19 دی: رئیس جمهوری آمریکا از موضع خود که گفته بود حادثه انفجاری بیروت یک حمله وحشتناک بوده است، عقب‌نشینی کرد.

دونالد ترامپ عصر چهارشنبه در نشست خبری مربوط به شیوع کرونا در آمریکا در پاسخ به این سوال که مارک اسپر وزیر دفاع گفت بر اساس آنچه شنیده است حادثه لبنان یک اتفاق بود و با گفته‌های وی موافقت نداشت، افزود: من هر دوی آنها را شنیدم، هم شنیدم که یک حادثه و هم شنیدم انفجار بوده است.

وی ادامه داد: آن حتما باید نوعی انفجار باشد. چه اینکه بمب تنظیم شده بوده چه اینکه در نهایت به یک بمب تبدیل شده باشد. آن می‌توانست یک حادثه بوده باشد و می‌توانست چیزهایی دیگر باشد اما عمیقا ناراحت کننده بود و من از آن خوشحال نیستم.

رئیس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه گفت بر اساس نظرات ژنرال‌های ارشد ارتش آمریکا، حادثه انفجار در بندر بیروت یک انفجار ناشی از بمب است.

در حالیکه مقامات نظامی آمریکا و همچنین مایک پمپئو وزیر خارجه وی در اظهاراتی جداگانه نتوانستند اظهار نظری داشته باشند و مواضع خود را به ارزیابی و تحقیق دولت لبنان در این رابطه منوط کردند.

البته آمریکایی‌ها در رخدادهای مختلف خاورمیانه نشان داده‌اند بدون اینکه منتظر ارزیابی باشند، بر اساس سیاست‌های خود موضع گیری می‌کنند به ویژه اگر بتوانند ایران یا جبهه مقاومت را به آن مرتبط سازند.

  • نویسنده :
  • منبع : ایرنا