سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هیلاری رسما کاندیداتوری خود را اعلام کرد: می خواهم قهرمان باشم

هیلاری کلینتون روز یکشنبه ضمن اعلام رسمی نامزدی خود برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، قول داد برای عامه مردم کشورش یک قهرمان باشد.

هیلاری کلینتون روز یکشنبه ضمن اعلام رسمی نامزدی خود برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، قول داد برای عامه مردم کشورش یک قهرمان باشد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از نیویورک و واشنگتن، کلینتون در ویدئویی که در اینترنت پخش شد و نامزدیش را اعلام کرد، گفت: عامه آمریکایی ها به قهرمان نیاز دارند؛ من می خواهم آن قهرمان باشم.

وی اظهار داشت: آمریکایی ها اکنون از مسیر جنگ در یک دوران اقتصادی سخت بازگشته اند؛ اما اوضاع کماکان بر وفق مراد بالانشینان است.

انتظار می رود کلینتون که در سال 2008 شکست سختی از باراک اوباما در نامزدی حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری خورده، بزودی عازم آیووا، ایالتی شود که نخستین رقابت بر سر نامزدی در اوایل سال 2016 در آنجا آغاز خواهد شد.

جان پودستا مشاور ارشد کلینتون در یک نامه الکترونیکی که برای هواداران تلاش شکست خورده اش در سال 2008 فرستاد، گفت: این خبر رسمی است؛ هیلاری برای ریاست جمهوری نامزد می شود.

پودستا افزود: هیلاری مسیر آیووا را طی خواهد کرد تا مستقیماً با رأی دهندگان صحبت کند. ماه آینده رویداد مربوط به شروع رسمی نامزدی آغاز خواهد شد.

به گفته دستیاران کلینتون، وی در مبارزه انتخاباتی اش بر نابرابری اقتصادی و تعیین نخستین رییس جمهوری زن آمریکا تأکید خواهد کرد.

هیلاری پیش از این هشت سال به عنوان همسر بیل کلینتون رییس جمهوری پیشین، بانوی اول آمریکا در کاخ سفید بود.


منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠١-١٣٩۴, ١٠:٣٣

   

پر مبحث ترین ها