رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در نشست کارگروه ارزیابی فرصتهای مدیریت کرونا در وزارت کشور، از کمک ۸۸۰ میلیارد ریالی مردم برای خرید تجهیزات و اقلام موردنیاز بیمارستانها و مراکز درمانی در حوزه کرونا خبر داد و گفت که در دو ماه اخیر ۱۱۲ محموله کمک بین المللی نیز در این زمینه دریافت شده است.

به گزارش ایلنا، «کریم همتی» افزود:جمعیت هلال احمر از همان روز های نخست شیوع کرونا در کشور برای مدیریت این بیماری فراگیر فعالانه تلاش کرده و در این زمینه پیشگام است.

وی افزود: در حال حاضر ما نیازمند حمایت های جدی از سوی دولت و نهادهای مردمی جهت خدمات رسانی بهتر و آمادگی بیشتر در مقابله با بلایا و حوادث هستیم.

همتی در این زمینه از تلاشهای جمعیت هلال احمر برای آموزش همگانی مردم خبر داد و اظهارداشت: : هلال احمر از اولین روزهایی که کرونا در کشور شیوع یافت، آموزش همگانی را به صورت جدی شروع کرد به گونه ای که تا امروز حدود ۷۰ میلیون نفر از آموزشهای مجازی این نهاد در کشور استفاده کرده اند.

وی افزود: با همکاری سازمان نظام پزشکی کشور تاکنون برای بیش از یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر نیز گواهی آموزشهای آنلاین صادر کرده ایم.

همتی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر در کنار وزارت بهداشت و سایر ارکان ستاد مدیریت بحران، بحث غربالگری ورود و خروجی شهر را انجام داد، گفت: در این فرایند حدود ۲۱ میلیون نفر و بیش از ۷ میلیون خودرو مورد غربالگری قرار گرفته و از این تعداد ۱۴ هزار نفر به مراکز بهداشتی و درمانی معرفی شدند.

رییس جمعیت هلال احمر یکی از اقدامات مهم این نهاد را در حوزه کرونا ایجاد نقاهتگاهها عنوان کرد و گفت که این نهاد حدود ۱۰ هزار تخت نقاهتگاهی را راه اندازی کرد که دراین میان، بیش از ۱۶۰۰ تخت را در استان ها فعال کردیم.

وی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر همچنین توانست برای ۴۴ موسسه خیریه به عنوان واسط بین جمعیت و مردم نیازمند مجوز فعالیت صادر کند و با این مجوزها کمک های مردمی جمع آوری شده در اختیار افراد نیازمند قرار گرفت.

همتی خاطرنشان کرد: در مجموع تاکنون بیش از ۵۳۰ میلیارد ریال کمک های غیر نقدی و حدود ۳۵۰ میلیارد ریال کمک های نقدی افراد خیر و نیکوکار در حوزه کرونا توسط هلال احمر جمع آوری شد.ه است.

رئیس سازمان جمعیت هلال و احمر در خصوص حمایت های بین المللی هم گفت: با رایزنی در سطح بین المللی، توانستیم۱۱۲ محموله خارجی را وارد کشور کنیم که ۷۰ محموله از مقصد چین بود و همه اقلام و تجهیزات یادشده با سازوکار ستاد مرکزی کرونا در میان مراکز درمانی توزیع شد.

وی افزود: ۳۰۰ هزار بسته غذایی نیز در اختیار افراد نیازمند که تحت پوشش هیچ نهادی نبودند؛ قرار داده شد و برای بیماران خاص مثل سرطانی هم ۵۰۰ هزار نفر را تحت پوشش خدمات بهداشتی قرار دادیم.

رئیس سازمان جمعیت هلال و احمر تهیه و توزیع بیش از ۵۰ هزار ماسک، بیش از چهار هزار شیلد محافظ صورت و بیش از ۱۰ هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده را از دیگر اقدامات این نهاد در زمینه کنترل بیماری کرونا بیان کرد.

  • نویسنده :
  • منبع : ایلنا