سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

واکنش نتانیاهو به تصویب قطعنامه لغو تحریم های ایران: جنگ نزدیک تر شد!

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به نشست امروز شورای امنیت گفت: این توافق وقوع جنگ را نزدیک تر می کند.

 بنیامین نتانیاهو گفت: شورای امنیت سازمان ملل متحد در حال مشروعیت بخشیدن به کشوری است که در حال نقض قطعنامه های شورای امنیت است و خواستار نابودی اسرائیل که عضوی از سازمان ملل متحد است،شده است.ریاکاری را نمی توان محدود کرد.

وی افزود: بهترین راه برای مبارزه با ریاکاری این است که قاطعانه و متفق القول حقیقت را بگوییم و حقیقت این است که ؛ آنها می گویند این توافق جنگ را دورتر می کند.این حقیقت ندارد بلکه جنگ را نزدیک تر می کند.

نتانیاهو اضافه کرد: همین امروز ایران تصویری را منتشر کرده است که طی آن خواستار نابودی اسراییلی شده، که از جمله اعضای سازمان ملل است. بنابراین این یک شکست، ناکامی و یک کوتاهی در صحنه بین المللی است. افرادی هستند که می گویند که این توافق به تحریم های ایران پایان می دهد.

نخست وزیر اسرائیل ادامه داد: با این حال این درست نیست زیرا این توافق بخشی از تحریم ها را لغو می کند اما تحریم های کنگره آمریکا برضد ایران را لغو نمی کند و باید به خاطر داشت که حجم اقتصاد آمریکا پنجاه برابر اقتصاد ایران است، بنابراین کشورها و شرکت ها باید این مسئله را مد نظر قرار دهند که بین ایران دو درصدی یا آمریکای نود و هشت درصد، یکی را انتخاب کنند. فکر می کنم این مسئله همچنان باز است و تا زمانی که کنگره آمریکا رای خود را درباره این توافق اعلام کند حل نشده باقی مانده است.

 

منبع: تیک

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠۴-١٣٩۴, ١٠:١٢

   

پر مبحث ترین ها