سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روسیه: با مواضع برجامی آمریکا همسو نیستیم

سرگئی ریابکوف معاون وزارت خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا، گفت: اراده مردم و مسئولان ایران شکست دادنی نیست و جمهوری اسلامی هر گونه آزمون سختی را پشت سر گذاشته است.

 

ریابکوف در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا در مسکو، اظهار کرد: سیاست تهدید ایران به جایی نمی رسد و این مساله دیگر ثابت شده است. من در این زمینه با همتای خود (سیدعباس عراقچی) که روز چهارشنبه در مسکو مذاکره کردیم، هم عقیده هستم.

مقام وزارت خارجه روسیه در باره مواضع ضدبرجامی دولت جدید آمریکا نیز گفت: اطلاعات انتشار یافته در باره دیدگاههای دولت دونالد ترامپ مربوط به برجام کم است، البته ما به برخی نشانه ها توجه کردیم و برای نمونه گفته اند، معامله خوبی نبوده که بهانه سازی در سند توافق است.

ریابکوف تاکید کرد: ما با آمریکا در این زمینه هم عقیده نیستیم و معتقدیم که برجام با ابزارهای خیلی دقیق تنظیم شده است و مکانیسم های متعادلی دارد و با این شرایط نمی توان از این سند و اجرای آن نگرانی داشت.

وی ادامه داد: برجام تاکنون تاثیرهای مثبتی داشته و ایران با مسئولیت تعهدهای خود را انجام می دهد و روسیه هم به وظایف برعهده گرفته عمل می کند. بر این باوریم که آمریکا پس از بررسی عمیق به این جمع بندی برسد.

ریابکوف در ادامه مصاحبه با ایرنا در باره اظهارنظر اخیر میخائیل اولیانوف رئیس اداره کنترل تسلیحات وزارت خارجه روسیه که به آمریکا هشدار داده بود، تلاش برای ناکام کردن برجام و اتخاذ مواضع تند علیه ایران، برای جهان فاجعه آمیز است، گفت: بدترین سناریوی ممکن که مقام روسی گفته شکست برجام است. انتظار داریم به این مرحله نرسد، زیرا تحقق این سند مثبت و اجرای آن بسیار خوب است.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-١١-١٣٩۵, ٢٢:١٨

   

پر مبحث ترین ها