سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ادعای ولایتمداری با تخریب تیم هسته ای

چطور بی انصافی در این موضوع و بستن گوش ها و چشم ها به روی حقایق و حرکت کردن جلوتر از قدم های رهبری را می توان مصداق ادعای ولایتمداری و دلسوزی برای منافع ملی دانست؟

 

 

چشم ها همچنان منتظر تشکیل جلسه کنفرانس مطبوعاتی وزرای خارجه ایران و 6 کشور صنعتی و گوش ها هنوز در انتظار شنیدن اخبار جدید از داخل هتل کوبورک است.

 با وجود اینکه روزهاست که نمایندگان افکارعمومی در وین پیگیرمذاکرات هسته ای هستند وطرف های مذاکره کننده جزبیان کلیات، وارد جزئیات را نزد خود نگه داشته اند، در ایران اما علاوه بر وجود شرایط ذکر شده، بحث ها پیرامون حمایت از تیم مذاکره کننده یا تخریب ( و نه انتقاد) آن همچنان ادامه دارد.

 

عده ای قلیل همچنان بر خیانت و حراج داشته های کشور توسط تیم مذاکره کننده اصرار دارند و در مقابل اما حمایت هایی که طی روزهای اخیر از  این تیم شده نشان می دهد که که کفه ترازو برای حقانیت این تیم و فعالیت هایش به کدام سمت چربیده است و خیرخواهی برای کشور و پیروی از ولایت در کدام طرف کمتر نمود دارد.

 

رهبرمعظم انقلاب اسلامی سال 94 را سال همدلی و همزبانی دولت و ملت نامیدند. ایشان در کنار انتقادات و رهنمودها، همواره از تیم مذاکره کننده در دولت یازدهم حمایت کردند و در آخرین سخنان حمایتی خودبر امانت داری، غیرت، شجاعت و تدین اعضای تیم مذاکره کننده کشورمان تاکید داشتند.

 

ایشان گفتند این تیم، با غیرت ملی و دقت کامل و با قصد باز کردن گره و پیش بردن کار کشور، در مقابل تعداد کثیر مذاکره کنندگان طرفهای مقابل، مشغول تلاش است و انصافاً با شجاعت، مواضع را بیان و دنبال می کند.

 

ایشان افزودند: با انتقاد مخالف نیستم و آن را لازم و کمک کننده می دانم اما این یک واقعیت است که انتقاد کردن از عمل کردن آسان تر است چرا که دیدن عیبهای طرف مقابل راحت است اما درک دشواریها و نگرانی های او، مشکل می باشد.

 

از سویی دیگر، سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح طی روزهای اخیر اظهار داشت: دولت دکتر روحانی دولتی مجاهد و ایثارگر است و مذاکره‌کنندگان هسته‌ای امروز همچون رزمندگان اسلام در شب‌های عملیات نیاز به دعای ملت ایران اسلامی دارند، بنده به عنوان یک بسیجی خاک پای ایران شهادت می‌دهم که امروز دولت جز خیر مردم، انقلاب و کشور را نمی‌خواهد و همه بایستی یکپارچه پشتیبان آن باشیم.

 

رئیس  مجلس شورای اسلامی نیز پنجشنبه شب با اشاره به روند مذاکرات هسته ای و تلاشها برای حل این مساله در کشورمان، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی افراد احساس وظیفه شرعی به آنها دست داده و در جلساتی سخنانی می گویند که بسیاری از این سخنان غلط است.

 

وی در ادامه افزود: برادری در یک استان رفته و مطرح کرده که تمامی واحدهای هسته ای در کشورمان تعطیل شده است و یا برادری در جای دیگری گفته که دار و ندار هسته ای ما را به آمریکایی ها داده اند و شخص دیگری نیز مردم را تحریک می کند که رهبری تنهاست و مردم باید به میدان بیایند، پرسش اینجاست که چرا بدون اطلاع و آگاهی از مسائل خلاف سخن می گویید و به هیات مذاکره کننده هسته ای تهمت می زنید.

 

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان این که شما اگر خودتان مشکل دارید، لازم نیست پشت سر رهبری مخفی شوید، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب صراحتا فرموده اند که حرف من در همه جا یکی است و هیات مذاکره کننده هسته ای افراد متدین، متعهد، شجاع و غیور هستند، پس مشخص است که حرف های شما با سخنان رهبری یکی نیست.

 

وی با اشاره به سخنان برخی افراد برای تخریب دولت یازدهم، فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم حفظ وحدت در کشور را مورد توجه قرار داد و گفت: سخنان برخی افراد به هیچ عنوان نقد نیست و آنها نمی توانند با بیان این مطالب احساس دلسوزی و مسوولیت داشته باشند، زیرا در این مصاف بین المللی و شرایط بسیار بد منطقه همه باید کاملا گوش به فرمان رهبری باشند.

لاریجانی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر ضرورت یاری رساندن به دولت در شرایط کنونی کشور، خاطرنشان کرد: کسانی که ادعای طرفداری از ولایت دارند و سخنان آنها با فرمایشات روشن و مشخص رهبری متفاوت است، اشکالی در کارشان است و آنها باید بدانند که انتقادات باید آگاهانه باشد و تهمت زدن فقط تفرقه و کینه ها را بیشتر می کند.

 

همچنین کاظم جلالی، رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با بیان اینکه مقام معظم رهبری دولت ، مجلس و مردم از تیم مذاکره کننده حمایت می‌کنند و خواهند کرد گفت: اعضای تیم مذاکره کننده سرداران جبهه دیپلماسی جمهوری اسلامی علیه زیاده خواهی‌های قدرت‌های بزرگ هستند.

 

با این تفاصیل و حمایت های مردمی از تیم هسته ای، آیا صحیح است که همچنان قلم به دست برده و پرچم « مخالفت به هرنحو» را با تهدید و تخریب همراه کنیم و یادمان برود اگر ولایتمدار و میهن دوست هستیم، پس چرا آن موقع که نباید سکوت کردیم و می کنیم؟

 

آیا می توان این حقیقت را که تیم مذاکره کننده کنونی با راهبردهای خود توانست شرایط راکد هسته ای همراه با جوایران هراسی در محیط بین الملل را تبدیل به شرایطی کند که امروز شاهدش هستیم، انکار کرد؟ حتی اگر مذاکرات به نتیجه نرسد، تیم ایرانی زیربار زیاده خواهی ها نرود ودست خالی به تهران باز گردد، باز هم نباید بابت بهبود وجهه جهانی ایران در مذاکرات از این تیم تقدیر کرد؟ چطور بی انصافی در این موضوع و بستن گوش ها و چشم ها به روی حقایق و حرکت کردن جلوتر از قدم های رهبری را می توان مصداق ادعای ولایتمداری و دلسوزی برای منافع ملی دانست؟

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠۴-١٣٩۴, ٠۶:١۶

   

پر مبحث ترین ها