سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رایزنی کری با وزیران خارجه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس

بروز شده : ٣-١١-١٣٩۴, ١٠:٣٠    نسخه چاپی    
وزیر خارجه آمریکا شنبه در عربستان با وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس درباره برجام رایزنی خواهد کرد.وزرای خارجه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس قرار است روز شنبه در ریاض، پایتخت عربستان با جان کری، وزیر خارجه آمریکا دیدار کنند.

به نوشته خبرگزاری رسمی کویت، طرف‌ها در این دیدار درباره موضوعات مربوط به منافع دو جانبه، به ویژه توافق هسته‌ای ایران به رایزنی خواهند پرداخت.

«عبداللطیف الزیانی»، دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس می‌گوید «شراکت راهبردی» دو طرف نیز از جمله موضوعات محل بحث خواهد بود.

شرکت‌کنندگان در این نشست، به علاوه، آخرین تحولات درباره بیانیه مشترک آمریکا و شورای همکاری در پایان نشست کمپ‌دیوید را بررسی خواهند کرد.

هدف آمریکا از برگزاری نشست «کمپ‌دیوید» در اردیبهشت‌ماه سال جاری با نمایندگان 6 کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس در واشنگتن، اطمینان خاطر به متحدان عربش در برابر آنچه «تهدید ایران» در دوران پس از توافق هسته‌ای خوانده می‌شد، بود.

در بیانیه پایانی نشست کمپ‌دیوید دو طرف بر ضرورت همکاری‌های دو جانبه برای مقابله با آنچه «فعالیت‌های ایران در منطقه» خوانده شده بود، تأکید کردند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١١-١٣٩۴, ١٠:٣٠

   

پر مبحث ترین ها