سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

متن و حاشیه آخرین مناظره

آخرین مناظره انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد. این مناظره صحنه تنش بالای نامزدهای مخالف دولت با حسن روحانی و اسحاق جهانگیری بود. تحلیلگران و ناظران می گویند برنده این مناظره حسن روحانی بوده است.
فرارو آخرین مناظره انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد. این مناظره صحنه تنش بالای نامزدهای مخالف دولت با حسن روحانی و اسحاق جهانگیری بود. تحلیلگران و ناظران می گویند برنده این مناظره حسن روحانی بوده است.

آمادگی بسیج دانشجویی برای برگزاری مناظره روحانی و رئیسی
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۲۱:۴۵
بسيج دانشجويی طي نامه‌ای برای برگزاری مناظره بين رئيسی و روحانی اعلام آمادگی كرد. در نامه بسيج دانشجويی آمده كه حاضر است در هر دانشگاهی نامزدها اعلام كنند اين مناظره را برگزار كند.

واکنش خبرگزاری قوه قضائیه به ادعای انتساب موسسه مالی میزان به این قوه


۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۲۱:۴۲
خبرگزاری میزان نوشت:

در حالی که امروز یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در سومین مناظره مدعی شد که موسسه مالی و اعتباری میزان وابسته به قوه قضائیه است که بار‌ها این موضوع از سوی مسئولین قضایی و مدیران این موسسه تکذیب شده است و واقعیت چیز دیگری می‌گوید.

حسن روحانی در بخشی از مناظره گفت: ... چطور این‌ها را اصلاح و پول مردم را به آن‌ها برگردانیم چه اقداماتی انجام دهیم. کار زیادی که برای همین بانکی که مربوط به دستگاه آقای رئیسی بود میزان انجام دهیم.

روابط عمومی موسسه مالی و اعتباری میزان: این موسسه مستقل بوده و ارتباطی به دستگاه قضا ندارد.

انتقاد آشنا به مناظره سوم
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۲۱:۴۱
مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهوری گفت:

مناظره امروز می‌توانست نبرد برنامه‌ها باشد، اما متاسفانه تبدیل شد به مجموعه‌ای از اتهامات ناروا از سوی آقای قالیباف و مجموعه‌ای از ادعاهای بدون سند از طرف آقای رئیسی و مجموعه‌ای از بغض‌های فروخفته و سکوت برای مصلحت کشور از سوی آقایان روحانی و جهانگیری.

ای کاش یاد می‌گرفتیم به جای چشم دوختن به دوربین و تکرار ادعای مکرر، یک ورق از برنامه‌های خود را ارائه می‌کردیم.

کسی که در سال 92 ادعای 14 جلد برنامه داشت امروز حتی حاضر نبود از نحوه محاسباتش سخن بگوید.

ای کاش رابطه‌ای میان بخشی از قوه قضاییه و بخشی از نهادهای نظامی و امنیتی و تعدادی از کاندیداها اینگونه نبود؛

اینها کسانی هستند که امروز فقط به اسناد املاک شهری دسترسی دارند و اینگونه از آن سوءاستفاده می‌کنند، وای به روزی که اسناد امنیتی و احوال شخصی مردم در اختیار آنها قرار بگیرند.

پاسخ زنگنه به ادعای رئیسی درباره کرسنت
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۲۱:۳۷
«بیژن نامدار زنگنه» وزیرنفت، از حجت الاسلام ابراهیم رئیسی نامزد دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری خواست از مشاورش ارشد بپرسد در جلسه شورای امنیت ملی درباره پرونده کرسنت چه گذشته است تا اظهارات نادرست و خلاف واقع بر زبان نیاورد.

وزیر نفت روز گذشته درگفت‎و‎گویی کوتاه درواکنش به سخنان ابراهیم رئیسی درباره پرونده کرسنت، اظهارکرد:

این نامزد انتخاباتی از جلیلی مشاور ارشد خود بخواهد که توضیح دهد درجلسه آذرماه 1391 شورایعالی امنیت ملی درباره پرونده کرسنت چه گذشته، چه حرف‌هایی رد و بدل شده و چه تصمیم‌هایی اتخاذ شده است.

همین طور از جلیلی بخواهند در باره نامه ای که در25 اسفندماه سال 88 به رئیس جمهوری وقت در باره کرسنت نوشته است و پاسخ رئیس دولت دهم نیز توضیح دهد تا شاید این نامزد انتخاباتی دربیان هرحرفی کمی محتاط تر عمل کنند.

خوب است رئیسی در این باره نیز ازمشاور ارشدشان بپرسند که چه کسی دنبال مذاکره بوده و در چه زمانی و چه مرجعی چنین موردی را تصویب کرده است تا بطورمکرر دچار اشتباه در گفتار نشوند.

البته اگر جلیلی نیز چیزی به خاطرشان نیامد ما آماده ایم که بخشی از این اطلاعات را برای یادآوری ایشان و استحضار ملت ایران منتشر کنیم، اما بعید است که جلیلی ماجرا به خاطر نیاورند.

ما نیز مانند این نامزد انتخاباتی معتقدیم دیناری نباید به کرسنت پرداخت شود، اما به رئیسی توصیه می کنیم از اعضای فعال ستاد خود مانند زاکانی و بذرپاش بپرسند که آن اعداد نجومی را که برخلاف منافع ملی معتقدند به عنوان خسارت باید به کرسنت پرداخت شود، به تحریک چه کسانی و با چه هدفی بیان کرده و می کنند؟

مگر می شود کسی از خدمت منفصل شده باشد و دوباره بتوان او را در دولت به‌ کار گرفت؟ این سخنان نسنجیده توسط کدام دستگاه رسمی نظام تایید شده است؟ کدام حکم قضایی به ما ابلاغ شده که اجرا نکرده ایم؟

این پرونده هنوز مفتوح بوده و توسط ذینفعان تقاضای اعاده دادرسی شده و پرونده در مسیر رسیدگی است و هنوز هیچ حکمی هم به ما ابلاغ نشده و عجیب است که رئیسی به عنوان فردی که سال ها در کسوت قضاوت بوده این چنین سخنی می گوید! آیا ایشان این چنین می خواهد از حرمت اشخاص که پاسداری از آن در قانون اساسی از وظایف رئیس جمهوری است، صیانت کند؟

خوب است نامزد دوازدهمین دوره ریاست به این پرسش پاسخ دهد که چگونه وقتی حکمی درباره فردی صادر نشده ایشان خود را محق می داند او را محکوم و از خدمت منفصل کند؟

ما به جد مدعی هستیم که عده ای در دوره گذشته مانند موضوع پرونده هسته ای، درکرسنت هم با بی تدبیری عمل کرده و کشور را گرفتار معضلی کرده اند که باید آن را حل کنیم.

رئیسی حتما به خاطر دارند که تیم قوی دیپلماتیک مورد نظرشان به ریاست جلیلی هفت سال پرونده کرسنت را هم مدیریت کرد که البته نتیجه اش محکومیت شرکت نفت در داوری به عدم اجرای قرارداد شد، البته اگر این نامزد انتخباتی با این توضیحات موضوع برایشان روشن نشد بازهم ایشان را به صورت جلسه مذاکرات جلسه آذرماه 1391شورایعالی امنیت ملی ارجاع می دهیم.

به زودی مطالب بیشتری را درباره این پرونده درمصاحبه مفصلی بیان خواهم کرد و پرده از روی بسیاری مسائل که در این سال‌ها با سکوت فداکارانه این دولت برای حفظ منافع ملی مکتوم مانده، در حد ممکن و البته با رعایت منافع ملی بر خواهم داشت.
گمرک ادعای یک نامزد را رد کرد
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۲۱:۳۶
گمرک بندر شهید رجایی بندرعباس ادعای یکی از کاندیداهای ریاست‌جمهوری درباره کشف ۱۰۰ کانتینر کالای قاچاق در بندر شهید رجایی را تکذیب کرد.
وزارت بهداشت ادعای رئیسی را رد کرد
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۲۱:۳۴
وزارت بهداشت با رد ادعای سید ابراهیم رییسی مبنی بر اینکه با افزایش تعرفه‌ها پرداختی مردم زیاد شده است، اعلام کرد:

مردم عزیزمان که به بیمارستانهای دولتی مراجعه می‌کنند، به خوبی می‌دانند هزینه درمان در حال حاضر نسبت به دولت قبل کاهش شدید پیدا کرده است.

در حال حاضر به طور متوسط برای هر نوبت بستری به جای ۲ میلیون تومان قبل، مردم فقط ۲۰۰ هزار تومان پرداخت می‌کنند و دیگر کسی به خاطر هزینه‌ها از خدمات پزشکی محروم نمی‌ماند.

بیماران سرطانی، بیماران خاص و آنهایی که جراحی بزرگ داشته‌اند، با تمام وجود احساس کرده‌اند که دولت چه حمایت مالی بزرگی از آنها کرده است.
در استودیو فرارو؛ ارزیابی مهدی پازوکی از مناظره
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۲۱:۰۴
مهدی پازوکی اقتصادان گفت: ما راهی جز صندوق رای نداریم. دو دیدگاه را دیدم در مناظره ها یک دیدگاه به آزادی سیاسی و اقتصادی اعتقاد دارد و دیگری ندارد.

من به تیم اقتصادی آقای روحانی انتقاد دارم و حتما باید ارتقا پیدا کند. اگر ایشان رییس جمهور شود قطعا به سیاست هایش انتقاد خواهم داشت.

من انتقاد دارم به شورای نگهبان بعضی از نامزدها حتی عدد و رقم هم نمی دانند، حتی مشاورهایشان هم نمی دانند.

امروز تفاوت طرز تفکر ها را دیدم و ما باید به روند درست را ادامه بدهیم.

در استودیو فرارو؛ ارزیابی عبدی از مناظره
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۲۱:۰۲
عباس عبدی در پایان سخنانش در استودیو فرارو گفت: مناظره یک طرفه بود. طرف مقابل نشان داد چیز خاصی ندارد. مسائل اساسی مطرح نکردند. من با تحلیل آقای راغفر موافقم.

این دولت ایراد دارد، هر دولتی ایراد دارد ولی در انتخابات مسئله اصلی انتخاب است. وقتی در بازار خرید می کنید کیفیت، قیمت و نیازتان را بررسی می کنید و انتخاب می کند.

فاصله بین روحانی و گروه مخالف فاصله عظیمی دارند. نگاه من مثبت است نمی گویم رای به چه کسی بدهند. رای من رنگ من است. انتخابات بوم نقاشی است هر کسی با رای خودش این بوم را رنگ می کند و نقش می زند. معتقدم همه باید شرکت کنند و در سرنوشت خودشان سهیم شوند.

تمام انتخابات ها در سرنوشت مردم اثر داشته است من به آقای روحانی با وجود انتقاداتی که دارم حتی به ویژ گی های شخصی اش انتقاد دارم، ولی به ایشان رای می دهم.


در استودیو فرارو؛ ارزیابی راغفر از مناظره ها
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۲۰:۴۵
حسین راغفر گفت: در مناظره کاملا مشخص بود کی برنده است و کی بازنده است و مردم خودشان قضاوت می کنند. آنچه که به ما مربوط است ما منتقد سیاست های اقتصادی دولت هستیم. با این حال به نظرم مردم باید بیایند رای بدهند و علی رغم انتقاداتی که به اقتصاد وجود دارد به آقای روحانی رای بدهند.

با حضور آقای روحانی حداقل ما می توانیم نقد کنیم ولی با حضور رقبای ایشان نمی شود نقد کرد. همین که یک گروهی از بیرون دولت را نقد می کنند این دستاوردی بزرگ است. ما در دولت های نهم و دهم این شرایط را نداشتیم و منشا فساد ها همین بسته بودن فضای نقد است.

هراس از این رقیب واقعی است. حضور این رقیب فضا را می بندد و تهدیدهای بین المللی را افزایش می دهد.

دولت دستاوردهایی داشته است بخصوص در حوزه سیاسی و تا حدودی فرهنگی.
واکنش وزارت ورزش به ادعای یکی از نامزدها
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۲۰:۴۳
وزارت ورزش و جوانان در واکنش به ادعاهای یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در مورد وام ازدواج اعلام کرد: در دولت یازدهم میزان پردخت وام ازدواج چهار برابر شده است.

براساس نموداری که وزارتخانه ورزش و جوانان منتشر کرده است، این وزارتخانه برای افزایش تعداد ازدواج در کشور در نخستین گام، ستاد ساماندهی جوانان در وزارت ورزش و جوانان را در وزارتخانه و مراکز استانها فعال سازی کرده است.

براساس این گزارش، میزان وام پرداختی به زوج های جوان در کشور از سال 1392 تا 1395 چهار برابر شده که رقم قابل توجهی است. علاوه بر این، ‌در سال های 1393 تا 1394 تعداد‌ 200 مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در کشور راه اندازی شده است.


بر اساس نمودار منتشر شده، در سال 1392 تعداد وام پرداخت شده 29 میلیون و 63هزار و 415 میلیون ریال بوده که به 944 هزار و 627 زوج پرداخت شده است.

در سال 1393 در سال دوم فعالیت دولت یازدهم 39 میلیون و 280 هزار و 811 اعتبار پرداخت شده برای وام ازدواج که به یک میلیارد و 294 هزار و 180 میلیون زوج پرداخت شده است.

بر اساس این گزارش، وزارت ورزش و جوانان در سال 94 به منظور بهره مندی 812 هزار و 372 زوج حوان متقاضی دریافت وام ازدواج، 24 میلیون و 973 هزار و 70 میلیون ریال اعتبار تخصیص داده است.

همچنین در سال 95 به منظور بهره مندی یک میلیون و 18 هزار و 10 ازدواج متقاضی دریافت وام ازدواج 98 میلیون ،3 هزار و 904 میلیون ریال اعتبار تخصیص داده شده است.

این آمار نشان از آن دارد دولت یازدهم در شاخص پرداخت وام ازدواج از زمان تحویل دولت تا پایان سال 94 رشد 4 برابری داشته و ادعای یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بی اساس است.
در استودیو فرارو؛ انتقاد راغفر از رویه قضایی در ایران
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۲۰:۳۴
حسین راغفر: یکی از مشکلات اساسی این است که با مسئله فساد سیاسی برخورد می کنیم. دستگاه قضایی نقش بی طرف ندارد. در یک کشور اروپایی یک وزیر قانونی تصویب می کند شش سال بعد دستگاه قضایی او را احضار می کند که بیا جواب بده که آن قانون برای کسب ثروت امروز خودت نبوده است.

راه حل شفاف است. رویه قضایی در انگلستان اینگونه است. آن جا دستگاه قضایی است که همه چیز را به نظم می آورد.

رویه قضایی در ایران سیاسی است به همین خاطر برخورد با فساد جواب نمی دهد.

رییس جمهور مملکت می گوید ده ها میلیارد دلار از کشور خارج شده است و یک ریالش برنگشته است، هیچ وقت هیچ گروهی احضار نشد تا بررسی شود که ماجرا چیست؟

اگر دستگاه قضایی با معاون اول قبلی درست برخورد می کرد، معاون اول بعدی هیچ وقت مشابه او عمل نمی کند.

حسین راغفر در استودیو فرارو
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۲۰:۳۱
متن و حاشیه آخرین مناظره
در استودیو فرارو؛ ارزیابی عبدی از مناظره
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۲۰:۲۵
عبدی:چون سیاست ایران حزبی نیست افراد اهمیت پیدا می کنندبه همین دلیل هم رییسی میگوید روحانی با احمدی نژاد مناظره کند.

این مناظره علیه دستگاه قضایی و کل سیستم عدالت کشور بود. به لحاظ اقتصادی هم هیچ چیزی نداشت چون که فقط آقای جهانگیری و آقای هاشمی طبا و کمی آقای روحانی با مسائل اقتصادی آشناست. آقای رئیسی قانون را هم نخوانده است. ایشان قانون هدفمندی را نمی دانست.

آقای رئیسی فن مناظره را هم بلد نبود. ایشان می گفت دولت فلان کار انجام داده است، اگر انجام داده شما اینجا چه کار می کنید؟

اتهامات آقای قالیباف هم جواب نمی دهد. مردم به رفتارهای امثال قالیباف رای نمی دهد. این رفتارها صرفا می تواند هیجان آنی داشته باشد اما باعث افزایش رای نمی شود.
در استودیو فرارو؛ ارزیابی مهدی پازوکی از مناظره ها
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۲۰:۲۰
مهدی پازوکی استاد اقتصاد معتقد است آمارها نامطدهای مخالف دولت عموما غلط بود. به طور مثال آمار نقدینگی در کشور که ادعا شد سه برابر شده است. این درست نیست و فاصله زیادی با حقیقت دارد.

آقایانی که این همه به خانه معاون اول رییس جمهور حساس هستند، تفکر درستی نیست این تفکر جهانشمول نیست. آقایان با این بحث ها درباره فساد قوه قضائیه را زیر سوال بردند. چرا قوه قضائیه با یک جوان که اطلاعاتی را در سایتش منتشر می کند برخورد می کند اما نزدیکان رییس جمهور را که مدعی هستند فاسد است برخورد نمی کند.
پایان مناظره های انتخاباتی
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۲۰:۰۸
با پایان مناظره اقتصادی، مناظره های زنده تلویزیونی پایان یافت.
جمع بندی رئیسی از مناظره آخر
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۲۰:۰۷
رئیسی در جمع بندی پایانی سخنان خود در مناظره آخر:

در ارتباط با منابع، بدانید که همه منابع بررسی شده و کارشناسی شده است.

اگر جلوی فرار مالیاتی گرفته شود، اگر از قاچاق افراد رفیق و آشنای دولتمردان جلوگیری شود، از دست‌اندازی افراد خاص به منابع جلوگیری شود، قطعا می‌توان برای دهک‌های پایین وضعیت بهتری ایجاد کرد.

آقای روحانی! من سخن بی‌مورد نمی‌گویم. معاون اول قوه قضاییه و دادستان کل کشور صحبت کردند و مدارک ارائه دادند. من جای شما بودم مساعدت می‌کردم برای برخورد.

من کمتر از شما آقایان البته غیر از برجام، ارتباطات کمی نداشتم با کشورهای مختلف. ورودم نسبت به مسائل سیاست خارجی، قطعا اطلاعاتم کمتر از شما نیست.

در مورد آزادی‌های سیاسی و مدنی که مردم را می‌ترسانید، وظیفه دولت است که تضمین کند. زبان را برای کردها، خدا آزاد کرد. مگر شما آزاد کردید؟

در استودیو فرارو؛ توضیح عبدی درباره سخنان رئیسی
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۲۰:۰۶
عبدی: متاسفانه رییسی متوجه نیست.دستگاه قضایی که نباید به دفتر ریاست جمهوری نماینده بفرستد. این یعنی دستگاه قضائی استقلال ندارد.

جمع بندی جهانگیری از سخنانش
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۲۰:۰۴
جهانگیری در جمع‌بندی اظهارات:

ملت ایران! از شما می‌خواهم حتما در انتخابات شرکت کنید. به سوابق کاندیداها نگاه کنید.

منطقه ما منطقه حساسی است. جنگ‌طلب‌ها در جای جای دنیا سر کار آمده‌اند. باید مواظب ایران باشیم. نگذاریم سفره مردم دوباره کوچک شود

مردم شریف ایران! به صحنه بیایید. یک لحظه رای می‌دهید و آینده ایران را رقم می‌زنید

آقای قالیباف! سومین باری است که کاندیدا می‌شوید. مردم از اداره تهران راضی نبوده‌اند.

پاسخ تند روحانی به قالیباف و رئیسی
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۹:۵۷
روحانی در جمع بندی سخنانش گفت:

من اگر پرونده سال ۸۴ آقای قالیباف که دست من بود و نگذاشتم منتشر شود و دعوا کردم با بعضی‌ها که موقع انتخابات هیچکس نباید مطلع شود، اگر آن مردانگی را نکرده بودم، شما اینجا ننشسته بودید.

شما که کارتان لوله کردن است و می‌گفتید بگذارید دانشجویان را دو ساعته لوله می‌کنم. اگر جلوی شما را نمی‌گرفتیم که الان دانشگاه‌های ما پر از لوله بود.

چرا اموالتان را طبق قانون به قوه‌قضاییه ندادید و آمدید اینجا ریاکاری می‌کنید؟

اگر جایی خونه دارم غیر از تهران مال شما.

اگر برای زمین ناراحتید به طرقبه هم نگاهی کنید و ببینید بستگان شما چه کاری کردند.

آقای رئیسی هر تهمتی می‌خواهید بزنید، دست شما باز هست، باید پرسید علما از شما چه کشیدند؟ آقای رئیسی خواهشمندم امام رضا را برای مردم بگذارید، امام رضا را حزبی و جناحی نکنید. اگر نبات و پارچه سبز برای روستاها می‌فرستید بگذارید برای بعد از انتخابات.

کسانی که با اتوبوس برای شما آدم میاورند. پولی که نهادهای قدرت و امنیتی با آن این جمعیت‌ها را برای شما می‌آورند اینها از پول بیت‌المال است، شما که قاضی هستید چرا با اینها برخورد نمی‌کنید؟

ما آن بهانه‌ای که می‌توانست هر روز برای ما جنگ درست کند یعنی PMD را درست کردیم.

می‌توانم بقیه تحریم‌ها را به خوبی و با قوت برداریم و عزت را به مردم ایران برگردانم.

مردم ما با هم تعهد کردیم که بتوانیم تورم را کاهش دهیم و تک رقمی کنیم و این کار را کردیم.

مردم ما با هم توانستیم کاری کنیم که جلوی خشک شدن دریاچه ارومیه را بگیریم.

مردم من به شما وعده دادم به ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا توجه بیشتر می‌کنم، در این دولت مطالبات این‌ خانواده‌ها را پرداخت کردم.

جمع بندی میرسلیم
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۹:۵۵
میرسلیم در جمع‌بندی:
من شخصاً ادعای معجزه برای رفع مشکلات را ندارم مگر با یاری خود شما و به لطف خدا و با ادعای داشتن برنامه‌ای مستقل و عزم جزم برای باز کردن گره‌ها.

مهم‌ترین مسئله امروز کشور ما فساد است و آن هم فساد در دستگاه‌های اجرایی.

من با رباخواری در نظام بانکداری که موجب بیچارگی خانواده‌های کثیری شده است جنگ خواهم کرد.

مبارزه با فساد در دستگاه‌های اجرایی خواسته شما و مقام معظم رهبری است که آن جز با انتخاب افرادی که فساد ستیز و پاک‌دست باشند میسر نخواهد شد.

دولت من، دولتمردان کاسب نخواهد بود.

مهار تورم با ایجاد رونق اقتصادی و خدمات هنر است. دولت یازدهم با ایجاد رکود تورم را کاهش داده است که عین بی‌هنری است.

با شناختی که از طریق دفاترمان در سراسر کشور داریم ما برنامه فوری برای توسعه بخش کشاورزی با توجه به وضعیت بحرانی منابع آب کشور داریم.

برنامه فوری نجات صنعت خودروسازی که موجب بحران اقتصادی، محیط زیستی و نارضایتی عمومی شده است را داریم.

رسیدگی به وضعیت کارکنان دولت و کارگران که متاسفانه عده‌ای کثیری از آنها قراردادی هستند و گرفتاری مالی آنها را رنج می‌دهد در برنامه ما است و همچنین توجه به روستاییان و عشایر از اولیت ما است.

تامین صنایع مالی کوچک و متوسط و ایجاد بازار صادراتی برای آنها جزء برنامه‌های اصلی است.

برنامه دقیق برای ایجاد اشتغال برای نیروی جوان و تحصیلکرده و دانش‌بنیان داریم.

امیدوارم که انشاالله با هماهنگی که بین افراد شایسته انتخاب شده دولت پاک دست بتوانیم از پس وظایف مهمی که برای خدمت به مردم و تعالی کشور قرار می‌گیرد، برآییم.

حمله قالیباف به روحانی
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۹:۵۴
قالیباف در جمع‌بندی:

جناب آقای روحانی و جهانگیری مطالبی رو گفتند که باید جواب دهم اگر نگوییم حق محرومین و حق همه ایرانیان را ضایع کرده‌ایم.
امروز مشکل اساسی عدم رشد اقتصادی کشور فرصت‌های نابرابری است که در حوزه اقتصادی و اجتماعی پیش آمده است.

آقای روحانی شما می‌فرمایید هرکسی است با آن برخورد می‌کنم، خب اولین برخورد را خودتان انجام دهید، بستگان و دوستان شما در حوزه‌های مالی و بانکی چه کاری می‌کنند؟

شما خودتان از این رانت استفاده کردید و وقتی خودتان استفاده کردید نمی‌توانید برخورد کنید.

آقای جهانگیری به مردم بگویید که ۳۸۵ متر زمین را در دهه ۸۰ به متری ۱۴۰ هزار تومان از بیت‌المال گرفتید بعد به ما می‌گویید املاک نجومی ؟ چرا به مردم نمی‌دهید؟ شما می‌خواهید با فساد مبارزه کنید؟

ما هرچی می‌گوییم می‌گویید نداریم، می‌گویید نمی‌شود.

من اسنادی را دارم که به نام شخص همین دو بزرگوار (روحانی و جهانگیری) است.

مدیریت نداریم، فساد وجود دارد، سیستم‌ها را هوشمند نمی‌کنیم.

ما باید شجاعانه بایستیم و با فساد مبارزه کنیم.

بر این باوریم حتماً همه ما دلسوز مردم هستیم.

پاسخ نجفی به ادعای قالیباف
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۹:۴۹
محمد علی نجفی به بخشی از سخنان قالیباف واکنش نشان داد و آن را رد کرد.

باسمه تعالی

آنچه آقای قالیباف به من نسبت داد کذب محض است و در هیچ جلسه ای صحبت از لوث کردن حقوقهای نجومی با طرح املاک نجومی نکرده ام و املاک نجومی را سازمان بازرسی گزارش داد و حداقل خسارت شهرداری را 2300 میلیارد تومان اعلام کرد و حتی وقوع تخلف را سازمان شفافیت آقای توکلی نیز تایید کرد.


بخش جمع بندی مناظره آغاز شد؛ جمع بندی هاشمی طبا
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۹:۴۳
جمع بندی مناظره ها با سخنان مصطفی هاشمی طبا آغاز شد. او بیانیه ای را قرائت کرد که با شعر "ما گلهای خندانیم" آغاز شد. او گفت دوست داشته است نوه اش را با خود به این برنامه بیاورد. او از وعده های نامزدها انتقاد کرد و گفت این وعده ها قابل تحقق نیست.

هاشمی طبا گفت: امام مردم را دوست داشت، در زمان جنگ می توانست به مردم بگوید مردم شما را دوست دارم به پناهگاه بروید اما گفت به جبهه ها بروید.

نباید برای چهار تا رای کاری کنیم که خود را به عنوان دوستدار بزرگ مردم مطرح کنیم، وعده هایی که داده می شود که عملی نیست، معلوم نیست منبع تامین یارانه سه برابری کجاست.

حفظ و ارجمندی ایران را در درجه اول قرار دادم، به جای وعده یارانه و تظاهر به دوست داشتم مردم.
سوال آخر؛ مصطفی میرسلیم
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۹:۴۱
پرسش: برنامه دولت شما برای رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و کسب و کار چیست؟

میرسلیم در پاسخ به پرسش مجری:
باید رابطه صنعت و دانشگاه را برقرار کنیم، ما توانستیم هسته علمی را در صنعت ایجاد کنیم.
هسته فناوری را در دانشگاه ایجاد کردیم با استفاده از دانشجویان جوانی که آماده بودند با همکاری استادانشان در زمینه صنعت چاره‌جویی کنند.
از اینها باید دولت پشتیبانی کند.

متاسفانه دولت یازدهم در این زمینه فرصت را پیدا نکرد یا فرصت را سوزاند، همین فرمانده محترم اقتصاد مقاومتی استفاده نفرمودند و ما جوانان را از دست دادیم برای رشد صنعت کشور.

وقتی که این کار انجام نشد جوانان ما با حضور در خارج از کشور و در شرکت‌هایی که رقیب ما هستند مشغول به فعالیت شدند.

در استودیو فرارو؛ اشتباه رئیسی
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۹:۴۰
عبدی: رییسی کلا ماجرا را اشتباه متوجه شده.اگر کسی فساد میکند مهم نیست نزدیک رئیس جمهور باشد یا نه،دستگاه قضائی باید درست عمل کند.

قالیباف امئال خود را اعلام کرد
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۹:۳۹
متن و حاشیه آخرین مناظره
پاسخ جهانگیری به ادعاهای قالیباف
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۹:۳۸
جهانگیری با خنده به سخنان قالیباف پاسخ داد و گفت: آقای قالیباف ظاهرا امده بودید تخریب کنید، امروز امده بودید عده ای را تخریب کنید،‌ من بازهم نمی گویم دروغ می گویید، اما خلاف به شما گفته اند. من یک خانه دارم ان هم در تهران، ان هم برای شما. من عین این کاغذ، کارنامه ام سفید است. ملت ایران، من، ۸ سال از همه دستگاه های دولت بیرون بودم، زندگی من را زیر و رو کردند،‌هیچ چیز پیدا نکردند. نه خیریه ای دارم که در ان کمک بگیرم.


پاسخ تند روحانی به رئیسی
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۹:۳۵
روحانی در پاسخ به این سوال که "فرصت ها و تهدیدات رشد نقدینگی چیست؟ چه برنامه ای برای مدیریت و مهار این پدیده دارید؟"

به نکته برادرم رئیسی پاسخ بدهم، اگرچه نمی خواستم بگویم.

می گویند چرا در ماه های اخیر برای افتتاح به استان ها می روید، شما از افتتاح ناراحتید؟ می گویید چرا قانون را در ابتدای سال 96 اجرا کردید، ما موظف به اجرای آن هستیم، ظاهرا شما با قانون آشنا نیستید

شما قاضی هستید اما به مردم تهمت می زنید، هر کسی هر تخلفی کرده باید با او برخورد شود

شما کارهای انتخاباتی می کنید، اگر با فساد مخالف هستید با پرونده 12 هزار ملیاردی که یک ور آن یک قاضی بود، یک ور آن فرد فاسدی که در جایی که شما مدیریت می کنید حضور داشت و فرد دیگر یک فرد در دولت که الان در ستاد شما حضور دارد، چرا با آن برخورد نکردید؟
نامزد سوم؛ هاشمی طبا
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۹:۳۱
۴۵- #پوشش_زنده #مناظره_سوم #اقتصادی


پرسش: چه برنامه‌ای برای اصلاح نظام مالیاتی کشور دارید و ملاحظات شما برای اشتغال و تولید چیست؟

هاشمی‌طبا در پاسخ به پرسش مجری:
من چون مخالف اعلام اموال نامزدها بودم و قانونی در این زمینه نداریم اعلام می‌کنم ملاک پول داشتن یا نداشتن نیست، شاید کسی فقیر باشد و کیسه بدوزد و برعکس. نامزدها منابع پولی ستادهایشان و مخارجی که انجام دادند را اعلام کنند.

آقای مجری من سوالم را یادم رفت، یک‌بار دیگر بگویید. نه نیاز نیست یادم آمد.

در خصوص مالیات افراد را مثل کشورهای اروپایی رصد کنیم و درآمدهای واقعی را شناسایی کنیم و سیستم جامع مالیاتی را به کار ببریم.

حدود ۴۰ درصد از کسانی که مالیات پرداخت نمی‌کنند آنها اصلاً در زمره مالیات دهندگان نیستند.

در زمینه شرکت‌های تولیدی که مظلوم هستند بخصوص صنایع ظریف و دقیق را کار می‌کنند و فشار زیادی روی آنها هست ، حتماً باید نسبت به کسانی که تولیدی با کیفیت صادراتی دارند برای آنها معافیت مالیاتی در نظر داشته باشیم.

سوال اول؛ قالیباف
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۹:۲۶
قالیباف در پاسخ به سوالی درباره «ارتقای بهره‌وری و توسعه صنایع تبدیلی»:

اجازه می‌خواهم، چون قول داده بودم به مردم، گفتم خوب است نامزدها اموال خود را به اطلاع مردم برسانیم. اعلام می‌کنم کل دارایی خودم و بستگانم را در کانال تلگرامی خود گذاشته‌ام.

ما سند چشم‌انداز و برنامه ششم را برای کشاورزی دنبال می‌کنیم. در روستاها با تاکید بر کشاورزی، صنایع کوچک و صنایع خانگی انجام می‌دهیم

سوال دوم؛ ابراهیم رئیسی
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۹:۲۶
پرسش: برنامه موثر شما برای مقابله با فساد اداری به ویژه فساد سازمان یافته چیست؟

رئیسی در پاسخ به پرسش مجری: امنیت کشور، در گروه مبارزه با فساد است، زیبنده نظام اداری نیست که هر روز یک فساد را ببینیم.

اگر دستگاه نظارتی گزارش داد که فلان کَس فاسد هست باید با حساسیت برخورد کرد.

اگر این فساد زیر عمامه من، یا زیر عمامه آقای روحانی یا زیر کت آقای جهانگیری یا زیر کت آقای قالیباف و یا هرکس دیگری باشد اولین کسی که حساسیت داشته باشد رئیس دولت است.

در دولت کار و کرامت مصمم هستیم در هیچ کجای کشور نگذاریم فساد نفوذ کند.
آغاز بخش دوم مناظره
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۹:۲۴
بخش دوم مناظره با قرعه کشی آغاز شد.
در استودیو فرارو؛ بازنده مناظره تاکنون کیست؟
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۹:۲۳
عباس عبدی: بازنده مناظره تاکنون با فاصله زیاد نامزدهای مخالف دولت بودند.

بهمن آرمان: بازنده مناظره آقای رئیسی است.
توئیت سردبیر رجانیوز
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۹:۲۲
متن و حاشیه آخرین مناظره
مهدی پازوکی در استودیو فرارو
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۹:۰۶
متن و حاشیه آخرین مناظره
جوابیه بانک مرکزی به قالیباف
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۹:۰۱
بانک مرکزی به سخنان قالیباف واکنش نشان داد. در بیانیه این بانک آمده است:

طی سال های ۹۲ تا ۹۵ تورم از بالای ۴۰ درصد به ۹ درصد رسید. برای مثال:

بنابر آمار بانک مرکزي، ميانگين قيمت هر کيلو شکر طي سال هاي ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۱، نزديک به ۴ برابر شده است. اما اين روند افزايشي، طي سال هاي ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵ کنترل و حدود ۲ برابر شده است.

به عبارت ديگر ميانگين قيمت هر کيلو شکر در سال ۱۳۸۸، ۳۹۴ تومان بوده است که اين رقم در سال ۱۳۹۱ به ۱۵۴۱ تومان رسيده است.

اگر قيمت شکر با همين روند افزايش مي يافت در سال ۱۳۹۵ به ۶۰۲۹ تومان مي رسيد. اما مهار تورم باعث شده است که ميانگين قيمت هر کيلو شکر در سال ۱۳۹۵، در محدوده ۳۳۱۰ تومان متوقف شود.


در استودیو فرارو؛ راستی آزمایی سخنان قالیباف
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۹:۰۰
عبدی: قالیباف کلا درکی از اشتغال ندارد. میگوید 1میلیون شغل در کشاورزی ایجاد می کند در صورتی که در کشاورزی باید کم شود و بهره‌بری افزایش یابد.

بهمن آرمان در استودیو فرارو
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۸:۵۹
متن و حاشیه آخرین مناظره
پایان دور اول مناظره
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۸:۵۹
بخش اول مناظره سوم پایان یافت و 15 دقیقه استراحت نامزدها آغاز شد.
در استودیو فرارو؛ ترس قالیباف از آبروریزی
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۸:۵۷
عبدی: قالیباف به سوالات روحانی درباره وعده های انتخاباتی اش پاسخ نداد زیرا می دونست آبروریزی می شود.
ادعای قالیباف علیه روحانی و جهانگیری
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۸:۵۵
قالیباف در پاسخ به سخنان نامزدهای دیگر گفت: وعده هایی که داده ام از جنس عدد و رقم است من مدیر اجرایی بوده ام و با حرف و شعار نیست. روزی به آقای جهانگیری گفتم 100 کیلومتر مترو ایجاد می کنیم، ایشان تعجب کردند اما انجام دادیم. امروز هم به مردم می گویم که مطمئن باشید 5 میلیون شغل در دولتمان ایجاد خواهیم کرد که 1.5 میلیون آن در مناطق محروم خواهد بود. حتما در صنایع سنگین، نفت، پتروشیمی و توجه به صنایع پایین دستی و جلوگیری از خام فروشی این کار را خواهیم کرد.

حتما در جهت دادن به نقدینگی برای راه انداختن کارگاه های از تعطیل. بخش مسکن را رونق خواهیم داد و در حوزه های گردشگری و آی‌تی تعهد می کنم که رونق ایجاد کنم. آقای روحانی طوری حرف می زنید که انگار مشکلی در اقتصاد وجود ندارد. هر چه شما و آقای جهانگیری بگویید نمی توانید از کارنامه دولت دفاع کنید. چرا برنامه ششم را ابلاغ نکردید. ما در دولت مردم متعهد به اجرای برنامه ششم هستیم و شما این برنامه و سند چشم انداز را دنبال نمی کنید.

در این کشور سابقه رشد دو رقمی هم داشته ایم که به موقع توضیح خواهم داد. رفتار دولت چهاردرصدی ها مثل دوره قاجار شده. ببنید منابع و صنایع بزرگ دست چه کسانی است. وقتی اعتماد ندارید و نمی توانید امنیت سپرده گذار را معلوم است که نمی شود. من در دولت نبوده ام اما قوی ترین دیپلماسی شهری را عمل کرده ام. اینجا بی اخلاقی شد. از رانت املاک نجومی هم خودتان و هم آقای روحانی استفاده کرده اید. در شهرک غرب زمین گرفتید. تا فساد جمع نشود مشکل حل نخواهد شد.

در استودیو فرارو؛ رد ادعای قالیباف
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۸:۵۳

عبدی: انگار آقای قالیباف نمی داند که کشاورزی ظرفیت افزایش اشتغال ندارد و اگر نیرو به آن تزریق شود راندمان کاهش پیدا می کند


پازوکی: بحران اقتصادی زمانی رخ می دهد که ارزش پول ملی سقوط کند.یکی از اقدامات روحانی ثبات در نرخ ارز بود که پول ملی ارزشش کاهش پیدا نکرد
پاسخ هاشمی طبا به سخنان قالیباف
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۸:۵۲
۴۱- #پوشش_زنده #مناظره_سوم #اقتصادی

هاشمی‌طبا درباره سخنان قالیباف:

برنامه ۱۴۰۴ اهدافش اهداف بسیار والایی است.

ما به حرف آدم‌های عاقل اقتصاددان که راه‌حل علمی نشان می‌دهند گوش نمی‌کنیم و براساس داده‌هایی که به ما می‌رسد می‌خواهیم علم را تغییر دهیم.

در مقابل تحریم باید کمربندمان را محکم ببندیم.

توسعه، تولید، پیشرفت غیر از تمرکز سرمایه، غیر از تلاش ، غیر از کوشش راه دیگری ندارد.

با رنگ روغن زدن به جامعه یا بالعکس سیاه‌نمایی جامعه، توسعه‌ای ایجاد نمی‌شود.

کارگردان فیلم می‌سازد و می‌رود آن طرف مرز جایزه می‌گیرد می‌گویند سیاه‌نمایی کرده؛ از این تریبون بدترین سیاه‌نمایی را در کشورمان داریم انجام می‌دهیم.

به اقتصاددانمان، به بازرگانانمان توجه کنیم. اگر می‌خواهیم توسعه پیدا کنیم باید از همه چیزمان بزنیم و در راه توسعه بزنیم.

با راحت‌طلبی و شعار راحت‌طلبی یقیناً در ۱۴۰۴ که هیچ در ۱۴۲۴ هم به ۱۴۰۴ هم نمی‌رسیم.

واکنش رئیسی به سخنان قالیباف
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۸:۵۱
رئیسی گفت:

رشد اقتصادی ۷ درصد ۶ درصدش مربوط به نفت است.

۱۲۹ شرکت آماده کار اصل ۴۴ بود که اینها تبدیل به ۲۵ شرکت شد که ما نمی‌دانیم چرا اینطور شد؟

چرا طوری حرف می‌زنید که فکر می‌کنید کسی دیگری باید کار را انجام دهد؟ شما مسئول هستید.

آقای روحانی رکود در کشور ما اوج گرفته و رکورد زدیم.

اگر ضرورت به فقرا در دولت شما بود، خب انجام می‌دادید.

پیشرانه‌های اقتصادی را مثل تولید باید فعال کنیم.

پاسخ جهانگیری به خسنان قالیباف
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۸:۵۰
جهانگیری در پاسخ به اظهارات قالیباف درباره رشد اقتصادی:

کاندیداهای موجود آیا در سیاست خارجی واردند؟ آیا اطرافیان شما اهل دیپلماسی هستند؟ آیا اطرافیان شما قادر به جذب سرمایه خارجی هستند؟

باید 770 هزار میلیارد تومان جذب شود. آقای قالیباف! با اطرافیانتان می‌توانید؟ شما تهران را گران اداره کردید. کارها را بیشتر به نهادهای نظامی واگذار کردید.

ما هر چه واگذار کردیم به بخش خصوصی دادیم.

فقط از یک نهاد می‌خواستیم شرکتی را پس بگیریم زورمان نرسید.
پاسخ روحانی به قالیباف
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۸:۴۹
روحانی در واکنش به اظهارات قالیباف درباره اولویت‌ها برای افزایش رشد اقتصادی کشور:

سوال من از آقای قالیباف این است که ایشان درباره رشد اعلام کردند درآمد ملی کشور را 2.5 برابر می‌کنند و معنی این، رشد 26 درصدی است و چنین چیزی را در کل دنیا سراغ نداریم. ایشان می‌گویند پتروشیمی راه می‌اندازیم و چند صد هزار شغل ایجاد می‌کنیم. امروز 54 میلیون تن پتروشیمی تولید می‌کنیم و حدود 9 میلیون تن در این دولت اضافه شد ولی کجاست این شغلی که ادعا می‌کنید؟ شغل مستقیم و غیرمستقیم پتروشیمی در دنیا 16 هزار نفر و در ایران 20 تا 30 هزار نفر است.

رشد اقتصادی از طریق بهره‌وری و اشتغال و سرمایه فیزیکی ایجاد می‌شود. برای اینها چه برنامه‌ای دارید؟ در این دولت برای اولین‌بار به رشد بیش از 8 درصد رسیدیم و می‌توانیم این راه را در دولت بعد ادامه دهیم؛ با رشد اقتصادی و کاهش تورم.

واکنش میرسلیم به سخنان قالیباف
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۸:۴۸
در استودیو فرارو؛ رئیسی معنی رکود را نمی داند
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۸:۴۷
عبدی: آقای رییسی معنی رکود را نمی دانند. رکود یعنی رشد منفی. کشوری که بیش از 7درصد رشد داشته را نمی گویند دچار رکود است.
مناظره آخر
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۸:۴۶
متن و حاشیه آخرین مناظره
در استودیو فرارو؛ روند سطحی مناظره
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۸:۴۱
راغفر: متاسفانه هیچ کدام از کاندیداها به مسائل ریشه ای اقتصاد نمی پردازند و بیشتر درباره شاخه ها صحبت می کنند

نامزد ششم؛ محمد باقر قالیباف
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۸:۳۹
پرسش: مهمترین اولویت‌های شما برای افزایش رشد اقتصادی کشور به منظور دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ چیست؟
پاسخ قالیباف به سوال
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۸:۳۹
قالیباف در پاسخ به پرسش مجری:

امروز کشور ما با یک بحران اقتصادی روبروست بدون شک این بحران یعنی بیکاری، رکود و گرانی.

طبیعتاً بحث این است که در حوزه مربوط به گرانی که می‌گویند تورم کنترل شده ولی مردم می‌دانند که گرانی وجود دارد، بطور مثال شکر ۱۵۰۰ تومان شده ۳۵۰۰ تومان.

طبیعتاً در چنین شرایطی که بحران اقتصادی وجود دارد وظیفه دولت‌هاست که برای کمک به مردم وارد صحنه شوند.

دولت روحانی نتوانسته به کمک مردم بیایند و موفق نبوده‌اند.

در برخی زمینه‌ها با افزایش هزینه‌ها دست در جیب و سفره مردم شد.

افزایش قبوض آب و برق، مخصوصاً برای قشر محروم از دیگر نقاط ضعف دولت است.

در حوزه مالیات و بحث درآمدی که آقای روحانی گفتند بخشی مالیات است که چرا ما نباید به تولیدکننده‌ها معافیت مالیاتی یا تخفیف بدهیم.

در همین مالیات ما ۴۰ درصد فرار مالیاتی داریم که مالیات پرداخت نمی‌کنند.

ما معتقدیم مهمترین بحثی که باید برای این کار دنبال کنیم در دولت مردم اشتغال و افزایش اشتغال است.

اشتغال بیکاری را حل می‌کند، تولید را حل می‌کند و رونق ایجاد می‌کند.

پاسخ رئیسی به نقدها
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۸:۳۸
رئیسی بعد از نقدهای دیگر نامزدها:

آقای روحانی می‌گوید درآمد مستمری‌بگیران را سه برابر کردیم. چرا از روز اول این کار را نکردید؟ چرا کار تبلیغاتی کردید؟ ما می‌گوییم چرا به زندگی فقرا بی‌توجهی کردید؟ اینها کار تبلیغاتی است. ما معتقدیم سازمان‌های حمایتی باید کاری کنند که از مردم از تحت این سازمان‌ها بیرون بیایند. طرح سلامت را اجرا کردید و با نیت خوب آغاز شد ولی آنچه امروز از جیب مردم می‌رود، با این تعرفه‌ها، با آنچه از اول می‌خواستید، یکی است؟

700 هزار میلیارد تومان نقدینگی را اضافه کردند و در مقابل، 100 هزار میلیارد به آقای نعمت‌زاده دادند. باید با مردم با صداقت حرف بزنیم. صداوسیما مناظره بگذارد، من به عنوان یک شهروند حرف‌های زیادی دارم و به عنوان نماینده قشر کارگر و زنان بی‌سرپرست و غیره حرف‌هایی دارم. من روزنامه‌هایی هم ندارم و خودم حرف خودم را می‌زنم. به من و آقای روحانی وقت بدهند، من به عنوان خودم، با آقای روحانی حرف دارم.

قانون هدفمند کردن یارانه‌ها مشخص است. امروز 250 هزار میلیارد، هزینه دولت است. چرا اینقدر هزینه دولت زیاد است؟ این دولت، پرخرج است. چرا یارانه مردم را تصرف کرده‌اید؟ بدهید به مردم. آیا نسبت به بخش فقیر مسئولیت داریم یا نه؟ آن بدبختی که نان ندارد، دولت نسبت به او مسئولیت دارد یا نه؟ چه کارها که در این دو سه ماه نشد. کاش آقای روحانی در آن چهار سال هم راه می‌افتاد در استان‌ها و طرح‌ها را افتتاح می‌کرد. ما مردم را عاقل بدانیم. مردم عقل دارند و بر اساس تعقلشان رای می‌دهند. ما می‌گوییم باید به فقرا توجه کنیم. شما هم دارید این کار را می‌کنید ولی ای‌کاش از روز اول این کار را می‌کردید.

در استودیو فرارو؛ رد ادعای رئیسی
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۸:۳۶
پازوکی: پرداخت سه برابری یارانه سه دهک پایین مصوب مجلس است که در بودجه سال 96 آمده است و اصلا کار انتخاباتی نبود
پاسخ جهانگیری به سخنان رئیسی
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۸:۳۴
جهانگیری در پاسخ به رئیسی:

یکی از اتفاقات بد در دولت گذشته کوچک شدن سفره مردم بود که نتیجه سیاست های غلط و تصمیمات نادرست بود

آقایان آمده اند از فقر مردم استفاده ناصحیح می کنند، آقایان محترم عزت ملت ایران را حفظ کنید، سرزده به خانه فقرا نروید و عکس و فیلم آن را به عنوان تبلیغات پخش نکنید

ملت بدانید که افزایش یارانه سه راه دارد، یا باید قیمت بنزین و گازوئیل را بالا ببرند، یا هزینه های دولت کم شود که راهش کم کردن حقوق هاست و یا اینکه از بانک مرکزی برداریم که اقتصاد کشور را نابود می کند

ما راه های عالمانه و عاقلانه پیش بینی کرده ایم، از این به بعد هیچ ایرانی نخواهد بود که به اندازه حداقل نیاز خود تامین نشود

پاسخ روحانی به رئیسی
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۸:۲۶
روحانی در واکنش به رئیسی گفت:

مهم است که مردم بدانند، عده ای خواهان بازگشت به چهارسال قبل هستند، واضح می گویند که می خواهند مثل دولت قبل، پول پخش کنند

42 هزار میلیارد تخلف کردند، امروز 70 هزار میلیارد است و می توان همه آنها را تبدیل کرد به پول و داد به مردم به شرط آنکه خیلی از اقدامات اساسی از جمله درمان، راه سازی و ... را متوقف کنیم.

برنامه ما این نیست که یارانه را بخواهیم قطع کنیم، ما دنبال نظام تامین اجتماعی جامع هستیم.

افراد کم درآمد را مستمری آنها را بیش از سه برابر کرده ایم و با مجلس نیز توافق کرده ایم و در حال حاضر در حال اجرا است.

کف درآمدی افرادی که صفر است، بیایند در سایتی نام نویسی کنند تا حداقل حقوق به آنها داده شود.

افرادی که حقوقشان کم است و مشغول کار هستند ، باید حقوقشان را افزایش دهیم.

حداقل حقوق بازنشستگان را افزایش داده ایم.

پاسخ گمرک به میرسلیم
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۸:۲۵
گمرک ایران ادعای یکی از نامزدهای ریاست جمهوری (میرسلیم) درخصوص گمرک را رد و اعلام کرد که اکنون 12 دستگاه ایکس ری کامیونی در گمرک فعال است.

در دولت یازدهم سالهای فعالیت دولت یازدهم تعداد دستگاه های ایکس ری کامیونی به دو برابر قبل افزایش یافته و در حال حاضر تعداد 12 دستگاه ایکس ری کامیونی در گمرکات اجرائی با حداکثر ظرفیت فعال و در حال بهره برداری است.
در استودیو فرارو؛ رییسی اطلاعی از هدفمندی ندارد
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۸:۲۴
عبدی: اگر رییسی جواب سوالات میرسلیم را بدهد بسیار هنر کرده است. چون هیچ اطلاع درستی از هدفمندی یارانه ندارد. هیچ وقت یارنه درست توزیع نشد و همواره سهم بخش خصوصی و تولید حذف شد
پاسخ هاشمی طبا به سخنان رئیسی
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۸:۲۳
هاشمی‌طبا درباره سخنان رئیسی:

آقای رئیسی ۲ بار فرمودند منابع دیگر پیش‌بینی شده و خواهش می‌کنم بگویید این منابع دیگر چیست؟

نفری ۴۵ هزار تومن یارانه در دولت قبل دادیم که همه چیز چند برابر شد ما گفتیم ۴۵ هزار تومان می‌گذاریم در جیبتان اما ۵۰۰ هزار تومان به خاطر تورم از جیبشان بیرون آوردیم.

امروز هم اگر بخواهیم ۲-۴ برابر یارانه را افزایش دهیم می‌شود به جای ۲۵۰ هزار تومان که می‌دهیم ۸۰۰ هزار تومان از جیبشان بر داریم.

دولت فعلی تورم را کنترل کرده است.

مگر قرار است که یارانه و منابع از آسمان نزول کند؟

پاسخ رئیسی به سوال
۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۱۸:۲۱
رئیسی در پاسخ به پرسش مجری:
ابتدا من عرض کنم قبل از پاسخ به سوال که با توجه به اینکه امروز روز نیمه شعبان است در سیره مهدوی داریم که دولت مهدوی دولتی است که دولتمردانش از دو ویژگی مهم برخوردار باشند، یکی تقوا و خدا ترسی و دوم کارآمدی و قدرت اجرایی برای مردم.

انتظار مردم عزیزمان در این ایام این است که دولتی باشد که ویژگی خداترسی داشته باشد و هم ویژگی کارآمدی. توجه به مردم و توجه به دیگران از ویژگی دولت مهدوی است.

قبلاً یارانه داشتیم ولی یک عده خاصی دریافت می‌کردند.

این یارانه امروز توزیع می‌شود با فراز و فرودهایی که داشته و شاهد هستیم وضعیت فقر با سیاست‌هایی که داشته بیشتر شده و از ۲۳ درصد به ۳۳ درصد رسیده است.

ما‌ می‌گوییم که این باید افزایش پیدا کند و می‌پرسند از کجا؟ منابع آب، برق، نفت، نفت، گاز و بسیاری از حامل‌ها گران شد یعنی ۴۰ هزار میلیارد به ۷۰ هزار میلیارد تومان رسید و موارد دیگری برای تأمین آن وجود دارد.

سفره مردم امروز کوچک‌تر شده و از مردم بپرسید آیا اقلامی که تهیه می‌کردید این اقلانم بیشتر شده یا ثابت مانده. اگر مسئولیت داریم نسبت به این قضیه باید حتماً دنبال

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٢-١٣٩۶, ١٠:۴٣

   

پر مبحث ترین ها