سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هرچه فریاد دارید بر سر ظریف بکشید

بروز شده : ۶-٠٣-١٣٩۴, ٠٩:۴٢    نسخه چاپی    
طی روزهای اخیر با وجود سخنان صریح اعضای تیم مذاکره کننده مبنی بر اینکه به هیچ عنوان تخطی از خطوط قرمز نظام نشده است، باز هم شاهد حملات تند، یک جانبه و دور از انصاف یک طیف سیاسی و هوادارانشان به اعضای این تیم هستیم.

 قریب به دوسال است که محمدجواد ظریف در نشست ها و جلسات مختلف در پی مذاکره برای حفظ حقوق ملت ایران است و نهایتا آن ها که صدایشان همیشه از دیگران بلند تر است این تلاش ها را خیانت و وطن فروشی خطاب می کنند.  هر زمان که بتوانند از طریق هر رسانه که بخواهند، خواه رسانه های محلی و چاپ شده از پول بیت المال و خواه رسانه ملی، این حملات و تخریب ها را ادامه می دهند. همه ما می دانیم اگر کارگران یا سایر اقشار جامعه خواهان برگزاری تجمع باشند روزها و روزها باید از این اداره به آن نهاد بدوند تا مجوزی برایشان صادر شود و در مقابل همان ها که همیشه صدایشان از همه بلند تر است با وجود اعلام نهادهای زیربط مبنی بر عدم صدور مجوز، به شکلی که گویا کدخدای کشورند و همه باید تسلیم محض رفتارها و خواسته هایشان باشند، دست به تجمع زده و چنان خود را محق می دانند که گویی میلیون ها ایرانی دیگر اصلا وجود خارجی ندارند و نظرشان راجب به مذاکرات اهمیت ندارد. این گروه دیگر به جایی رسیده اند که خود را نماینده تام الاختیار مردم می دانند.

کسانی که امروز خواهان روشن شدن پرونده  رفع تحریم ها به صورت دقیق هستند اما حافظه کوتاه مدت و منافع بلندمدتشان اجازه نمی دهد به یاد بیاورند روند تصویب تحریم ها و وضع آن ها را علیه ملت ایران. تحریم هایی که امروز حق مردم را از بین می برد و دیروز کاغذپاره و توطئه خوانده می شد. طی روزهای اخیر که همزمان با ایام آزادسازی پرافتخار خرمشهر عزیز بود، اجساد تعدادی از شهدای گلگون کفن جنگ هشت ساله به آغوش مردم بازگشت و 175 تن از این شهدا غواصان کربلای 4 بودند  که با دستان بسته زنده به گور شده بودند. حقیقتا باید سال ها و سال ها برای اعتقادی که منجر به این چنین از خودگذشتگی ها شد فکر کرد و نوشت. اما آیا این عزیزان گمان می کردند روزی عده ای منافع ملی را با منافع حزبی  خود زمان بندی کنند و تعاریفشان از این منافع همواره در حال تغییر باشد؟ کسانی که دم از حفظ انقلاب می زنند اما نمی دانند که پرونده سازی علیه مردم، تصویب قطعنامه علیه این کشور و توسعه ایران هراسی خود مانعی بزرگ برای حفظ کشور است. حقیقتا ایجاد شرایط بحرانی در عرصه بین الملل برای ایران چه نفعی می تواند داشته باشد؟ چرا ما که می توانیم مذاکره کنیم و نشان دهیم که انقلابی بودن هم معنی با بی منطق بودن و فرار از مذاکره نیست، باز هم بر رویه بستن درها بر روی دنیا تاکید کنیم؟ تازه اگر بستن درها واقعی باشد و در ماجراهایی مثل نامه به جورج بوش و پادشاه عربستان و ملوانان انگلیسی تضادش ثابت نشود. شهدا جان و جوانیشان را ندادند تا امروز عده ای برای حفظ منافع خود از انقلاب و انقلابی گری سو استفاده کنند و با تخریب و توهین هرآنکس را که نظری دیگر دارد به انزوا بکشانند. آیا زمانی که تیم هسته ای با حمایت مقام معظم رهبری و سایر مسئولان و پذیرش توصیه های آن ها مدام تاکید دارد که حقی از مردم ایران سلب نخواهد شد، اخلاقا صحیح است که آن ها را خائن خطاب و در این شرایط سخت همچون سناتورهای تندرو و بی اطلاع آمریکایی که حتی اسامی پایتخت ها را هم نمی دانند به تیم هسته ای ایران بتازیم؟

محمدجواد ظریف و عباس عراقچی روز یکشنبه با حضور در جلسه غیرعلنی مجلس توضیحات مبسوطی را پیرامون آنچه در مذاکرات می گذرد، به خصوص درخواست های طرف غربی و بهانه گیری های آن ها و موضع تیم ایرانی بیان کردند و به گفته تعداد زیادی از نمایندگان و شخص رییس مجلس این توضیحات قانع کننده بود. اما این جلسه و نتایج آن نیز گویا قرار نیست راهی برای آرام کردن فضا و کاهش تخریب ها باشد. محمدجواد ظریف واعضای تیم مذاکره کننده اش که هر کدامشان به دلیل اینکه مجبور به حضور مستمر در رسانه ها و بیان مسائل مذاکرات شده اند، دیگر بین مردم شناخته شده و برای خودشان چهره ای آشنا هستند، این روزها حکم سیبلی را پیدا کردند که برخی آن را به جای جایگاه دشمنان گذاشته و تمام دلخوری، ناراحتی، بغض و کینه خود از مسائل مختلف، به خصوص تفاوت دیدگاه های سیاسی را همچون تیر به سمت این سیبل شلیک می کنند. عده ای که روزی نگران حذف « مرگ بر آمریکا» از مجامع مختلف بودند گویا امروز دیگر خود این دشمنی با استکبار را فراموش کرده و این شعار را علیه « فرزندان انقلاب» به کار می گیرند.

  روزنامه 19دی

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٣-١٣٩۴, ٠٩:۴٢

   

پر مبحث ترین ها