سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر خارجه قطر: ایران آمادگی خود را برای تامین مواد غذایی قطر اعلام کرده است

وزیر امور خارجه قطر طی سخنانی گفت که ایران آمادگی خود برای تامین مواد غذایی مورد نیاز این کشور را اعلام کرده است.

 


به گزارش تسنیم، وزیر امور خارجه قطر طی سخنانی در واکنش به اقدامات کشورهای عربی علیه قطر گفت: تا کنون این حجم از دشمنی را حتی از کشورهای متخاصم شاهد نبودیم.

وی همچنین درباره استقرار نیروهای ترکیه‌ای در قطر گفت: استقرار نیروهای ترکیه در قطر با هدف حمایت از امنیت تمام منطقه است.

وزیر امور خارجه قطر در ادامه گفت: انتظار نمی‌رود که هیچگونه تغییری در شرایط پایگاه آمریکا در قطر روی دهد.

وی همچنین درباره خواسته کشورهای عربی از قطر گفت که تا کنون هیچ خواسته واضحی به دست ما نرسیده و دوحه هرگونه مداخله در سیاست خارجی این کشور را رد می‌کند.

وزیر امور خارجه قطر همچنین هشدار داد که نزاع میان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس ثبات تمام منطقه را تهدید می‌کند.

وی در ادامه گفت: ایران آمادگی خود برای تامین مواد غذایی مورد نیاز قطر را ابراز داشته و 3 بندر خود را برای این اقدام اختصاص داده است.

عربستان، مصر، امارات و بحرین اخیرا در اقدامی مشترک و هماهنگ شده روابط دیپلماتیک خود را با قطر به‌دلیل آنچه حمایت این کشور از تروریسم می‌خوانند، قطع کردند و مرزهای هوایی و زمینی خود را به‌روی این کشور بستند و به مشارکت دوحه در ائتلاف تحت رهبری عربستان در جنگ علیه انصارالله و یمن پایان دادند.

در پی قطع روابط چهار کشور عربی شامل عربستان، امارات، بحرین و مصر با دولت قطر، بحران سیاسی در مناسبات این کشور با دوحه وارد مرحله «حساس و خطرناکی» شده است.
telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٣-١٣٩۶, ٢٠:٠٩

   

پر مبحث ترین ها