سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مصباحی‌مقدم: آن‌ها که به هاشمی اهانت کردند توبه کنند

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه کسانی که به مرحوم هاشمی اهانت کردند باید توبه کنند گفت: آن‌هایی که قصدشان حذف هاشمی از نظام بود هم باید توبه کنند.


  حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی مقدم عصر امروز (شنبه) در مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد ابوذر تهران، اظهار کرد: در تشییع پیکر مرحوم هاشمی مردم زیادی به خیابان‌ها آمدند که خدا به قدم‌هایشان خیر بدهد اما تعارف که نداریم بعضی از آن‌ها شعارهای عوضی می‌دادند و می‌خواستند هاشمی را از مقام معظم رهبری جدا کنند در صورتی که هاشمی لحظه‌ای خود را از آیت الله خامنه‌ای جدا نکرد و تا روز آخر گفت که عشق من آیت الله خامنه‌ای است.

وی تصریح کرد: آن‌ها که به مرحوم هاشمی اهانت کردند توبه کنند و آن‌ها که قصدشان حذف هاشمی از نظام بود هم توبه کنند. ببینید مشی رهبر معظم انقلاب چیست. آن‌هایی که آقای هاشمی را در مقابل حضرت آقا علم می‌کنند هم توبه کنند چرا که هاشمی را نباید مقابل رهبری علم کرد و برایش علمی جدا برپا کرد.

مصباحی مقدم با بیان اینکه بعد از رحلت امام آن‌ها که به سیره امام باقی ماندند همچنان با ولایت فقیه باقی ماندند، عنوان کرد:‌ مهم این است که درباره این بزرگواران دچار اشتباه نشویم. آقای هاشمی از انقلابیون قبل از انقلاب بود که زندان کشید و شکنجه دید و در راه امام و انقلاب خودش را با تمام وجود وقف کرد. ایشان مورد اعتماد امام بود.

وی با یادآوری برخی مناصب و خدمات مرحوم هاشمی در دوران انقلاب خاطرنشان کرد: او از هیچ‌کدام از مسئولیت‌هایش غافل نمی‌شد. وقتی رییس مجلس بود، مجلس محور کشور بود و وقتی رییس جمهور شد ریاست جمهوری محور کشور شد و در مجمع تشخیص مصلحت نظام هم، مجمع به محور تبدیل شد. جایگاه‌ها به خاطر آقای هاشمی منزلت و ارتقا پیدا می‌کردند.


منبع: ایسنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-١٠-١٣٩۵, ٢٢:۴٧

   

پر مبحث ترین ها