سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آقای روحانی کلهم بصیرت واس ماس!

یادتان نرود که نماد بصیرت ماییم. همان‌هایی که سخنرانی سیدحسن خمینی را بهم زدیم؛ لاریجانی بی‌بصیرت را با لنگ کفش و مهر بدرقه کردیم؛ شیشه‌های تاکسی علی مطهری را در شیراز پایین آوردیم


آقای روحانی، رئیس جمهور محترم!
بخشی از جمعیت حاضر در مراسم ارتحال امام راحل ره، در میان سخنان مقام معظم رهبری شعاری خطاب به شما سردادند که "دولت تدبیر ما بصیرت بصیرت"
براستی چرا شما به این نمی‌اندیشید که بصیرت چیز خوبی است و شما و همفکرانتان باید بصیرت داشته باشید؟!
چرا بجای دیپلماسی سخت و نفس‌گیر و طاقت‌فرسای خود و یارانتان، مثل شیر روبروی غرب فریاد نمی‌کشید که آنقدر قطعنامه بدهید تا قطعنامه دانتان پاره شود؟ هر بلایی هم به سر مردم آمد، آمد. مگر شما وکیل وصی دارو و شغل و شکم زن و بچۀ مردمید؟ مگر مسئول جبران خشکسالی بودجۀ کشور شما هستید؟
چرا با غرب از سر شجاعت‌های متهورانه سخن نمی‌گویید و فریاد نمی‌زنیدکه : ای آنانکه به قدر بزغاله نمی‌فهمید، ما می‌خواهیم جهان را مدیریت کنیم و اگر می‌سوزید آب را بریزید همانجا که می‌سوزد! چرا با زبان دیپلماتیک و عاقبت نگرانه سخن می‌گویید؟!
نمی‌دانید معنای بصیرت آن است که بدون نگاه به عاقبت کار بگویید "ما ترمز و دنده عقب قطار هسته‌ای را کشیده‌ایم"؟ حالا با این جمله، غرب بتواند با این بهانه همه را بر علیه ما متحد کند که دیدید اینها ترمز ندارند یعنی بمب هم می‌سازند، و دنده عقب ندارند پس مذاکره معنا نمی‌دهد، به جهنم که بتواند! مگر معنای بصیرت غیر از این است؟
شما چکار به این کارها دارید؟ مذاکره کننده بفرستید تا در منتهی‌الیه بصیرت دیپلماسی، در بیانیه‌های مذاکرات و مشکلات هسته‌ای، با اشتون از امنیت غذایی دنیا دنیا سخن بگوید.
چرا در ایران همایش افسانۀ هولوکاست برپا نمی‌کنید تا جهان را در مقابل ما با صهیونیست‌ها همراه و یکپارچه سازید تا توپ در زمین ما بیفتد و امروز با رفتار حساب شدۀ خود، توپ را در زمین دشمن انداخته‌اید و در صفوف دشمن اختلاف ایجاد نموده‌اید؟ آیا این رفتار شما غیر از این است که دندان طمع دشمن را تیز نمودید؟ وگرنه آنان نباید اختلاف پیدا کنند!
آقای رئیس جمهور!
اگر می‌گویید ما در مقابل دشمن قاطع بوده‌ایم و از مواضعمان عقب‌نشینی نکرده‌ایم و بارها رهبری اعلام نموده است که به ما اعتماد دارند، ما را ساده فرض نکنید! شما باید ما را به فصل هفتم شورای امنیت سازمان ملل ببرید و چنان ما را در تنگنای بین المللی قرار دهید که قریب به اتفاق دارایی‌های ما در جهان بلوکه شود تا ما باور کنیم شما انقلابی هستید! مهم نیست که مانند دولت گذشته، با درآمد هفتصد میلیارد دلاری، کشوری با رکود تورمی سنگین و رشد اقتصادی منفی به ارث بگذارید؛ مهم نیست که رشد مادی و سند چشم‌انداز نظام جمهوری اسلامی منفی شود، چرا که مگر ما برای مادیات انقلاب کردیم؟! ما برای نهادینه کردن اخلاق و وحدت و عقلانیت و دیانت اسلامی انقلاب کردیم؛ برای آزادی و حقوق شهروندی انقلاب کردیم. مهم آن است که در دولت نماد بصیرت، اخلاق نهادینه شد، وحدت و همدلی میان مردم و میان مسئولین به اوج رسید، مهم این بود که اوج ولایت‌مداری را همه آموختند که چگونه می‌شود یازده روز در مقابل حکم رهبری به خانه‌نشینی رفت و آب از آب تکان نخورد! اگر در مادیات کارنامۀ خوبی نداشتیم در معنویات و اخلاق که چشم دنیا را کور کردیم؟
چرا ندیدید؟ معلوم است که نمی‌بینید، چون بصیرت ندارید که ببینید!
دلتان خوش است که بازار ارز و طلا را ثابت نگه داشته اید و اندکی به نظام پولی و کاری کشور جان تازه بخشیده‌اید. دلتان خوش است که در تنگناهای هولناک اقتصادی توانستید رشد فزایندۀ تورم را اندکی مهار کنید.
یادتان نرود که نماد بصیرت ماییم. همان‌هایی که سخنرانی سیدحسن خمینی را بهم زدیم؛ لاریجانی بی‌بصیرت را با لنگ کفش و مهر بدرقه کردیم؛ شیشه‌های تاکسی علی مطهری را در شیراز پایین آوردیم. اگر هم رهبری فرمودند حرام است اگر حزب اللهی هستند و قانون و شرع برایشان مهم است نکنند و بنده مخالف هستم، ایرادی ندارد، چراندارد؟ چون ما بصیرت داریم یا شما رئیس جمهور بی بصیرت؟!
آقای رئیس جمهور!
بدانید که: اصلا کلهم اجمعین بصیرت واس ماس!

سهراب زند

telegram 19dey.com
علی    16 خرداد 1394 23:49
جناب اقای روحانی کسی که خانه شیشه ای داره به سمت بقیه سنگ پرتاب نمی کنه .
  • +1

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٣-١٣٩۴, ٢١:٠۵

   

پر مبحث ترین ها