می خواهند پیام امام را تفسیر به رأی کنند در حالی که پیام امام به زمان حال تعلق دارد و نیازی به تفسیر ندارد؛ ثانیاً اگر قرار باشد تفسیری از پیام امام داشته باشیم آن‌را از کسی می گیریم که حال و هوای امام را داشته باشد...ارتباط فیزیکی و رفت و آمد با حضرت امام(ره) و خانواده وی و همسایگی با ایشان ملاک تفسیر آراء و نظرات امام نیست. وی افزود: کسی که در پی اشرافی گری و خوش‌گذرانی است صلاحیت تفسیر پیام امام را ندارد... امام حتی در فصل گرما به نقاط خوش آب و هوا نمی رفت از این رو هر کس مثل او زندگی کند می تواند پیام امام را تفسیر کند نه آن کس که دائم در کیش است"(اردیبهشت94).
در رابطه با این سخنان که کاملا مشخص است که روی سخن با ایت الله هاشمی رفسنجانی است، ذکر چند نکته ضروری است.
اول اینکه آقای هاشمی صرفا با امام رابطۀ فیزیکی و رفت و آمد و همسایگی نداشته اند، این دیگر از آن طنزهای تلخ روزگار است که به تعبیر مقام معظم رهبری در نمازجمعه سال88 "مؤثرترین یار امام"، و کسی که امام "نهایت اطمینان و اعتماد" را به او داشته است(پایگاه اطلاع رسانی رهبری15خرداد1369) ، و در مناصب مختلف و مقاطع حساس، امام راحل حیاتی ترین امور نظام را مانند مدیریت جنگ و... به عهدۀ شخص او قرار داده اند، دارای یک ارتباط فیزیکی قلمداد شود!
دوم اینکه کلام امام شدیدا به تفسیر یاران مجتهد و مورد اعتماد امام و کارشناسان خبره محتاج است. مثلا مگر امام نفرمود اگر ما از صدام بگذریم از آل سعود نمیگذریم؟ پس چه شد که ما بعد از چند سال تعطیلی حج، خودمان دوباره درخواست برقراری رابطۀ مجدد را به عربستان دادیم؟! این نگذشتن، سیاسی و دیپلماتیک بود؟ اعتقادی و خاطر محور بود؟ چه بود؟
شعار مرگ بر شوروی جزو اصول اساسی سخنان امام است، چرا امام بعد از مواجهه با این پرسش که با توجه به مسائل پیش آمده و حضور سفیر شوروی، آیا در نماز جمعه شعار مرگ بر شوروی بدهیم یا نه؟ می فرمایند از ائمۀ جمعۀ تهران سؤال کنید؟(مجلۀ آب آیینه آفتاب، انتشارات موسسه امام خمینی ره) امام که فرموده بودن مخالفان شعار مرگ آمریکا و مرگ بر شوروی، اسلام آمریکایی دارند؛ پس معلوم میشود هر مجملی مبینی دارد.
مطلب سوم اینکه هاشمی دائم در کیش نیست، گاهی در کیش است آنهم چند روز. این هاشمی همان هاشمی است که زمانی که امثال من و شما کرایۀ گاری نداشتیم که از دهات به شهر برویم، قبل از انقلاب به امریکا و ژاپن سفر کرده بود و باز تن به شکنجه و اعدام و زندان می داد، آنهم از اول تا به آخر نهضت که هیچ پیروزی و موفقیتی برای انقلابیون متصور نبود.
حالا شما با این تفکر بلند مدت خود یک سفر داخلی که میلیونها ایرانی آن را انجام میدهند را معیار نفهمی کلام امام و در پی اشرافی گری و خوش گذارنی بودن، معرفی می کنید؟
اگر این معیار صحیح بود، اکبر گودرزی رهبر گروهک تندرو و مقدس مآب فرقان که روی زمین می خوابید و بسیار زاهد بود، خیلی بهتر از مطهری که بنز سوار بود و منزلش در جای مناسب شهر بود اسلام و انقلاب را می فهمید!
حال و هوای امام به این حرف ها نیست، به وابسته نبودن است؛ آدرس غلط ندهید سردار!

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٢-١٣٩۴, ٢٠:١٣

   

پر مبحث ترین ها