سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی قم:

قم نیازمند ۳۵۰ دستگاه اتوبوس شهری است

19 دی: مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی قم گفت: در سال جاری ۴۰ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر قم وارد می‌شود که با احتساب این تعداد هنوز نیازمند ۳۵۰ دستگاه اتوبوس شهری هستیم.

 

حسین مومنی در گفت‌و‌گو با تسنیم اظهار داشت: کلانشهر قم نیازمند 700 دستگاه اتوبوس شهری است که متاسفانه از سال 88 تاکنون، دولت سهم خود را در توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و اتوبوسرانی نپرداخته است.

وی افزود: با پیگیری‌های شهردار قم و معاونت عمرانی و امور زیر بنایی، موفق به عقد قرارداد خرید 40 دستگاه اتوبوس در سال جاری شدیم که انشاءالله با تحویل اتوبوس‌های جدید در آبان ماه امسال در سه مرحله از اول آذر تا پایان بهمن در اختیار ناوگان اتوبوسرانی قرار می‌دهیم.

مومنی با توصیه به شارژ یک ماهه کارت‌های بلیط الکترونیک توسط شهروندان، توسعه مراکز تهیه کارت بلیط الکترونیک را از دیگر اقدامات این سازمان دانست که تعداد این مراکز از 23 مرکز به 50 مرکز ارتقاء می‌یابد.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی قم ضمن اشاره به مجهز بودن تمامی اتوبوس‌های شهری قم به کولر تاکید کرد: تمامی رانندگان و شرکت‌ها مکلف به استفاده از کولر در فصل تابستان هستند و شهروندان هرگونه تخلف در این مورد را به روابط عمومی و بازرسان سازمان اتوبوسرانی اطلاع رسانی کنند تا در اسرع وقت با متخلف برخورد شود.

وی فعالیت 130 دستگاه مینی بوس در این سازمان را مورد توجه قرار داد و گفت: از این تعداد 50 دستگاه داخل شهر قم و مابقی در شهرهای قنوات، کهک، خلجستان و سلفچگان در حال فعالیت هستند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٣-١٣٩۵, ١٧:١٧

   

پر مبحث ترین ها