سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ترمز تندروها بریده است

بروز شده : ٧-٠۴-١٣٩۴, ١١:٢٢    نسخه چاپی    
پخش آزادانه نشریه هایی مملو از تخریب و افترا که نتیجه ای جز وحدت شکنی ندارد در مراسمی مانند نماز جمعه، آیا خود مصداق بارز تشویش اذهان عمومی و در نظرنگرفتن منافع ملی نیست؟

روز جمعه و پس از برگزاری نماز عبادی- سیاسی جمعه تهران طبق روال این روزها، گروه های مخالف مذاکرات هسته ای در دولت یازدهم، دست به کار شده و بدون توجه به آنچه رهبر معظم انقلاب در آخرین سخنان خود بیان کردند، دست به پخش نشریاتی علیه تیم مذاکره کننده زدند.

در برخی از نشریات تلاش شده بود که کارنامه ای تیره از سابقه مذاکره کنندکان کنونی کشور ارائه شود و حتی برخی مسائل و تصمیمات مهم کشور مانند پذیرش قطعنامه 598 را هم به پای اعضای این تیم گذاشته شد. اگرچه این روند محدود به چند برگه نشریه نیست و در انواع و اقسام تجمع ها و برنامه های رسانه ملی و همایش ها و حتی مجلس شورای اسلامی هم راه یافته و همچنان ادامه دارد.

 این ها هم در حالی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها و بارها در سخنان خود تاکید کردند که هیچ یک از مسئولان جمهوری اسلامی ایران مخالف توافق نیست و اگر دشمنان مدعی شوند که ایرانی ها اهل توافق با جهان نیستند سخنی گزافه و بی پایه و اساس است.

 ایشان صراحتا فرمودند که مردم و مسئولان ایران خواهان یک توافق خوب اند. توافقی که خط قرمزهای تعیین شده کشور و حفظ حقوق مردم در آن رعایت و تحریم های ناعادلانه وضع شده در مجامع بین المللی و کنگره آمریکا لغوشود.

ایشان درحمایت از اعضای تیم هسته ای ایران تاکید کردند: این تیم، با غیرت ملی و دقت کامل و با قصد باز کردن گره و پیش بردن کار کشور، در مقابل تعداد کثیر مذاکره کنندگان طرفهای مقابل، مشغول تلاش است و انصافاً با شجاعت، مواضع را بیان و دنبال می کند.

حضرت آیت الله خامنه ای خطاب به منتقدین عملکرد تیم مذاکره کننده نیز گفتند: با انتقاد مخالف نیستم و آن را لازم و کمک کننده می دانم اما این یک واقعیت است که انتقاد کردن از عمل کردن آسان تر است چرا که دیدن عیبهای طرف مقابل راحت است اما درک دشواریها و نگرانی های او، مشکل می باشد، این حرف من، نباید مانع ادامه انتقادها شود اما متوجه باشیم که تیم هسته ای برخی از مسائلی را که مورد انتقاد است می داند اما بعضی ضرورتها او را به برخی اقدامات می کشاند.

سخنان اخیر و گذشته رهبرانقلاب چنان صریح است که کسی نمی تواند نکته ای را از روی مصالح شخصی یا گروهی به ایشان نسبت دهد. همان کاری که برخی دلواپسان در صدد انجامش بودند و در فیلم درز کرده از جلسه غیرعلنی مجلس، محمد جواد ظریف به خوبی به آن اشاره کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای در این سخنان مستقیم و به شکلی واضح تیم هسته ای را غیور، متدین و امانتدار خطاب کردند و در گذشته نیز آن ها را « فرزندان انقلاب» نامیدند. ایشان نه تنها بیش از پیش بر وحدت داخلی اصرار کردند، بلکه  با تأکید بر اینکه همه باید به دولت و مسئولان کمک کنند، افزودند: حاشیه سازی از هر طرفی غیر قابل قبول است و باید از آن پرهیز شود.

بنابراین با توجه به نکات بسیار مهم بیان شده در سخنان ایشان، چه می شود که عده ای نه از درانتقاد، که از درمخالفت با هرگونه توافقی وارد عمل می شوند و این روزهای منتهی به اتمام ضرب الاجل هسته ای، از تمام توان خود برای بالا و پایین کردن تاریخ و تاریک نشان دادن بسیاری مسائل و انواع تهمت و افترا علیه « فرزندان غیور و امین انقلاب»، استفاده می کنند؟

پخش آزادانه نشریه هایی مملو از تخریب و افترا که نتیجه ای جز وحدت شکنی ندارد در مراسمی مانند نماز جمعه، آیا خود مصداق بارز تشویش اذهان عمومی و در نظرنگرفتن منافع ملی نیست؟

آیا این رویه که هر روز بیش از گذشته از کنترل خارج می شود و هیچ برخورد مناسب و قانونی نیز با آن نمی شود را نباید به پای فرصت طلبی و قدرت طلبی عده ای که همیشه افکارعمومی و سخنان بزرگان و حتی شهدا را مصادره به مطلوب کرده اند، گذاشت و آن را حاکی از عصبانیت و بریده شدن ترمز این دوستان دانست؟

شاید لازم به ذکر باشد که اتفاقا زمانیکه که ترمز یک خودرو ببرد، از مسیر مستقیم  و خطوط و تابلوهای هشداردهنده و حتی اخطارهای پلیس نیز عبور می کند و معلوم نیست علاوه بر خود به چند خودرو و عابر دیگر نیز صدمه برساند.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠۴-١٣٩۴, ١١:٢٢

   

پر مبحث ترین ها