سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امام خمینی(ره)، تبلور شجاعت و آینده نگری

امام خمینی(ره) علاوه بر آنكه آشنا به زمان بودند، دارای نفس رحمانی و عرفانی بودند، با بصیرت خود دشمن را به خوبی شناخته و با شجاعت كم‌نظیر، در برابر دشمنان و زیاده‌خواهی آنها ایستادگی كردند.

یادداشت حجت‌الاسلام والمسلمین محمودرضا جمشیدی
امام خمینی(ره)، تبلور شجاعت و آینده نگری
امام خمینی(ره) دارای شخصیت ممتاز و برجسته بودند، پیش از دعوت مردم به هر امری، آن را در عمل تجربه می‌كردند و به این ترتیب ارتباط خوبی با مردم برقرار كرده بودند و مردم به فرمایشان ایشان اهمیت می‌دادند.

 

امام خمینی(ره) ویژگی‌هایی مانند عالم، عارف، فقیه، فیلسوف، استاد، معلم اخلاق، صالح، مدیر، سخنور و اهل قلم را دارا بودند، شخصیت ایشان از ابعاد مختلف قابل بررسی است.

باید در نظر داشت كه سیر و سلوك سبب می‌شود كه افراد گوشه‌نشین شوند و افراد فیلسوف نیز بیانشان حكیمانه و سنگین خواهد بود، ولی امام خمینی(ره) در عین حالی كه فیلسوف بودند، همزبانی با مردم را سرلوحه كارهای خود قرار دادند، با مردم همزبان بودند و با زبان خودشان صحبت می‌كردند.

انبیا و پیامبران از جنس مردم بودند درد و مشكلات مردم را درك كرده و در سطح آنها زندگی می‌كردند و با زبان مردم با آنها صحبت كرده و آنها را نصیحت و مردم را به سوی رستگاری و سعادت هدایت می‌كردند.

ویژگی شجاعت و آینده‌نگری امام خمینی(ره) سبب بروز تفكرات راهبردی و بلند در وجود ایشان شده بود، بنابراین شرایط و موقعیت‌ها را درك و پیش‌بینی كرده بودند.

 

بنیانگذار جمهوری اسلامی زندگی خدایی و آسمانی داشت، سرمایه‌ زندگی خود را برای خدمت به اسلام، انقلاب و مردم ایران اسلامی صرف كردند، بنابراین ایشان را می‌توان پرچمدار مستضعفان، آزاداندیشان و آزادیخواهان در دوران معاصر درنظر گرفت.

امام خمینی(ره) رهبری به تمام معنا و جامع بودند، تمام ویژگی‌های رهبری ممتاز را دارا بودند، به طوری كه عرفان عملی و نظری را می‌توان در ایشان مشاهده كرد و هزینه‌های فراوانی در زندگی شخصی و اجتماعی خود برای پاسداری از اسلام انجام دادند.

بنیانگذار جمهوری اسلامی بر اساس تكلیف و وظیفه خود عمل می‌كردند و هزینه فراوانی در این زمینه صرف كردند و همواره مردم را در فراز و نشیب‌ها یاری و كمك می‌كردند.

مقام معظم رهبری پس از امام خمینی(ره) سكان كشتی انقلاب را به دست گرفتند كه دارای ویژگی‌های ممتازی است و مبارزات ایشان پیش و پس از انقلاب كارنامه درخشان ایشان را نشان می‌دهد.

اكنون نیز مقام معظم رهبری در برابر تهدیدهای دشمنان و استكبار جهانی ایستادگی كرده‌ و در برابر استكبار هرگز نرمش نشان نمی‌دهند و با این استراتژی توانستند كشتی انقلاب را در فراز و نشیب‌های مختلف حركت دهند تا در نهایت به سرمنزل مقصود برسد، می‌توان بیان كرد كه مقام معظم رهبری دارای ویژگی‌های ممتاز و منحصر به فردی هستند.

* عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و مدیر حوزه علمیه خواهران

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٣-١٣٩۴, ٢٠:۵۶

   

پر مبحث ترین ها