سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف استان قم مطرح کرد:

فرش دستبافت قم در کشور رتبه سوم را دارد

فرش دستبافت استان قم بعد از تبریز و اصفهان رتبه سوم کشوری را از نظر کیفیت در اختیار دارد.
 رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف استان قم فرش قم را دارای رتبه سوم کشوری از نظر کیفیت بعد از تبریز و اصفهان عنوان کرد.

 ابوالفضل رجبیان شامگاه پنج شنبه در همایش نقش اصناف در بهبود فضای کسب و کار در قم‌، در سخنانی با بیان اینکه فرش دست بافت ارزش افزوده بسیار بالایی دارد اظهار داشت: ارزش افزوده تولید فرش دستبافت بین 700 تا 2 هزار دلار است که این میزان سهم دانش است.

رجبیان عنوان کرد: فرش دستبافت استان قم بعد از تبریز و اصفهان رتبه سوم کشوری را از نظر کیفیت در اختیار دارد.

فرش دستبافت ایران حرف اول دنیا را می زند

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف استان قم با بیان اینکه فرش دستبافت ایران در دنیا حرف اول را می‌زند افزود: برای رقابت در عرصه بین اللملی باید شاخص‌های رقابت رعایت شود که در حال حاضر هزینه تولید فرش دستبافت در ایران بالا است که این امر مانع از رقابت در عرصه جهانی می‌شود.

وی ادامه داد: کشورهای خارجی دارای بازارهای بین المللی با ارز آزاد و هزینه تولید پایین و برخوردار از جوایز صادراتی خوب هستند که اگر این شرایط برای صادرکنندگان فرش دستبافت ایران نیز فراهم شود می‌توانیم با سایر کشورها رقابت کنیم.

انتقاد از عدم پرداخت جوایز صادراتی

رجبیان با انتقاد از عدم پرداخت جوایز صادرداتی به  صادر کنندگان فرش عنوان کرد: هنور افرادی هستند که جوایز صادراتی سال 88 خود را دریافت نکردند و ثبت نام سال 89 نیز هنوز انجام نشده و جوایز صادراتی سال 90 هم در ابهام است.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف قم تاکید کرد: باید دست تولید کننده  و صادر کننده باز باشد و زمانی می‌توانیم در تنور تولید بدمیم که در تنور صادرات دمیده شود.

زمینه مناسب فرش دستبافت برای ایجاد اشتغال

رجبیان در ادامه با بیان اینکه صنعت فرش زمینه خوبی برای ایجاد اشتغال است افزود: با 500 هزار تومان می‌توان یک دار قالی را پهن کرد و سه نفر را مشغول کار کرد‌، در حالی که کارخانه‌ای با میلیاردها تومان هزینه راه اندازی می‌شوند و تنها برای چند نفر اشتغال ایجاد می‌کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠۵-١٣٩٠, ٢١:٠۴

   

پر مبحث ترین ها