سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تلاش تندروها برای جلوگیری از تبدیل «حسن روحانی» به قهرمان ملی ایرانیان

یکی از بزرگترین نگرانی های تندروها این است که فردی چون روحانی به عنوان قهرمان ملی و پایان دهنده ی مسئله هسته ای ظاهر شود.

فایننشال تایمز نوشت: درحالیکه امیدها برای به فرجام رسیدن مذاکرات هسته ای افزایش یافته است، تندروها در ایران سعی بر این دارند که به رئیس جمهور روحانی به دلیل نگرانی شان از نفع سیاسی او از موفقیت گفتگوهای هسته ای، ضربه بزنند.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، اگر توافق هسته ای منعقد شود، حمایت از روحانی و سیاستمداران معتدل پیش از انتخابات پارلمانی افزایش می یابد، اتفاقی که تندروها را نگران کرده است.

تحلیلگران و دیپلمات های غربی می گویند که ایران و گروه پنج بعلاوه یک، در دور اخیر مذاکرات در سوئیس به پیشرفت های قابل توجهی دست پیدا کرده اند.

یک تحلیلگر سیاسی ساکن ایران می گوید: یکی از بزرگترین نگرانی های تندروها این است که فردی چون روحانی به عنوان قهرمان ملی و پایان دهنده ی مسئله هسته ای ظاهر شود.

نتیجه انتخابات پارلمانی آینده برای روحانی که بارها از مجلس تحت تسلط اصولگرایان مورد انتقاد قرار گرفته حیاتی است. بسیاری از قانون گذاران از رویکرد هسته ای روحانی و خط مشی او در دانشگاه ها و جامعه انتقاد کرده اند.

تندروها امیدوارند که بتوانند با به تحلیل بردن برنامه های روحانی، حامیان او را ناامید و پایگاه اجتماعی اش را پیش از انتخابات ریاست جمهوری آینده تضعیف کنند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١٢-١٣٩٣, ١٧:۴١

   

پر مبحث ترین ها