سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انتقاد حجت الاسلام مهدی طباطبایی از فائزه هاشمی؛ او باید عذرخواهی کند

استاد اخلاق گفت: فائزه هاشمی‌رفسنجانی باید استغفار کند. وی باید از ملت انقلابی ایران و شیعیان و آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی عذرخواهی کند.

سیدمهدی طباطبایی با اشاره به نظر فقها درباره فرقه ضاله بهائیت، گفت: ضال به معنای گمراه است و بهائیت یک گروه سیاسی است که مشی اصلی آنها بیگانگان هستند و این‌گونه پرورش یافته‌اند و صاحب‌نظر نیستند.

وی ادامه داد: فرقه بهائیت خانواده‌ یا گروهی هستند که می‌خواهند در کشور رسوخ پیدا کنند و به نوعی ضربه به مسلمانان و به ویژه شیعیان بزنند و در تاریخ سابقه دارد که در میان مسلمانان و شیعه کسی وجود نداشته باشد که از عقاید آنها خبر نداشته باشد و نگاه به آنها مثبت و مناسب نیست.

این استاد اخلاق با بیان اینکه نظر علما و صاحب‌نظران شیعه درباره فرقه بهائیت آشکار است، گفت: افکار این فرقه برای مردم نیز آشکار است.

طباطبایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر فردی با اعضای این فرقه دیدار داشته و اظهار دوستی با آنان داشته باشد، حکمش از نظر فقها چیست؟ گفت: دیدار کردن چند نوع است، به طور مثال دیداری با حجتیه وجود داشت که برخی وارد این فرقه می‌شدند و خودشان را مسلمان نشان نمی‌دادند که به آنها حمله شود، حتی تغییرات زیادی در این گروه دادند و جنبه سیاسی به خود گرفتند، تنها به این دلیل بود که میان آنها نفوذ مثبت داشته باشند و آنها را بشناسند تا بعدها آنها را دستگیر کنند که در نهایت عده‌ای از آنها به خارج از کشور فرار کردند.

وی ادامه داد: اگر کسی بخواهد با اعضای فرقه بهائیت دوستی کند قطعاً گناه کبیره مرتکب شده است.

این استاد اخلاق در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه خانم فائزه هاشمی‌رفسنجانی اخیرا با یکی از سرکردگان فرقه ضاله بهائیت دیداری داشته و حتی پس از انتقاد آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی مبنی بر این دیدار، وی با یکی از رسانه‌های خارجی مصاحبه داشته و اعلام کرده که بهائیان دوستان وی هستند و از این دیدار پشیمان نیست. نظر شما چیست؟ تصریح کرد: دیدار خانم هاشمی با یکی از سرکردگان فرقه ضاله بهائیت با فرهنگ شیعه و اسلامی ما همخوانی ندارد و زننده است.

طباطبایی با بیان اینکه من هم ماجرای دیدار خانم فائزه هاشمی را شنیدم و یقین نکردم، ادامه داد: این موضوع برایم سنگین بود و من متعجب شدم که چطور می‌شود شخصی که سوابق بهائیت را می‌داند و فرزند عالم و مفسر قرآنی چون آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی است که خودش از مبارزین در مسیر انقلاب و دلسوز نظام است این کار را کرده، ولو به اینکه دوستی باشد یا ملاقات باشد.

وی ادامه داد: متاسفانه با این حرکات دشمنان نسبت به خانواده‌های دین‌دار سوژه درست می‌کنند.

این استاد اخلاق با بیان اینکه متذکر می‌شوم که خانم فائزه هاشمی در صدد برآید تا این کار را اصلاح کند، گفت: وی باید استغفار کند. وی باید از ملت انقلابی ایران و شیعیان و آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی عذرخواهی کند.

 

 

 

منبع:خبر انلاین

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٢-١٣٩۵, ٠٩:٣٢

   

پر مبحث ترین ها