سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لاوروف در واکنش به حمله آمریکا: همه همکاری‌ها متوقف می‌شود

وزیر امور خارجه روسیه ضمن تجاوزکارانه خواندن حمله نظامی واشنگتن به پایگاه شعیرات سوریه، تاکید کرد که تمام همکاری‌ها بین آمریکا و روسیه در سوریه متوقف می‌شود.


سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در واکنش به تجاوز شب گذشته ارتش آمریکا به پایگاه هوایی شعیرات، واقع در حمص سوریه، ضمن تجاوزکارانه خواندن این حمله، تاکید کرد که اقدام نیروهای آمریکایی، مسکو را به یاد تجاوز به عراق در سال 2003 انداخت که بدون اجازه شورای امنیت صورت گرفت.

وی تصریح کرد واشنگتن پیش از آنکه نتیجه تحقیقات در خصوص حمله شیمیایی به خان شیخون روشن شود، دست به تجاوز نظامی به سوریه زده است. لاوروف همچنین ابراز داشت که در این حمله، هیچ پرسنل نظامی روس جان خود را از دست نداده است.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین اعلام کرد که تمام همکاری‌ها بین آمریکا و روسیه در سوریه متوقف می‌شود.

آقای لاوروف افزود که این اقدام آمریکایی‌ها تنها می‌تواند تلاش‌های سیاسی صورت گرفته در آستانه و ژنو برای تسهیل راهکار سیاسی را تخریب کند.

وی ابراز امیدواری کرد که اقدام تحریک‌آمیز واشنگتن، ضربه‌ای جبران‌ناپذیر به روابط آمریکا و روسیه نزند.

در همین حال و پس از حمله آمریکا به پایگاه موشکی سوریه، ولادیمیر پوتین فرمان حمله هوایی گسترده به شهر ادلب پایگاه اصلی معارضان اسد را صادر کرد. ادلب همان شهری است که هدف حملات شیمیایی قرار گرفت و بعد از آزادسازی استان حلب به مقر اصلی جبهه النصره و دیگر گروههای معارض تبدیل شده است.

جنگنده های روسیه چندین منطقه را در ریف استان ادلب واقع در شمال غرب سوریه به شدت بمباران کردند.

این حملات بعد از حمله موشکی آمریکا به پایگاه هوایی ارتش سوریه در حمص صورت می‌گیرد.

گفتنی است، بامداد جمعه، ارتش آمریکا با 59 موشک تام‌هاوک پایگاه هوایی الشعیرات را در استان حمص سوریه هدف تجاوز نظامی قرار داد. در این تجاوز نظامی، 9 جنگنده سوری نابود شد و 7 نیروی نظامی سوریه نیز کشته شدند.

 

منبع: فرارو

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠١-١٣٩۶, ١٠:۴٩

   

پر مبحث ترین ها