سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل بنیاد شهید قم خبر داد:

قم در قیام ۱۵ خرداد ۱۷ شهید تقدیم انقلاب کرد

19 دی: مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم گفت: در جریان قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ که سرآغاز انقلاب اسلامی است ۱۷ شهید در قم تقدیم راه انقلاب اسلامی شد.

 

سید جواد هاشمی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای ۱۵ خرداد، اظهار داشت: این شهدا همه از جوانان پرشوری بودند که با شنیدن ندای حق لبیک گفتند و برای اسلام و بنام اسلام وارد میدان شدند و جان خویش را فدا کردند تا خون پاکشان انقلاب اسلامی را پایه‌ریزی نماید.

وی افزود: این‌ها اولین شهدای انقلاب اسلامی هستند، آنان رفتند تا ۱۵ خرداد نقطه عطفی شود برای شکل‌گیری انقلاب اسلامی نام این شهدا برای همیشه در تاریخ انقلاب اسلامی جاودان خواهد ماند و نسل‌های انقلاب به این دلیرمردان که پرده سیاه شب را شکافتند و روزهای پیروزی را نوید دادند افتخار می‌کند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم تأکید کرد: اهمیت قیام ۱۵ خرداد آن‌قدر زیاد است که امام راحل این روز را یوم الله نامیدند و خون شهدای قیام ۱۵ خرداد را بیمه کننده انقلاب و تضمین حیات شکوهمند نظام اسلامی دانستند.

وی تعداد شهدای قم در قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ را ۱۷ نفر اعلام کرد و گفت: این خروش مردمی که از شهر خون و قیام آغاز گردید، زمینه‌ساز نابودی نظام ستم‌شاهی و استقرار نظام اسلامی به برکت خون‌های پاک مردمی آزاده شد.

هاشمی ادامه داد: قیام ۱۵ خرداد ثابت کرد که اگر ملتی با حفظ وحدت بر حول محور ولایت با ایمان‌های راسخ و عزم استوار قیام نماید می‌تواند بر نظام ظلم و ستم و بر ابرقدرت‌ها پیروز شود و هیمنه آنان را در هم شکند.

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٣-١٣٩۵, ١۵:٠٣

   

پر مبحث ترین ها