سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روزگار غریبی است!

اگر میخواهیم از قافلۀ انقلابیون عقب نیفتیم، باید دنبال بلندگوی نیسان این ظاهرالصلاح‌های آتشین مزاج بدویم.


درسی از خمینی کبیر

سهراب زند

در کوران مبارزه به امام راحل اصرار شد که جوانان به ظاهر مؤمن و به واقع مبارز سازمان مجاهدین خلق را تأیید و حمایت کنند، امام زیر بار توصیه ها نرفتند و آنان را تأیید و تشویق ننمودند. برخی گفتند که اگر اینها تأیید نشوند بخاطر جاذبه ای که دارند، روحانیت در صحنۀ مبارزاتی از جامعه عقب می‌افتد و به انزوا می‌رود!
امام راحل به حجت‌الاسلام دعایی فرموده بودند: اگر چنانچه تشخیص دهم وظیفۀ شرعی من این است که در یک دهکدۀ دورافتاده و متروک بروم و انجام وظیفه کنم، آن را انجام می‌دهم؛ حتی اگر هیچکس به من توجه نکند و از انظار ساقط شوم. شما بدانید این حرکت ها می‌گذرد و آنچه اصالت دارد و حقیقت است خود را نشان خواهد داد.(پابه پای آفتاب ج2ص32)
این درس بزرگ امام روح‌الله به یارانش بود که انزوای در ده‌کوره‌ای را به جلال و جبروت زیرپاگذاشتن تکلیف ترجیح ندهند. درسی که مدعیان پیروی از ولایت با زیر پاگذاشتن آن برای اینکه رقیب را بتارانند، روزی سخنرانی به هم می‌زنند، روزی مهر و لنگه کفش پرت می‌کنند و روز دیگر حملۀ فیزیکی و وحشیانه به خودرو و فحاشی‌های جنسی را در دستور کار قرار می‌دهند. مهم نیست که سخنران نوۀ امام و تولیت حرم است، رئییس یکی از قوای سه‌گانه است یا نمایندۀ مجلس؛ وقتی به زعم ما در مسیر ما نیست، باید حذف شود آن هم به هر شکلی که باشد. حتی روزی مسیر این مدعیان، احمدی‌نژاد بود! اگر فدایی امام و رهبری و نظام بودی اما به احمدی‌نژاد اعتقادی نداشتی، نماد خیانت به خون شهدا بودی!
ظاهر الصلاحی این افراد نباید ما را فریب دهد، بسیاری تصور می‌کنند هر که بیشتر شعار می‌دهد و تند سخن می‌راند انقلابی تر است، پس اگر میخواهیم از قافلۀ انقلابیون عقب نیفتیم، باید دنبال بلندگوی نیسان این ظاهرالصلاح‌های آتشین مزاج بدویم.
سید صادق طباطبائی نقل می‌کند که به امام تفسیر سورۀ انفال مجاهدین خلق را برای نظردهی نشان دادم امام بعد از نقدی که به آن داشتند فرمودند: اصولا شما به کسانی که مقدس‌تر از حضرت امیر هستند شک کنید، آنقدر که اینها از آیات و روایات و نهج‌البلاغه می‌خوانند من طلبه به آیات و احادیث ارجاع نمی‌دهم.(مجلۀ شهروند ش49ص67)
این همه فریاد مبارزه و انقلابی‌گری از کسانی که یک روز هم در زندان های رژیم پهلوی سیلی انقلاب را نخورده‌اند و امروز تمام سیلی خوردگان سالهای مبارزه را به خیانت متهم می‌کنند درسی از تاریخ است.
کار ظاهرسازی و زیرپا گذاشتن تکلیف و دیانت به جایی رسیده که فرد تندرو و تندخویی مدعی بشود: هاشمی از اول در خط امام نبود! روزگار غریبی است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٣-١٣٩۴, ٢١:١٣

   

پر مبحث ترین ها