چین با اعلام سه‌ دقیقه سکوت و توقف کل کشور در این سه دقیقه به صورت نمادین برای چند هزار قربانی کروناویروس در کشور خود سوگواری کرد.

 بیش از یک میلیارد چینی ساعت ۱۰ صبح به وقت پکن به احترام قربانیان بیماری ویروس کرونا سه دقیقه سکوت کردند.

به گزارش فرارو، علاوه بر سه دقیقه سکوت به احترام قربانیان کروناویروس در چین، روز یادبود بیش از ۳۳۰۰ نفری که در اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست داده بودند، اعلام شد.

ساعت ۱۰:۰۰ صبح امروز به وقت محلی تمامی افراد در سراسر چین سه دقیقه به احترام قربانیان کروناویروس ایستاده سکوت کردند.

ماشین‌ها، قطارها و کشتی‌ها نیز به یاد این قربانیان بوق‌های خود را به صدا در آورده و آژیرهای حمله هوایی نیز به صدا در آمدند. پرچم‌های کشور نیز همگی به حالت نیمه برافراشته در آمدند.

اولین موارد ابتلا به کروناویروس جدید در اواخر سال گذشته میلادی (۲۰۱۹) در شهر مرکزی ووهان چین واقع در استان هوبئی شناسایی شد. از آن زمان تاکنون این ویروس در سراسر جهان شیوع یافته و به یک همه‌گیری جهانی تبدیل شده است که بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر را در سراسر جهان مبتلا کرده و نزدیک به ۶۰ هزار مبتلا در ۲۰۵ کشور و منطقه جهان بر جای گذاشته است.

در مراسم سه‌ دقیقه‌ای یادبود قربانیان کروناویروس در چین، هم‌چنین در ووهان همه چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در مناطق شهری در ساعت ۱۰ قرمز شد و به مدت سه دقیقه ترافیک نیز متوقف شد.

دولت چین این مراسم را هم‌چنین فرصتی برای ادای احترام به شهدای کادر درمان، ۱۴ عضو کادر درمانی که طی مقابله با شیوع کروناویروس جان خود را از دست داده بودند، دانست.

  • نویسنده :
  • منبع : فرارو