سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مخالفت وزیر دفاع آمریکا با ایده مقابله نظامی با ایران در سوریه

هزاران نیروی طرفدار ایران و حکومت سوریه در مناطق جنوبی سوریه در ماه های اخیر دردسری برای نیروهای ائتلاف و آمریکا بوده اند و آمریکا بارها به مواضع این نیروها به صورت موردی حمله کرده است.

با وجود گذشت بیش از 5 ماه از آغاز به کار دولت جدید آمریکا و با وجودی که هنوز دولت دونالد ترامپ استراتژی خود برای نحوه مقابله با جمهوری اسلامی ایران را تعیین و اعلام نکرده، گزارش ها حاکی است در جلسه شورای امنیت ملی امریکا مساله نحوه مقابله با نفوذ ایران در منطقه خاورمیانه اختلاف برانگیز شده است.

به گزارش عصر ایران وب سایت "فارن پالسی" آمریکا اخیرا از اختلاف چند عضو ارشد شورای امنیت ملی آمریکا با پنتاگون (وزارت دفاع) درباره نحوه مقابله با ایران در سوریه خبر داده است.

بر اساس این گزارش دو عضو ارشد شورای امنیت ملی آمریکا خواهان حمله به مواضع نیروهای طرفدار ایران در جنوب سوریه شده اند اما وزیر دفاع آمریکا و دیگر نظامیان ارشد این کشور در جلسه شورای امنیت ملی با این ایده مخالفت کرده اند.

مخالفت "جیمزماتیس" وزیر دفاع آمریکا با ایده حمله به مواضع نیروهای طرفدار ایران در جنوب سوریه در حالی است که او دیدگاهی به شدت منفی نسبت به جمهوری اسلامی ایران و نفوذ منطقه ای آن دارد و در سال های گذشته و در دوره دولت اوباما خواهان حمله به ایران به خاطر ادعای حمایت ایران از حملات  شورشیان مسلح در عراق علیه نیروهای آمریکایی شده بود.

بر اساس گزارش فارن پالسی " عذرا کوهن واتنیک" مدیر 31 ساله برنامه های اطلاعاتی شورای امنیت ملی آمریکا و سرهنگ بازنشسته " دِرِک هاروی" مشاور خاورمیانه ای این شورا بارها در جلسات شورای امنیت ملی آمریکا پیشنهاد حمله نیروهای ائتلاف به مواضع نیروهای طرفدار ایران در جنوب سوریه را به منظور مقابله با نفوذ رو به گسترش ایران در این منطقه را داده اند اما این پیشنهاد بارها با مخالفت جیمز ماتیس و دیگر فرماندهان نظامی ارشد آمریکا مواجه شده است.

استدلال ماتیس و فرماندهان نظامی آمریکا این بوده که این کار تمرکز نیروهای آمریکایی را به هم زده و با گشودن یک جبهه جدید به ضرر کارزار مقابله با نیروهای داعش در سوریه خواهد بود.

بنا به گزارش فارن پالسی هزاران نیروی طرفدار ایران و حکومت سوریه در مناطق جنوبی سوریه در ماه های اخیر دردسری برای نیروهای ائتلاف و آمریکا بوده اند و آمریکا بارها به مواضع این نیروها به صورت موردی حمله کرده است.

سرهنگ بازنشسته "درک هاروی" مشاور خاورمیانه ای شورای امنیت ملی آمریکا و یکی از دو پیشنهاد دهنده ایده مقابله نظامی آمریکا با ایران در سوریه


مخالفت وزیر دفاع آمریکا با ایده مقابله نظامی با ایران در سوریه

" عذرا کوهن واتنیک"، مدیر 31 ساله برنامه های اطلاعاتی شورای امنیت ملی آمریکا و یکی از  پیشنهاد دهندگان مقابله نظامی آمریکا با ایران در سوریه

مخالفت وزیر دفاع آمریکا با ایده مقابله نظامی با ایران در سوریه
telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٣-١٣٩۶, ١٢:٣٣

   

پر مبحث ترین ها