آیت الله حسین وحید خراسانی از مراجع تقلید با توصیه ای معنوی به مردم برای رفع کرونا گفت: توصیه می‌شود همه رأس ساعت یازده شب نیمه‌ی شعبان، دعای ” الهی عظم البلاء…” را بخوانند.

به گزارش روز سه‌شنبه مرکز خبر حوزه، در این توصیه معنوی آمده است: ابواب رحمت خداوند متعال، در شب نیمه‌ی شعبان بر روی بندگان باز است. امیدواریم با توسّل به حضرت ولی‌عصر عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف، رحمت واسعه‌ی پروردگار، شامل حالمان شده و این بلا رفع گردد.

این مرجع تقلید در ادامه توصیه خود تاکید کرده است: از آن‌جا که دعای دسته جمعی، مورد تاکید و مقرون به استجابت است، توصیه می‌شود ان‌شاءالله همگان در منازل و در جمع خانوده، رأس ساعت یازده شب نیمه‌ی شعبان، دعای ” الهی عظم البلاء…” را خوانده و بعد از آن یک سوره‌ی حمد، هدیه به حضرت نرجس خاتون(س) ، مادر گرامی حضرت صاحب الزمان(ع)، نمایند.

آیت الله حسین وحیدخراسانی پیش از این برای کمک به کادر درمانی قم، بیش از یک هزار ماسک N۹۵ و همچنین ۲۰۰ دست لباس سرهمی ویژه بیمارستان به دانشگاه علوم پزشکی قم اهدا کرد.

دعای فرج یا دعای «عظم البلاء»، دعایی است برای ظهور حضرت حجت بن الحسن(ع)، که براساس منابع شیعه توسط آن حضرت به فردی اسیر در بغداد تعلیم داده شده‌ که قرائت این دعا موجب آزادی آن فرد شده است.

مراجع تقلید همواره علاوه بر توصیه به رعایت مسایل بهداشتی مورد تاکید مسئولان سلامت کشور، توسل به معنویات در رفع بلای ویروس کرونا را موردتوجه قرار داده‌اند.

  • نویسنده :
  • منبع : مرکز خبر حوزه