سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله هاشمی رفستجانی:

بررسی صلاحیت نامزدها نباید برای بعضی غیرقابل عبور و برای بعضی‌ آسان باشد

بروز شده : ۴-١١-١٣٩۴, ٢٣:٠٣    نسخه چاپی    
مجلس مردمی با دولت عاقل در کنار رهبری هوشیار ایران را به جایگاه اصلی خود در تاریخ می‌رساند.


رییس تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه فیلتر بررسی صلاحیت نامزدها نباید برای بعضی ها غیرقابل عبور و برای بعضی‌ها دیگر سهل و آسان باشد تاکید کرد:مسؤلان مربوطه بگذارند انتخابات پرشور و حماسی داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دیدار رئیس و اعضای خانه کشاورز، دیدار با کشاورزها را خوشایند و حتی درد دل‌های آنان را با همه تلخی‌ها، شیرین دانست و گفت: امروز برای همه روشن است که بخش اصلی زندگی انسان‌ها در همه جوامع مربوط به کشاورزی است و برکت کشاورزی، برکت جامعه است.

اهم سخنان وی از این قرار است:

*برای حفظ محیط زیست می‌توانستیم بخشی از آبهای ذخیره شده حاصل از برف و باران در شمال البرز را در رودخانه‌ها جاری نماییم و آب‌های اضافه‌ی جاری شده از البرز را به سوی استان‌های مازندران و گلستان هدایت کنیم. در کنار این بی‌آبی‌ها که بخش‌هایی از استان‌های کرمانشاه و ایلام و حتی خوزستان را در بر می‌گیرد، زمین‌های بسیار مناسبی داریم که در صورت رونق کشاورزی، علاوه بر حل مشکل بیکاری جوانان آن منطقه، دستاوردهای امنیتی نیز خواهیم داشت.

*{در مورد هدر رفتن رفتن سرمایه‌های ارزی و ریالی کشور در دولت قبل} به جای استفاده معقول از آن سرمایه‌ها و آینده نگری برای روزهایی مانند امروز که نفت در پایین‌ترین قیمت خویش است، به سوی روزمرگی رفتند و به خاطر بعضی از بی‌تدبیری‌های سیاسی، لطف و عنایت خداوند را از دست دادیم.

*{در خصوص تلاش‌های دولت در به سرانجام رساندن یک پرونده سیاسی 13 ساله را با برجام } به محض اینکه دنیا فهمید ملت ایران تصمیمات سیاسی را خودش و براساس عقل و منطق و شیوه‌های صلح‌جویی می‌گیرد و بر مواضع اصولی خویش پایداری می‌نماید، آماده پذیرش واقعیت‌ها شد و به جای تهدید و تحریم به میز مذاکره برگشت.

*{در مورد تضاد همیشگی تندروهای دلواپس با جمهوری خواهان آمریکا در طول 36 سال عمر انقلاب} فقط در مقطع مخالفت با برنامه‌های دولت یازدهم برای حل مسأله هسته‌ای با هم یکی شده‌اند و مردم آگاه و امیدوار به برنامه‌های دولت می‌دانستند در این مسیر با موج‌های بدی مواجه خواهند شد و خود را برای همه‌گونه حمایت از دولت برخاسته از ملت آماده کرده بودند.

*{در مورد رد صلاحیت‌های نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری} امیدواریم مسؤولان مربوطه با عقلانیت، دیانت و انسانیت نقش خود را در جامعه به خوبی ایفا کنند و بگذارند انتخابات پرشور و حماسی داشته باشیم. مردم از دل و جان حامی رهبری نظام هستند و اگر انتقادهای سیاسی دارند، به برخی از نهادها و شخصیت‌های مدعی بر می‌گردد که البته این نوع انتقادات در نظام‌های دموکراسی طبیعی است.فیلتر بررسی صلاحیت نامزدها نباید برای بعضی ها غیرقابل عبور و برای بعضی‌ها دیگر سهل و آسان باشد. مجلس مردمی با دولت عاقل در کنار رهبری هوشیار ایران را به جایگاه اصلی خود در تاریخ می‌رساند.

 

منبع: تیک

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١١-١٣٩۴, ٢٣:٠٣

   

پر مبحث ترین ها