19 دی: یک منبع امنیتی در کویت ادعا کرده که نیروهای گارد ساحلی کشورش شماری از شهروندان ایرانی را هنگام ورود غیر قانونی به خاک این کشور بازداشت کردند.

روزنامه «الرای» کویت شامگاه شنبه به نقل از یک منبع امنیتی مدعی شد که نیروهای گارد ساحلی با پشتیبانی اداره امنیت عمومی، ۱۰ شهروند ایرانی را در بندر «عبدالله» در استان «الاحمدی» در جنوب این کشور بازداشت کردند جایی که برخی شهروندان کویتی گزارش داده بودند آنها را دیدند که از یک ناو پیاده شدند سپس ناخدای ناو به سمت ایران بازگشته است.

این منبع امنیتی ضمن اعلام این که به محض دریافت گزارش شهروندان مذکور مبنی بر این که به ۹ نفر مشکوک هستند که از یک ناو در آب های سرزمینی کویت پیاده شدند و کنترل سه تن از آنها، با نیروهای امنیت عمومی هماهنگ و نیروی پشتیبانی درخواست شده، تاکید کرد که نیروهای مذکور توانستند سایر افراد ورودی را شناسایی و میان کلبه های بندر عبدالله بازداشت کنند.

منبع مذکور که نام وی فاش نشده، ضمن تاکید بر این که مشخص شد افراد بازداشت شده پس از ورود غیر قانونی به خاک کویت، دارای تابعیت ایران هستند و به نهادهای ذی ربط تحویل داده شدند، ادعا کرد که ناخدای ناو نیز در میان افراد بازداشت شده است جایی که نیروهای گارد ساحلی کشورش موفق شدند وی را در دریا بازداشت کنند و به همراه سایر بازداشت شدگان برای تحقیقات ارجاع داده شد.

  • نویسنده :
  • منبع : شفقنا