سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انتخابات خبرگان باید پرشور برگزار شود

رمز برگزاری پرشور انتخابات خبرگان مثل همه انتخابات‌های دیگر در ایجاد فضلی سالم برای حضور همه شخصیت‌ها و سلایق معتقد به نظام نهفته است.

 

 

وزیر کشور با بخشنامه‌ای به فرمانداران دستور آغاز روند اجرایی انتخابات خبرگان رهبری را از دیروز صادر کرد. مجلس خبرگان رهبری در هندسه جمهوری اسلامی جایگاه رفیع و بی‌بدیلی دارد که پاسخگوی دو رکن جمهوریت و اسلامیت نظام است. وظایف خبرگان رهبری اعم از انتخاب، صلاحیت و تقویت و عزل رهبری نظام، بیانگر نقش خطیر و سرنوشت ساز آن در جمهوری اسلامی است.

تقویت و حفاظت چنین جایگاهی به واسطه نقشی که مردم در تشکیل آن دارند و استقلالی که قانون اساسی برای آن در نظر گرفته است، بی‌تردید از مسیر انتخابات می‌گذرد. حضور گسترده مردم در انتخابات خبرگان و وجود کاندیداهایی با سلایق متفاوت اگر به خوبی مدیریت شود باعث تقویت جایگاه ولایت فقیه و رهبری می‌شود.

کسانی که با نگاهی تنگ نظرانه و قیم‌مآبانه و رفتارهای سطحی باعث می‌شوند که این جایگاه از منظر عمومی مورد اقبال و توجه نباشد خواسته یا ناخواسته به جایگاه ولایت فقیه و رهبری لطمه می‌زنند  و آن را گرفتار چالش و سئوالات زیاد جوانان می‌کنند. امروز همه شرایط باعث شده است که فرصتی ایجاد شود تا با انتخاباتی پرشور و رقابتی سالم همه شبه افکنی‌های دشمنان و افکار بیمار غرب زدگان نسبت به ولایت فقیه و جایگاه آن کاملا پاک شود البته باید برای پرهیز از اشتباهات بازگو شود که در دوره‌های گذشته انتخابات خبرگان در برخی برهه‌ها به‌گونه‌ای رقم خورد که فضای رقابتی کم رنگ و در برخی از استان‌ها حتی بی‌رنگ برگزار شد و تعداد کاندیداها با تعداد افراد مورد نیاز برای انتخاب شدن برابر بود تا جایی که شورای نگهبان برای چاره اندیشی از افرادی که از منظر آنان صلاحیت‌شان متوسط بود خواست اگر می‌خواهند صلاحیت‌شان تأیید شود فقط باید در حوزه‌هایی که تعداد کاندیدا کم است، ثبت نام کنند.

بی‌تردید رقم خوردن چنین وضعیتی برای انتخابات خبرگان زیبنده این مجلس با آن جایگاه رفیعش در جمهوری اسلامی نیست و در عوامل به وجود آوردن چنین وضعیتی چه در اتخاذ  روش‌ها و چه در برخی نگرش‌ها بایستی تجدیدنظر شود.

رمز برگزاری پرشور انتخابات خبرگان مثل همه انتخابات‌های دیگر در ایجاد فضای سالم برای حضور همه شخصیت‌ها و سلایق معتقد به نظام نهفته است. البته مجلس خبرگان رهبری جای جناح بندی و حزب‌بازی نیست. جای مصالح ملی و حفظ و تقویت عمود ثبات و اقتدار کشور است. کسانی باید وارد این عرصه شوند که به اقتضائات و مخاطرات این جایگاه آگاه بوده و از بینش درست و متقنی برخوردار باشند که نه اجازه دهند در اذهان عمومی چنین تلقی شود که بود و نبود مجلس خبرگان یکی است و نه اجازه دهند که این مجلس مورد طمع مخالفان کینه توز انقلاب قرار گیرد.

 

telegram 19dey.com
شهروند    22 آذر 1394 23:44
خداوکیلی حداقل قولهایتان راعملی کنیدتابرای رای گیری روی برایتان باشد،مگرنگفتیدازمفسدین درشت شروع میکنیم إچی شدپس إپس کی نوبت ریزها میشودإ؟این طوری که تانابودی کره زمین طول میکشدإ؟حداقل پلیس اختلاس،ارتشا،تبانی وفساداقتصادی درست کنید-ما یک پرونده اختلاس وفسادرانزدیک سه سال است به بازرسی کل کشورودیوان عدالت اداری دادیم ،هنوزخبری نشده وهردفع نوبت میزنندبرای شش ماه دیگه-اصلا"شواد،اسنادنابودشد،حداقل اگرپلیس بودهمانموقع صورجلسه میشدکه مدارک ومستندات دستکاری نشود(ضمنا"ازهمین پلیس یابسیج وسپاه افرادآموزش دیده شان رابرای اینکاراستفاده کنید)
  • 0

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٩-١٣٩۴, ١٠:٠٩

   

پر مبحث ترین ها